He's dangerous

BeYa
2022-05-18
2022-05-18
literatura polska New Adult

"He's dangerous" Sylwii Kubali to powieść, która przykuwa uwagę od pierwszych stron i prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, tajemnic i niebezpieczeństwa. Przeszłość, przyjaźń, tajemnica i zbrodnia - to wszystko splata się w tej intrygującej historii, której fabuła rozgrywa się w świecie młodych ludzi, których życie wywraca się do góry nogami w jednej chwili.

Główną bohaterką jest Lori Abbott, siedemnastoletnia dziewczyna, która właśnie przeżyła najwspanialszy dzień swojego życia - urodziny świętowane z najlepszymi przyjaciółmi. Jednak radość szybko przemienia się w niepokój, gdy cała czwórka przyjaciół znika bez śladu. Znikają także ich rodziny, a domy stają się opuszczone i puste. Co stało się z Joshem, Alexem, Nathanem, Lukem i ich bliskimi? Czym jest ta tajemnicza niewiadoma, która rzuca cień na życie Lori i jej przyjaciół?

Autorka prowadzi czytelnika przez labirynt emocji i niebezpieczeństw, stwarzając niezwykle intrygującą historię, która wciąga od pierwszych stron. "He's dangerous" nie pozostawia czytelnika obojętnym - fabuła pełna jest zwrotów akcji, napięcia i tajemnic, które trzymają w nieustającym napięciu. Jednym z mocnych punktów tej powieści jest zdecydowanie budowanie atmosfery grozy i zagadki. Autorka potrafi zaskakiwać czytelnika, wprowadzając go w stan niepewności i dreszczu emocji. Wątek mafijny, który pojawia się w powieści, dodaje jej dodatkowej głębi i dynamiki, przyciągając uwagę czytelnika do kolejnych stron.

Styl pisania Pani Sylwii jest bardzo przyjemny i przystępny, co sprawia, że lektura płynie łatwo i przyjemnie. Krótkie rozdziały nadają powieści dynamiki, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Jednakże, mimo że fabuła jest pełna zwrotów akcji, niektóre z wątków mogą sprawiać wrażenie przesadnie rozdrobnionych, co może niektórych czytelników dezorientować i przytłoczyć ilością informacji.

Choć "He's dangerous" nie do końca spełnił moje oczekiwania, to jednak jest to debiut, który ma ogromny potencjał. Autorka wykazuje się wyobraźnią i umiejętnością kreowania intrygujących historii, które trzymają czytelnika w napięciu. Pomimo pewnych mankamentów, warto dać szansę tej powieści, zwłaszcza miłośnikom thrillerów młodzieżowych, którzy poszukują czegoś, co wciągnie ich od pierwszych stron.

Warto również zaznaczyć, że mimo nieco zawiedzionych oczekiwań co do rozwiązania głównej tajemnicy, "He's dangerous" zaskakuje intrygującym połączeniem nastoletniej mafii z wątkiem psychopaty, co nadaje historii dodatkowego smaczku i sprawia, że czytelnik chce poznać dalszy ciąg wydarzeń. Dla fanów podobnych historii, ta powieść z pewnością będzie interesującym wyborem.

...

Książka bardzo szybka w czytaniu. Główny wątek, czyli prześladowanie i szukanie schronienia sprawił, że ciągle odczuwałam nutkę niepewności i tajemniczości. Autorka, mimo faktu że jest to książka młodzieżowa, stworzyła ciekawą opowieść w połączeniu z thrillerem, co wyróżnia lekturę. Doskonale została też zbudowana atmosfera grozy i zagadki, co sprawiało, że nie mogłam oderwać się od książki. Bez wątpienia nie można liczyć na nudę czytając tę książkę. Książka na pewno spodoba się miłośnikom thrillerów, którzy szukają czegoś, co utrzyma ich w ciągłym napięciu. 👏/ Domi

Lori Abbott cały świat legł w gruzach tej młodej osiemnastoletniej dziewczynie. Dziewczyna dostaje wiadomości od nieznajomego co na początku wiąże się ze szczeniackim zachowaniem rówieśników. Lori ma dziwne wrażenie, że jest przez kogoś obserwowana, ale to uczucie rzuca na to, że czyta i te emocje z książek zaczynają się jej udzielać. Jak przechodzi koło kawiarni widzi swojego przyjaciela. Dziewczyna pochodzi z nadopiekuńczego domu. Przed tymi wydarzeniami miała czwórkę oddanych przyjaciół, na których zawsze mogła liczyć a on na nią. Pod czas jej siedemnastych urodzin jej przyjaciele wpadają na pomysł zorganizować jej przyjęcie. Po tym czasie ta dziewczyna się zmieniła i nie jest już tą samą Lori co chłopcy znali i uwielbiali. Co się wydarzyło w życiu dziewczyny? Tego wam nie zdradzę będziecie musieli sami się dowiedzieć sięgając po tą powieść.
Styl Sylwii jest bardzo przyjemny. Przez jej książkę się aż płynie i nie odczułam, że ma prawie 500 stron. W powieści również się pojawia wątek mafijny który uwielbiam. Bardzo rzadko sięgam po thrillery, ale nie żałuję, że skusiłam się na tą powieść. Bardzo polecam!

