Siedem ślubów mojej siostry

Okładka książki Siedem ślubów mojej siostry Edyta Kochlewska
Okładka książki Siedem ślubów mojej siostry
Edyta Kochlewska Wydawnictwo: SILVER Oficyna Wydawnicza literatura obyczajowa, romans
Siedem ślubów mojej siostry
SILVER Oficyna Wydawnicza
2021-09-08
2021-09-08

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Dobra na jesień.

Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Dobra na jesień.

"SIEDEM ŚLUBÓW MOJEJ SIOSTRY" - EDYTA KOCHLEWSKA
Zośka, główna bohaterka, która ma bujne życie. Uparta, niekonwencjonalna, inna niże inne oraz jej dużo młodsza siostra Justyna. Bohaterki pokazują zawiłości relacji, zwyczajów polskich wesel, ale niech Was nie zmyli ten opis.
Zosia wychowana we wczesnych latach 80-tych dorastająca w 90, super przedstawia możliwości i ograniczenia dla młodych osób jak na ówczesne lata.
I Justyna, uwielbiająca czytać, zupełnie inna niż jej siostra. Czy przesądy mają jakiś oddźwięk w tym co się potem dzieje. Postać dziadka, nestora rodu, jest tu super przedstawiona przy okazji jakby, a mimo to odznacza się na tle innych bohaterów, m.in. Matki dziewczyn.
Zawiła szybka, jak galopująca gazela, fabuła... Jednak polecam... dobrze się ją słuchało, lektorka na medal. Lubię książki czytane przez Chojnowska Ilonę, są cudne.
OCENA 08/10
79/23 ( 16/08)
ilość stron: 324
Data I wydania:: 08.09.2021.
Czas przewidziany czytania: około: 5 h 24 min.
Czas słuchania 06 h. 58 min.
lektorzy empik : Chojnowska Ilona
Anastazja
Skończona 31.08.2023 ( słuch)

"SIEDEM ŚLUBÓW MOJEJ SIOSTRY" - EDYTA KOCHLEWSKA

Książka ciekawsza, niż by się można spodziewać. Niby o romansach Zośki ale po zastanowieniu bardziej o tym jak stajemy się sobą. Aż mam ochotę posiedzieć w spokoju i zastanowić się nad sobą.

„Jakby odsłoniła kolejną warstwę siebie. Zastanowił się, czy ma prawo oczekiwać, że ta zjawiskowa
kobieta porzuci to wszystko i zagości w jego świecie. Czy on byłby gotowy na taki krok dla niej?”
Zośka już jako nastolatka podobała się chłopakom a później mężczyznom. Wychowuję się na wsi i ma starszą siostrę, Małgorzatę, która znalazła swojego ukochanego. Czy bohaterka odnajdzie swoje miejsce w życiu i to, czego pragnie?
„Nie odpowiedziała. Zamiast tego rozszlochała się
i rozłączyła. Nie wiedziała, czy Ziemia Święta jest warta
takiej ofiary”.
Siedem Ślubów Mojej Siostry totalnie nie przypadło mi do gustu ani trochę. Od początku lektury, miałam wrażenie, że czytałam suche wypociny, a nie świetną historię. Jeśli chodzi o miłosne uczucia, jakiejkolwiek uczucia to były totalną porażką. Albowiem relacje pomiędzy bohaterami według mnie zostały kompletnie zdeptane, bo niestety przez całą lekturę nudziłam się jak mops. Szczerze mówiąc, nie mogłam się doczekać, kiedy ją skończę. Powiem wam, że żałuję, że przeczytałam tę książkę. Oczywiście innym może się spodobała.

Książka przedstawia perypetie Zosi . Pokazuje jej relacje, czasami mocno skomplikowane, z członkami rodziny ale też z mężczyznami, którzy dla niej zrobili by wszystko. Zosia wyprowadza się z Nowego Sącza w poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca na Ziemi. Ląduje w wielu miejscach- w Izraelu, w Hiszpanii, we Włoszech. Wchodzi w romans z różnymi mężczyznami i podejmuje się wszelakich prac zawodowych. Co mnie urzekło w bohaterce?- To, że pomimo przeciwności losu ona się nie zmienia, nie robi nic przeciwko sobie. Nawet jeśli ktoś inny zachęca ją do zmian- ona pozostaje wierna swoim zasadom! Czy Zosia odnajdzie swoje szczęście? Czy może po drodze zmieni swój styl bycia?
Książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Język niewysublimowany. Wprowadzone wątki miłosne są delikatne i pokazane z dobrym smakiem. Okładka jest oszałamiająca. Piękny prezent na zbliżające się Święta :)

Książka "Siedem ślubów mojej siostry" wpija się w umysł w niezrozumiały dla mnie sposób. Kiedy czytam, pochłania mnie całą, kiedy odkładam, myślę o niej non stop. Główna bohaterka Zośka ze swoim stylem bycia i swoimi zapachami potrafi niejednemu zawrócić w głowie, również czytelnikom. Powieść czyta się niezwykle przyjemnie. Debiut autorki zdecydowanie udany.

