Last Chance Books

literatura młodzieżowa
HarperTeen
2021-05-18
2021-05-18
romans rywalizacja enemies to lovers młodzieżówka young adult

"𝙸𝚏 𝚊𝚗𝚢 𝚜𝚝𝚘𝚛𝚎 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚒𝚗𝚐 𝚘𝚞𝚝 𝚘𝚏 𝚋𝚞𝚜𝚒𝚗𝚎𝚜𝚜, 𝚒𝚝'𝚜 𝚢𝚘𝚞𝚛𝚜."

𝙸 𝚐𝚛𝚊𝚋 𝚘𝚗 𝚝𝚘 𝙹𝚊𝚜𝚙𝚎𝚛'𝚜 𝚙𝚘𝚕𝚘 𝚊𝚗𝚍 𝚢𝚊𝚗𝚔 𝚑𝚒𝚖 𝚏𝚘𝚛𝚠𝚊𝚛𝚍. 𝙸 𝚕𝚘𝚘𝚔 𝚒𝚗𝚝𝚘 𝚑𝚒𝚜 𝚎𝚢𝚎𝚜 𝚊𝚗𝚍 𝚒𝚐𝚗𝚘𝚛𝚎 𝚑𝚘𝚠 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚑𝚎 𝚜𝚖𝚎𝚕𝚕𝚜.

„𝙶𝚎𝚝 𝚛𝚎𝚊𝚍𝚢 𝚝𝚘 𝚌𝚊𝚕𝚕 𝚢𝚘𝚞𝚛 𝚜𝚝𝚘𝚛𝚎 𝙴𝚙𝚒𝚕𝚘𝚐𝚞𝚎, 𝚋𝚎𝚌𝚊𝚞𝚜𝚎 𝚝𝚑𝚒𝚜 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚒𝚗𝚐 𝚝𝚘 𝚋𝚎 𝚒𝚝𝚜 𝚕𝚊𝚜𝚝 𝚌𝚑𝚊𝚙𝚝𝚎𝚛."

Madeline pracuje w rodzinnej księgarni Books&More i marzy o przejęciu biznesu, gdy skończy studia. Ale gdy naprzeciw otwiera się nowa księgarnia, Prologue, B&M zaczyna powoli splajtować, a marzenia dziewczyny zastępuje nienawiść wobec nowego sklepu oraz Jaspera, chłopaka, który tam pracuje i wyraźnie rzuca jej wyzwanie...

„Last Chance Books” ma wszystko, co powieść młodzieżowa powinna mieć. Lekki język, różnorodną gamę bohaterów, z których każdy ma nakreśloną osobowość, własny cel i nie służy jedynie za tło. A gdyby tak dodać do tego uroczy romans, komiczne poczucie humoru, charakterną główną bohaterkę i książki? BUM!

Ale autorka poruszyła również wiele problemów, rodzinnych, dorastania, rozumienia siebie, marzeń. Osobiście myślę, że wiele osób może się utożsamić z Madeline, pomimo jej wad. A choć nie mogłam z początku zrozumieć intencji Jaspera, im więcej się o nim dowiadywałam, tym bardziej zaciekawiona byłam.

Nie znajdziecie tutaj wielkich emocji, zwrotów akcji i dramatów, lecz pomimo przewidywalności w fabule, łamie ona wiele stereotypów. Autorka pięknie rozwiązała wszelkie problemy i stworzyła bardzo realistyczną, niewinną i relatywną powieść. Szczerze mówiąc, nie ma w niej nic specjalnego i pojawiają się pewne nudne momenty, ale ogółem jest to przyjemna lektura na odmóżdżenie.

"𝙸𝚏 𝚊𝚗𝚢 𝚜𝚝𝚘𝚛𝚎 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚒𝚗𝚐 𝚘𝚞𝚝 𝚘𝚏 𝚋𝚞𝚜𝚒𝚗𝚎𝚜𝚜, 𝚒𝚝'𝚜 𝚢𝚘𝚞𝚛𝚜."

• 2023 <3
  • Po angielsku