Ciekawa i wciągająca książka, cały czas dzieje się akcja, niespodziewane zwroty akcji. Mamy również sceny miłosne jak i mniej przyjemne. Krótkie rozdziały dzięki czemu dobrze i szybko czytało się książkę. Nie zostało tak naprawdę wyjaśnione dokładnie dlaczego przyjaciele głównej bohaterki zniknęli na rok czasu tak jak jest to napisane na okłądce.

Słuchałam tej książki bardzo długo, by w końcu zmęczyć ją na szybkim tempie na dokończenie prac ogrodowych. Jej niedostatki uwierały mnie wówczas jeszcze bardziej, bo tyle co skończyłam świetne "Lekcje chemii". Już pomijając samą historię, to dosyć mocno przeszkadzał mi styl czy tam język w tej książce, szczególnie "włosowe" adresowanie postaci (i tak nie zwracałam uwagi, kto ma jaki kolor). No, nie polubiłyśmy się z tą książką. Może jestem już na nią za stara, ale pod pracę czytam dosyć sporo młodzieżowych tytułów. Ten znajduje się jednak po tej niepolecanej stronie.

He’s dangerous to historia, której wyświetlenia na Wattpadzie sięgnęły ponad miliona. A że to tak zwana perełka, to stwierdziłam, iż chętnie po nią sięgnę. A do tego ta cudowna okładka! Na żywo jest jeszcze piękniejsza… ale! Moim zdaniem może ona bardzo was zmylić, równie tak samo, jak opis. Dlaczego?
Może zacznę właśnie od opisu. Biorąc pod uwagę, że to książka kierowana dla młodzieży, to spodziewałam się motywu fantastycznego, czemu? „Dzień po urodzinach cała czwórka przyjaciół Lori znika”. I to wzbudziło moją ciekawość: Co się z nimi stało? A tu przeskoczę do fabuły: i jak się okazuje, ta książka jest o mafii. Bardzo mnie to zaskoczyło, ale że uwielbiam ten wątek, to wciąż miałam chęć czytać dalej.
Lori to nastolatka, mająca czworo przyjaciół: Alexa, Nathana, Luka i Josha… chłopaka, który był dla niej kimś więcej, lecz uczucia, jakimi go darzyła, trzymała w sekrecie. Jednak w dniu jej urodzin wszystko się zmieniło. Uczucie, które tliło się latami, nie wytrzymywało napięcia, jakie między nimi narastało. I doszło do pocałunku… Lori miała nadzieję, że wszystko zmieni się na lepsze. Jednakże nie spodziewała się, że kiedy się obudzi, będzie pozostawiona sama sobie, bo jej przyjaciele… znikną.
Po roku zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Nie tylko miała wrażenie, że jest obserwowana, ale dziwne zachowanie rodziny wzbudzało niepokój i do tego wiadomości od nieznajomego… W końcu nadszedł dzień, kiedy jej życie wywróciło się do gór nogami. Bo ten, którego kochała… powrócił. I jak się okazało, ściągnął za sobą wiele kłopotów…
Josh został wplątany w morderstwo, przez które jego były przyjaciel Liam zapragnął zemsty, a celem stała się właśnie Lori. Młody mężczyzna był przekonany, iż swoim zniknięciem sprawi, że jego ukochana będzie bezpieczna… Niestety nic nie było w stanie powstrzymać jego byłego przyjaciela. Bo co boli bardziej niż utrata ukochanej? Nic nie ukoi cierpienia, jak ból zadany oprawcy…
Książka ma ponad czterysta stron, które czytałam ratami, bo było mi ciężko. Miałam odczucie, jakby autorka pisała książkę spontanicznie, bez większych planów. Wiele scen zostało powtarzanych, chociażby takich, jak oglądanie telewizji. Zachowanie bohaterów było wręcz okropne… Naprawdę zachowywali się, jak para zakochanych szczeniaków, która pomimo swoich uczuć i tak nie potrafi sobie zaufać. Do tego, kiedy zaczęły się jakieś emocje, nagle zostawały one ugaszone. Rozumiem, młodzi bohaterowie, ale niestety nie polubiłam ich.
Książka, jaka została stworzona przez autorkę, ma ogromny potencjał, aczkolwiek szkoda, że fabuła nie została dopracowana na sto procent. Myślę, że gdyby wykopać te zbędne opisy, czy właśnie powielane sceny, książkę czytałoby się o wiele lepiej. Plusem w tej historii są wszelkie akcji, wtedy robiło się gorąco i można było przepłynąć przez te strony i to z przyjemnością! I myślę, że korzystniej by było zakończyć tę część w momencie, kiedy rozwiązuje się akcja z Liamem ;). A ciąg dalszy dołączyć do części drugiej, bo zbyt wiele, jak na jeden raz.
Podsumowując: Pomimo że nie do końca zostałam kupiona tą książką, to chętnie przeczytam ciąg dalszy.