Bardzo przyjemna książka obyczajowa.

Bardzo przyjemna książka obyczajowa.

Dzisiaj opowiem Wam o jednej z ostatnich książek, jakie przeczytałam w minionym już roku. Mowa o debiucie Edyty Kochlewskiej noszącym tytuł „Siedem ślubów mojej siostry”.

Bohaterką opowieści jest Zośka, która z pewnych względów właściwie od zawsze zawraca w głowie najpierw nastoletnim chłopcom, a potem mężczyznom. Dzieje się tak w związku z jej odurzającym zapachem.

Muszę przyznać, że sam ten motyw od razu przywiódł mi na myśl „Pachnidło” P. Suskinda, a konkretnie zawarta w nim tematyka fascynacji ludzkim zapachem (Ci z Was, którzy czytali lub oglądali na pewno będą wiedzieć, o czym mówię, a tym, którzy nie znają gorąco polecam książkę oraz jej ekranizację).

Perypetie głównej bohaterki to ciągłe poszukiwanie własnego miejsca, podróże po świecie oraz imanie się przez nią bardzo różnych zajęć. Czy ta wewnętrzna i zewnętrzna pogoń przyniesie jej w końcu to, czego tak bardzo szuka – miłość, akceptację, wewnętrzny spokój i stabilizację? Dowiecie się z kart powieści.

W „Siedmiu ślubach…” znajdziecie także skomplikowane relacje rodzinne, zwłaszcza na linii matka – córka oraz pełne niuansów zależności społeczne, jakimi od zawsze rządzą się niewielkie społeczności miasteczek i wsi.

Autorka pokazała jak bardzo wpływają one na życie młodej dziewczyny i poniekąd warunkują jej życiowe wybory oraz podejmowane decyzje.

Książkę czyta się dosyć szybko, a jednocześnie należy ona do kategorii tych, o których niełatwo się opowiada, aby jednocześnie nie zdradzić jej clou.

Jeśli poszukujecie lektury lekkiej, ale nie trywialnej to myślę, iż ten dobry literacki debiut spełni Wasze oczekiwania. Styl, w którym pisze autorka jest przejrzysty, a zarazem intrygujący i pełen humoru zaś sami bohaterowie opowieści mają wiele twarzy, a zmieniające się okoliczności na różne sposoby kształtują ich los.

Czy zechcecie zatem odkryć wszystkie tajemnice „Siedmiu ślubów mojej siostry”?

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

Muszę...

Książka zupełnie spoza mojej strefy komfortu, którą jednak czyta się zaskakująco przyjemnie i szybko. Lektura wciąga. W życiu nie pomyślałbym, że jest to debiutancka powieść autorki.

Co tu mamy? Klimat najmocniej kojarzy się Musierowicz, potem wkrada się nieco "Jedz, módl się i kochaj" czy nawet "Pachnidła". Trochę egzotyki krajowej (Nowy Sącz),choć z sympatią, nieco mniej zagranicznej - w przelocie zwiedzamy Izrael, Madryt i Włochy.

Podobała mi się realizacja pomysłu na okładkowe 7 ślubów, choć mam wrażenie, że tytuł powstał szybciej niż sama książka. ;) Trudno też jakoś polubić główną bohaterkę i zrozumieć jej motywacje niemniej rozumiem, że tego rodzaju barwne postaci i historie dodają kolorytu całej opowieści.

Nie wiem czy to oznacza, że otwieram się na literaturę kobiecą, ale jeśli ma być taka jak "7 ślubów..." to nie mam nic przeciwko!

Jestem mile zaskoczona. Spodziewałam się banalnego romansu, zwykłego, przeciętnego czytadła. Owszem, być może tematyka nie jest jakaś skomplikowana za to styl pisania autorki sprawia, że czytanie to czysta przyjemność.
Akcja wartka, język piękny, kwiecisty, bogaty w metafory, jednocześnie lekki. Nie ma niepotrzebnych dłużyzn.

Lekka, przyjemna lektura na bardzo dobrym poziomie.

Lekka, przyjemna lektura na bardzo dobrym...

• Obyczaj
  • !!!!@@zakup przedostatni odrzut awaryjne
  • Kupię

Dodaj cytat z książki Siedem ślubów mojej siostry