Wyzwolona

Okładka książki Wyzwolona Diana Palmer
Okładka książki Wyzwolona
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Long Tall Texans (tom 50) literatura obyczajowa, romans
Long Tall Texans (tom 50)
Unleashed
HarperCollins Polska
2021-05-05
2021-05-05
Anna Karina Kosek

Najmniej mi się podobała z wszystkich książek tej autorki

Najmniej mi się podobała z wszystkich książek tej autorki

Clancey jest młodą kobietą, której życie nie oszczędzało. Jej starszy przyrodni brat Morris kiedyś pobił ją i jej młodszego brata Tada, za co trafił do więzienia. To dzięki jej zeznaniom tam się znalazł, czego nie potrafił wybaczyć jej ojczym (ślepo zapatrzony w starszego syna),jednak on zginął w wypadku, a ona została prawną opiekunką małego braciszka. Dziewczyna nie ma lekko, co prawda pracuje dla Strażnika Teksasu, jednak utrzymanie siebie i Tada, a także domu nie jest tanie. Kiedy dowiaduje się, że Morris niebawem ma wyjść z więzienia, wie, że nie jest bezpieczna ani ona, ani jej braciszek. Musi szybko opuścić rodzinny dom, który tak naprawdę nie jest jej własnością i znaleźć tanie mieszkanie. Nie pomaga fakt, że zdrowie kobiety pozostawia wiele do życzenia. Niespodziewanie pomocną dłoń wyciąga jej szef, który do tej pory nie był dla niej najmilszy. Co ich połączy? Czy zapewni bezpieczeństwo sobie i braciszkowi? Co się sranie jak Morris opuści więzienie?

Książki Diany Palmer są dość specyficzne i niektórzy twierdzą, że dość płytkie. Osobiście je lubię, może książka nie jest jakimś arcydziełem, ale czytało się ją fanie. Podobała mi się historia Clancey i wywołała we mnie emocje.

Bohaterka mimo swojego młodego wieku nie myśli o sobie, a o małym braciszku. To jemu pragnie zapewnić stabilne życie i bezpieczeństwo. To bohaterka, którą czasem podziwiałam, której czasem współczuła. Ogólnie ją polubiła.

„Wyzwolona” to książka, która mnie się podobała i miło spędziłam czas. Dla mnie to „lekka” pozycja na jeden wieczór. Polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/07/harpercollins-polska-ksiazka-pt.html

Autor: Diana Palmer
Tytuł: Wyzwolona
Wydawnictwo: HarperCollins
Polska Clancey Lang jest silną i samodzielną kobietą. Musi nią być, ponieważ nie został jej na świecie nikt poza młodszym bratem, którym opiekowała się już jako nastolatka. Poprzysięgła też sobie, że nigdy w życiu nie będzie od nikogo zależna – a zwłaszcza od żadnego mężczyzny. Mimo to kusi ją, i to bardzo, by zwrócić na siebie uwagę swojego przełożonego, zabójczo przystojnego Coltera Banksa. Gdyby tylko zechciał na nią spojrzeć… Tymczasem Coltera od dawna pociągają niedostępne kobiety. Jego asystentka Clancey działa mu wprawdzie na nerwy, ale ma w sobie to coś, czemu Colter nie potrafi się oprzeć. Coś, co coraz bardziej go fascynuje. Czyżby znowu zadurzył się w kobiecie, która nigdy nie pozwoli się zdobyć?

Do książki podeszłam, ponieważ bardzo zainteresował mnie opis. Napisana jest prostym i przyjemnym językiem, dlatego czyta się ją płynnie. Fabuła rozgrywana jest dobrze. Myślę, że nie ma problemu z odnalezieniem się w niej. Niestety dla mnie nie była to pozycja, którą przeczytałam na raz. Miałam problem z wcieleniem się w role bohaterów. Książka jest napisana bardzo dobrze, lecz po prostu nie zrobiła na mnie wrażenia. Męczyłam się z nią dość długo spowodowane jest to właśnie chyba tym, co napisałam wcześniej. Mimo tego, że jest ona która nie potrafiłam jej dokończyć. Miałam nadzieje, że tym razem też zostanę porwana do świata tej książki, lecz nic takiego się nie stało. Mimo wszystko relacja między bohaterami jest dobrze rozgrywana. Denerwował mnie główny bohater, ponieważ autorka wykreowała go na aroganckiego i upartego mężczyznę. Nie rozumiałam czasem, dlaczego zachowywał się w taki sposób. Książka niestety nie przypadła mi do gustu. Jeżeli jesteście nią zainteresowani, to jak najbardziej zachęcam do poznania jej, być może akurat Wam się spodoba. Ocena 4/10

