Baby Shark. Czarodziejska różdżka babci

Okładka książki Baby Shark. Czarodziejska różdżka babci Smart Study
Okładka książki Baby Shark. Czarodziejska różdżka babci
Smart Study Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) Seria: Baby Shark literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Baby Shark
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-05-05
2021-05-05
32 min.

Moje dzieci uwielbiają piosenkę  "BABY SHARK" - był okres kiedy nucili ją przez całe dnie, od rana do wieczora. Co więcej, piosenka wpadła w ucho nawet dziadkom, którzy także chętnie śpiewali ją z wnukami podczas wspólnych zabaw :) Wy znacie ten kultowy przebój ?
Wielką radością dla Amelki i Natanka jest możliwość poczytania książek o przygodach małego rekina:
- "Czarodziejska różdżka babci" to opowieść, w której pierwsze skrzypce odgrywa babcia rekin, która znakomicie wróży, aż do momentu kiedy pęka jej czarodziejska różdżka. Co się stało potem ? Tego dowiecie się sięgając po tą książkę :)
Książka zawiera prostą historie, którą Amelka i Natanek pomimo małej ilości tekstu z łatwością rozumieją. Na plus przemawiają także piękne ilustracje, od których nie sposób oderwać jest wzrok, a także fakt, że na początku książki postacie są bardzo fajnie przedstawione. Seria tych książeczek to świetny sposób na rozbudzenie w dziecku miłości do czytania. A teraz wszyscy zaśpiewajcie z Nami: „baby shark du du du” :)

-...

Baby Shark ponownie zaprasza młodych czytelników do zabawy. Tym razem zanurkujemy w głębiny oceanu wraz z Babcią Rekinem, miłą i przede wszystkim pomocną staruszką.

Na samym początku historyjki płyniemy razem z nestorką rekiniego rodu, przedstawiona jest w postaci dobrej wróżki. Szpiczasty kapelusz, a także różdżka dopełniają wizerunek czarodziejki babci. Wypowiadając magiczne zaklęcie, Babcia Rekin pomaga jednej z wielu rybek w oceanie. Chciałoby się powiedzieć istna wróżka rodem z „Kopciuszka”, tylko z płetwami.

Ale, ale... w pewnym momencie piękna różdżka w kształcie gwiazdki, niezbędnik Babci Rekin, doznaje uszczerbku. Na pomoc oczywiście przypływa mały, żółty rekinek. Baby Shark prosi swoją babcię aby wyczarowała mu przyjaciela do zabawy w piłkę, ale jak to będzie możliwe jeżeli różdżka została sklejona taśmą, czy wszystko pójdzie dobrze, czy magia nie wypłynęła przez zwichnięcie?

Ponownie historyjka z udziałem rekiniej rodziny bawi i uczy najmłodszych czytelników. Tym razem na kartach książeczki pojawia się bardzo kreatywne zadanie, z którym dziecko musi sobie samo poradzić. Baby Shark uczy przede wszystkim okazywania dobroci innym, wpaja najmłodszym wartości, które funkcjonują na zasadzie empatii i pomocy drugiej osobie. Babcią Rekin może być każdy z nas, nie musi potrzebować specjalnej różdżki do czynienia dobra.

Historyjka bardzo przyjemna, i co najważniejsza łatwa w odbiorze dla grupy docelowej, czyli dzieci. Tak, jak w poprzednim przypadku dostajemy sporą dawkę pięknych ilustracji, które przyciągają oko młodego czytelnika. Natomiast pomysł twardej oprawy okazał się wspaniały, ponieważ nie sposób takiej książki zagiąć. Dlatego pozwólmy naszym małym pociechom uczyć się poprzez zabawę i uwalniać swoją kreatywność.

Baby Shark zaprasza do zabawy! – Dobre Recenzje

"Czarodziejska różdżka babci", opowiada o Babci Rekin i jej nadzwyczajnej różdżce, którą uwielbia sprawiać pozostałym członkom rodziny wiele radości. Pewnego dnia magiczny przyrząd zostaje zniszczony i nie działa jak powinien. Historyjka nasączona jest zabawnymi sytuacjami, jakie wywołują wiele niekontrolowanych wybuchów śmiechu. Nie tylko nastraja pozytywnie, ale i uczy godzenia się z niepowodzeniami, spokoju w sytuacjach, gdy coś nie idzie po naszej myśli.

Niesłychanie urzekła mnie w tej serii zastosowana czcionka, gdyż umożliwia ona starszym dzieciom pierwsze próby samodzielnego czytania. Moja córka była przeszczęśliwa i wyjątkowo dumna, że może sama, bez niczyjej pomocy, czytać opowieść młodszemu braciszkowi. Wyrazy są łatwe, występuje wiele rymów oraz słów dźwiękonaśladowczych, jakie fundują czytelnikom nieopisaną rozrywkę. Taka zabawa dźwiękami silnie stymuluje, jest wstępem do nauki mowy i poznawania świata. Dodatkowo ukazane sytuacje pobudzają wyobraźnię starszego dziecka, zachęcając go do stworzenia własnej opowieści o ulubionych bohaterach.

Fenomenem tych uroczych książeczek jest fakt, iż w genialny sposób łączą zabawę z nauką. Nasycenie opowieści humorem funduje świetną rozrywkę, ale pod postacią tych przystępnych, interesujących historii przemycana jest również wiedza o emocjach, więzach rodzinnych, wzajemnej pomocy czy rozwiązywaniu codziennych problemów.

"Baby Shark" to przepiękne, przystępne, interesujące książeczki, przesycone ciekawymi, łatwymi do zapamiętania wyrazami dźwiękonaśladowczymi, stanowiącymi podstawę rozwoju mowy i rytmu. Ta wyjątkowa seria to świetny sposób na rozbudzenie w dziecku miłości do czytania. Zabawne, proste opowieści zarazem fundują znakomitą, niezapomnianą zabawę z ulubionymi bohaterami, jak i wartościowe lekcje, stanowiące idealne tło do dalszych wspólnych rozmów dotyczących rodziny, wzajemnych relacji, bezinteresownej pomocy, miłości czy umiejętności pokonywania przeszkód. Polecam gorąco!

Zepsuta różdżka i akcje z czarami nią rzucanymi? To już gdzieś było!

Zepsuta różdżka i akcje z czarami nią rzucanymi? To już gdzieś było!

• Z Olusią
  • Dziecionkowe