Raport z czasów zarazy

Okładka książki Raport z czasów zarazy
Tadeusz Zawadowski Wydawnictwo: Fundacja Duży Format poezja
58 str. 58 min.
poezja
Fundacja Duży Format
2021-03-03
2021-03-03
58 min.

Okładka książki Metafora Współczesności. Antologia, Barwy życia 2021 Magdalena Jaworska, Joanna Kalinowska, Krzysztof Kwasiżur, Anna Maria Mickiewicz, Stanisław Nyczaj, Tomasz Rudnicki, Eliza Segiet, Adrian Szary, Maksymilian Tchoń, Tadeusz Zawadowski, Izabela Zubko, inni, praca zbiorowa
Ocena 0,0
Metafora Współ... Magdalena Jaworska,...
Okładka książki ARTIS Sławomir Ambroziak, Wojciech Banach, Jerzy Fryckowski, Agnieszka Jarzębowska, Andrzej Mielczarek, Maksymilian Tchoń, Anna Tlałka, Małgorzata Wątor, Bronisław Wojciechowski, Grażyna Wojcieszko, Tadeusz Zawadowski, praca zbiorowa
Ocena 0,0
ARTIS Sławomir Ambroziak,...
Okładka książki Fabularie nr 2 (20) 2019 Andrej Bán, Maciek Bielawski, Wojciech Boros, Ferida Duraković, Anna Dwojnych, Mateusz Kaczyński, Kapka Kassabova, Maria Konwicka, Paweł Majcherczyk, Anna Musiał, Zbigniew Pakuła, Barbara Piórkowska, Adam Raczyński, Redakcja magazynu Fabularie, Katarzyna Rodacka, Łukasz Stec, Katarzyna Taczyńska, Emilia Walczak, Tadeusz Zawadowski, Bartosz Zych
Ocena 7,8
Fabularie nr 2... Andrej Bán, Maciek ...

„Raport z czasów zarazy” wieńczy liryczny tryptyk Tadeusza Zawadowskiego. „Budzik z opóźnionym zapłonem” zainicjował cykl poetyckiej opowieści o lęku (druga część – „dopóki budzik tyka”). To przede wszystkim niepokój związany z naszym tu i teraz – z nastrojami społeczno-politycznymi i świadomością, że kiedyś już działo się podobnie, dodatkowo wzmagany zagrożeniem – na tak wielką skalę – dla nas (szczególnie młodego pokolenia) zupełnie nowym.

(...)

Tadeusz Zawadowski od wielu lat pokazuje, że okoliczności są tak naprawdę dodatkiem, a to człowiek stoi w centrum poetyckiego wszechświata. Autor przygląda się więc ludzkiej naturze na przestrzeni dziesięcioleci i opisuje to, co najważniejsze, a więc uczucia. I potrafi to robić poprzez rozmaite filtry.

Więcej: http://dajprzeczytac.blogspot.com/2021/05/raport-z-czasow-zarazy-tadeusz.html

Dodaj cytat z książki Raport z czasów zarazy