Autor: Diana Palmer
Tytuł: Wyzwolona
Wydawnictwo: HarperCollins

Clancey ma prawie dwadzieścia cztery lata i od roku pracuje dla Strażnika Teksasu. Biuro mieści się w piwnicy, arogancki szef, Colter Banks, chce się jej pozbyć, ale dziewczyna pragnie za wszelką cenę pracę utrzymać. Po pierwsze to podstawowe źródło jej dochodu, a po drugie to tylko dwie przecznice od domu, więc może drogę pokonywać bez wydawania pieniędzy na środki transportu. Clancey musi bowiem opłacić rachunki, utrzymać nie tylko siebie, ale również młodszego, będącego prawnie pod jej opieką, przyrodniego brata Tada. Ojczym zginął potrącony przez samochód, a o dziadku Daltonie Reedzie, niegdyś szeryfie, nic nie wiadomo było od lat. Pozostała jego gitara i liczne podejrzenia, które snuła Clancey. Jej zakupy sprowadzają się więc do najpotrzebniejszych rzeczy.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie wiadomość od zaufanego przyjaciela, a byłego szefa, Cala Hollistera, mówiąca o tym, że jej syn jej oczyma ma wyjść niedługo z więzienia. Jednocześnie Banks odpowiedzialny jest za ponownie wszczęte śledztwo dotyczące Reeda. Clancey świadoma jest niebezpieczeństwa ciążącego nad nią i Tadem, bowiem to przecież przez nią Morris odsiadywał wyrok. To co zdarzyło się kilka lat temu wpłynęło na zachowanie Clancey i Tada. Dziewczyna zaczyna poszukiwać nowego i taniego mieszkania. Trudno jednak w San Antonio znaleźć coś przyzwoitego, za tak małą kwotę.

Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej szef, Colter. Zaistniałe sytuacje pomagają mu dostrzec sytuację Clancey i jej brata i wpłyną na jego postępowanie. Dziewczyna zacznie go fascynować. Tyle tylko, że z misji w Ameryce Południowej ma wrócić jego dawna miłość, Grace.

To powieść poprawna, ale nie ma tu żadnych wyróżniających się momentów. Clancey jest młoda, ale doświadczona przez los i słabego zdrowia. Jest samodzielna, tak łatwo się nie poddaje i ma ogromne poczucie humoru, mimo wewnętrznych trosk. Banks lubił towarzystwo dziewczyny w pracy i potrafił przekomarzać się z nią w delikatny sposób. Gdy lepiej ją poznał, wspierał ją i pocieszał. Zauważył też, że dziewczyna obudziła w nim inne uczucia.

Podczas czytania powieści, miałam momentami wrażenie, że Diana Palmer nie czytała tego co napisała wcześniej, zabierając się za pisanie dalszego ciągu. Świadczą o tym, powtórzone pytania, stwierdzenia w kolejnych rozmowach. W powieści poruszane są kwestie wiary i autorka podkreśla rozróżnienie między wiarą prawdziwą, a tym co często określa się mianem bigoterii, a nawet oszołomstwa, gdzie osoba udziela rad, jak ktoś inny powinien żyć, ubierać się, kogo przyjmować i z kim się spotykać, jak traktować zwierzęta, czy nawet jakie pić napoje. Cieszę się jednak, że kolejna powieść jednej z moich ulubionych autorek amerykańskich została wydana w Polsce. Oczywiście wszystko kończy się HEA.

Całkiem przeciętna jak na Palmer.
Fabuła oscyluje wokół przestępstw, zwłaszcza że Clancey pracuje w biurze strażnika Teksasu, a sama doświadczyła przemocy i gróźb.
Choć opis wskazuje na to, iż jest ona silna, niczego takiego nie doszukalam się w książce. Według mnie bohaterka jest zdesperowana. Mieszka bowiem w domu swego oprawcy, nie ma możliwości innego lokum, do pracy chodzi dlatego, ze musi, bo tylko ona utrzymuje siebie i brata, a na dodatek jest zmuszona korzystac z pomocy innych. Nie jest pewna czy to świadczy o jej sile.
Główny bohater jed gburem, jak wielu wykreowanych przez Palmer, ale w pewnym momencie doświadcza oświecenia i zwraca uwagę na biedną sierotę (dosłownie i w przenosni),która ogarnia mu biuro.

Czy polecam? Na pewno znajdą się tacy, ktorym się spodoba, ale ja meczylam tą książkę miesiąc. Dawalam szansę, wracałam, rezygnowalam, wracałam, aż doszlam do wniosku, że czytanie jej nie daje mi żadnej radości.
Ode mnie trzy gwiazdki, nie więcej.

Całkiem przeciętna jak na Palmer.

Standardowa Diana Palmer - zahukana dziewica i starszy od niej kowboj/najemnik/straznik Teksasu. Nic nowego w tej książce nie znajdziecie, utarty schemat, ale nie czyta sie zle. Książka na jedno popołudnie.

Taka książka-odstresowacz. Bynajmniej dla mnie. Co prawda śmiałam się w większości dramatycznych momentów i czasami naprawdę nie byłam pewna, czy przeżyję kolejne górnolotne wyznania i wzloty głównych bohaterów, ale poprawiła mi humor. To nie jest dobra literatura, a ta część nawet jak na harlequina wypada dość słabo, ale jak ktoś potrzebuje na chwilę wyłączyć mózg... to pomaga.

• Diana Palmer
  • Harlequin