Czy to puszcza bąki?

Okładka książki Czy to puszcza bąki? Nick Caruso, Dani Rabaiotti
Okładka książki Czy to puszcza bąki?
Nick CarusoDani Rabaiotti Wydawnictwo: Insignis reportaż
2021-05-19
48 min.
Katarzyna Dudzik
Dla dzieci Humor Literatura faktu

Okładka książki Czy to pierdzi? Sekretne (gazowe) życie zwierząt Nick Caruso, Dani Rabaiotti
Czy to pierdzi... Nick Caruso, Dani R...

Czy to pierdzi? Tak, nie , NIE WIEM, NIE ISTNIEJE. Mogłoby być mimo wszystko w książeczce dla najmłodszych trochę więcej fachowej wiedzy. Większość zwierząt jest oczywista, ładne rysunki. Drobny minus za brak utwardzonej okładki, ale ogólnie może być, jeśli Twoje dziecko jest zainteresowane tematyką bąków.

Tak, dobrze przeczytałeś tytuł 😉

Wiem, nie jest to rodzaj recenzji na moim profilu, do której jesteś przyzwyczajony jednak już kiedyś pojawiła się u mnie książka tego typu. Powód? Jakoś nie mogę się oprzeć takim śmiesznym tytułom 😁

Tym razem dzięki @insignis_media w moje ręce wpadła ta pięknie wydana kolorowa książeczka. Jak sam tytuł mówi skupia się ona na gazowym aspekcie życia zwierząt 😉

Ktoś pewnie powie - to niedojrzałe, żeby dorosły śmiał się z bąków, ale w sumie niby czemu? Jak podkreślają autorzy - "Rozśmieszyło cię to? I dobrze! Bąki są śmieszne (...) Pamiętaj, że jest to po prostu zabawne i że każdy to robi - także twoje ulubione zwierzaki".

"Czy to puszcza bąki" jest to krótka ilustrowana książka, w której mamy przytoczone kilka z żyjących gatunków zwierząt, jak i te już nie żyjące, jak dinozaury, czy te nigdy nie żyjące jak jednorożce. Opis każdego z nich jest naprawdę interesujący, gdyż oprócz samego faktu wydalania bądź nie wydalania gazów, mamy również szereg innych ciekawostek, niektóre nie znane nawet mi.

Edukacyjny aspekt tej książki jest według mnie nawet jeszcze głębszy. Pokazuje dzieciakom, że to co się dzieje z ich ciałem jest w pełni normalne i że bąki puszcza większość zwierząt. Takie pokazywanie, że jest to coś w pełni naturalnego z pewnością jest ważne w rozwoju dziecka i jego postrzeganiu świata.

Uważam więc taką pozycje za miły przerywnik, a przy okazje ucztę dla oczu, bo książki dziecięce są po prostu pięknie wydane! 😃

Polecam każdemu - czasami dobrze się wyluzować i pozwolić sobie na niczym nieskrępowany uśmiech 😁

Tak, dobrze przeczytałeś tytuł 😉

Razem z dzieckiem odkryjecie zaskakujące fakty o tych zupełnie naturalnych procesach fizjologicznych. Co więcej, oswoicie dzieci z tematem, który często uważany za wstydliwy stał się tematem tabu, a niesłusznie. Przecież w końcu, każdy z nas musi się czasem odgazować, dla zdrowia oczywiście Wartością dodaną książki może być również możliwość poznania różnych gatunków zwierząt, zwłaszcza dla młodszych czytelników jest to zdecydowanie bardziej interesująca strona tej pozycji. Z kolei starszy czytelnik dzięki książce zapozna się z takimi pojęciami jak trawienie, bakterie, dwutlenek węgla czy celuloza. Oprócz faktów dotyczących samego procesów puszczania gazów autorzy wplatają w opisy bąkowej sfery życia poszczególnych zwierząt także ich charakterystyczne zwyczaje...

Pełna recenzja książki na stronie:

Po Czy to pierdzi? sięgnęłam z ciekawości, jestem typem człowieka, który lubi poznawać różne fakty. I cóż, muszę przyznać, że to była ciekawa lektura. Dlatego też chciałam sprawdzić, jak wygląda od środka książka Czy to puszcza bąki?. Trafi ona do młodych czytelników?

Mam dla Was kolejny hit książkowy z działu dziecięcego 💚💚💚
Przy tej książce mieliśmy tyle zabawy i śmiechu, że musieliśmy rozłożyć czytanie na dwa dni, bo brzuchy bolały 😂😂😂

💚 Czy to puszcza bąki? 💨
📖 Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Czyli sprawdź, które zwierzęta przewietrzają się dołem!
Było kilka niezłych zaskoczeń, było niedowierzanie, było też przerażenie, gdy w grę wchodziły bąki wielorybów🐳. No mówię Wam wyobraźnia uruchomiła się nie raz, nie dwa 😂😂
Ilustracje @alexggriffiths też są przepiękne i sprawiają, że zabawa jest jeszcze lepsza 🦎🕷️🐅🦜
Polecamy tą nietypową zgadywankę, ciekawe ile będziecie mieć trafień 💨

Mam dla Was kolejny hit książkowy z działu dziecięcego 💚💚💚

💚 Czy to puszcza bąki? 💨
📖 Nick Caruso, Dani Rabaiotti

Czyli sprawdź, które zwierzęta przewietrzają się dołem!

Brzmi ciekawie? 😅 Książka przepełniona jest cudownymi ilustracjami! Dowiecie się dzięki niej czym są gazy, dlaczego powstają i kto tak naprawdę puszcza bąki.🤔 Świetna propozycja dla najmłodszych! 🧡 A śmiechu podczas czytania jej było co niemiara! 😜

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2022/04/nick-caruso-i-dani-rabaiotti-czy-to.html

• Dla dzieci
  • Popularnonaukowe
  • Dziecięce - (3) na przyszłość
  • 2021 Przeczytane z dzieckiem
  • Złota Lista 4+
  • Lista 2023 - dzieci

Dodaj cytat z książki Czy to puszcza bąki?