Neuromarka. Sprzedawaj skuteczniej

Neuromarka
2021-05-10
2021-05-10
marketing neuromarketing sprzedaż storytelling

Fantastyczna książka, która serwując najnowszą wiedzę z marketingu i sprzedaży zachowuje trudny, lecz tu doskonale wyważony balans miedzy kwestiami komunikacji i promocji a
właśnie sprzedażą, do której ostatecznie powinny one prowadzić. Całość obficie ugarnirowana smakowitą wiedzą z psychologii człowieka i socjologii zachowań grupowych. BRAĆ!

Ta książka to bardzo ciekawy sposób przedstawienia tego jak przez szereg lat kształtowały i obecnie kształtują się nasze wybory. Niby będąc świadomym konsumentem wiem dlaczego podejmowane decyzje wyglądają tak a nie inaczej, a jednak bardzo wiele treści z książki była dla mnie zaskakująca. Zdecydowanie polecam każdemu! :)

Po latach czytania coraz rzadziej zdarza się, żeby książka całkowicie przewartościowała mój sposób myślenia na jakiś temat. Kiedy natknąłem się na LinkedIn na książkę Agnieszki Siemińskiej „Neuromarka” od razu zapałałem chęcią posiadania jej w swojej bibiloteczce, a kiedy dotarła wreszcie do mojego domu otworzyłem ją z ciekawości i przez wiele godzin nie mogłem przestać czytać.

Obietnica, którą sama autorka zachęca nas przy zakupie, mówiąca że książkę czyta się, jak kryminał, jest jak najbardziej trafiona. Każdy z rozdziałów otwierał przede mną świat tajemnic ludzkiego mózgu w kontekście mechanizmów sprzedaży, które działają na niego we współczesnym świecie. Dodatkowym atutem jest fakt, że jako laik w kwestii sprzedaży zrozumiałem absolutnie każde słowo.

Rynek literatury popularno-naukowej od lat obfituje w kolejne doskonałe pozycje, które przełamują stereotypy i uczą nas patrzeć na rzeczywistość przez pryzmat zupełnie nowych odkryć. „Neuromarka” z całą pewnością do nich należy.

Neuromarka to wyjątkowa lektura. Autorka prowadzi z czytelnikiem arcyciekawy dialog, przywołując przy tym trafne przykłady z zastosowania wiedzy z zakresu neuromarketingu w komunikacji konkretnych marek na rynku. Bogate odwołanie do źródeł i badań pozwala zrozumieć kulisy zachowań konsumenckich. Biorąc pod uwagę debiut literacki - autorka zdradza niewątpliwy talent i wyjątkowo odpowiada nam na swoje "dlaczego". Ta książka z każdym rozdziałem uzależnia jak esencjonalne poranne espresso!

Książkę "Neuromarka" polecam każdemu kto chciałby znaleźć klucz do tego jak konsumencji podejmują decyzje.
W pasjonujący sposób przedstawia ona syntezę obecnego stanu wiedzy z zakresu neuronauki, ekonomii behawioralnej i innych dyscyplin pokrewnych starających się zgłębić tajniki działania ludzkiego umysłu.
W bardzo spójny sposób przedstawia też jakie działania podejmować i jakich narzędzi używać aby marka była dostrzegana, przekonująca i aby była ostatecznie wybierana przez klientów.
Ta książka to także manifest filozofii budowania biznesu w oparciu o głębokie zrozumienie potrzeb klienta jako człowieka i dostarczeniu mu produktu bardziej dotrzegalnego, bardziej wiarygodnego i lepiej adresującego potrzebę niż produkty konkurencji.
Książka jest bogata w wiele przykładów z rynku polskiego oraz praktycznych narzędzi dla wspomagania sprzedaży.
Niezwykle solidne opracowanie źródeł pozwala także na łatwy dostęp do szerszych informacji lub wyników badań naukowych z wybranej dziedziny czy zagadnienia.

W bardzo spójny sposób przedstawia też jakie działania podejmować i...

• Marketing
  • Do kupienia