Może zacznę właśnie od opisu. Biorąc pod uwagę, że to książka kierowana...

Słysząc hasło "thriller młodzieżowy" mój wewnętrzny radar się zapala i wiem, że to będzie książka którą muszę przeczytać.

Niestety, w tym przypadku powieść "He’s dangerous" trochę mnie w tym zawiodła, ale… i zaskoczyła czymś innym.

Ku mojemu niezadowoleniu nie było w niej wspólnego rozwiązywania zagadki, gdzie zniknęli najlepsi przyjaciele głównej bohaterki. Bowiem według opisu, dzień po wspaniałym świętowaniu urodzin najlepsi przyjaciele i prawie chłopak Lori Abbott znikają wraz z rodziną. Nikt nie wiem co się z nimi stało i czy kiedykolwiek wrócą.

Jednak ta sytuacja dość szybko się rozwiązuje, a my otrzymujemy połączenie nastoletniej mafii z wątkiem psychopaty, który chce zabić główną bohaterkę (taki trochę Piotr Langer z drugiego sezonu serialowej Chyłki). Oczywiście, nie może zabraknąć wątku miłosnego, ale z tymi wszystkimi głównym wydarzeniami zdecydowanie schodzi on na drugi plan.

Dla fanów "Elity" od Rachel van Dyken (czytaj: dla mnie) książka będzie idealna. Mimo, że nie do końca była tym co założyłam na początku, to i tak nastoletnia mafia zainteresowała mnie na tyle, by czytać dalej. Czekam na tom drugi po tym nieoczywistym zakończeniu!

„He’s dangerous” to mafijny romans dla nastolatków, który kupił mnie opisem i oczarował piękną okładką. Najbardziej zainteresował mnie tajemniczy wątek nagłego zniknięcia czwórki przyjaciół Lori wraz z rodzinami. Takie rzeczy nie dzieją się raczej zbyt często. Ba, nawet w książkach ciężko znaleźć taki wątek. Opis zapowiadał fascynującą, zdecydowanie niebanalną lekturę. Pomysł miała autorka świetny, to trzeba przyznać, jednak wykonanie nieco kuleje. Rozwiązanie wątku, który najbardziej mnie interesował, przyszło zbyt szybko, a po nim pojawiły się kolejne wątki i kolejne. Jest tych wątków całkiem sporo, a ich nagromadzenie dezorientuje i przytłacza. Niby dzieje się dużo, ale dzieje się niemal wszystko i nawet ciężko jest tak naprawdę określić, o czym właściwie jest książka. Każdy nowy element tej historii, który zostaje do niej wprowadzony, jest rozwiązywany równie szybko, co nie pozwala na głębszą interakcję z treścią. Zanim dobrze się zainteresowałam i wciągnęłam w dany wątek, on już się kończył. To zabrało mi niestety sporo przyjemności z lektury, bo nie było w niej napięcia, oczekiwania czy jakiejś głębszej tajemnicy.

Zwroty akcji w powieści są, owszem, i to one pchają fabułę do przodu, dzięki czemu akcja jest w miarę szybka. Ja lubię, kiedy coś się dzieje i dobrze, że w powieści dzieje się dużo. Nie do końca jednak to „dużo” zostało przemyślane, bo książka jest zwyczajnie przeładowana wątkami i wkrada się w nią chaos. Myślę jednak, że nie każdemu takie prowadzenie akcji będzie przeszkadzać. Ja miałam z tym mały problem. Nie potrafiłam się z tego powodu zaangażować w stu procentach w toczące się wydarzenia, moje myśli uciekały co jakiś czas gdzieś indziej. Nie poczułam też za bardzo chemii z bohaterami. Mogę nawet stwierdzić, że były momenty, w których zlewali mi się w jedno. Sprawy nie ułatwiało określanie postaci kolorem ich włosów, jak „brunet” czy „szatynka”, co powtarzało się w powieści wiele razy i doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Styl autorki jest prosty, przystępny i przyjemny. Byłby bardziej, gdyby nie ciągłe powtórzenia. Ale na to można machnąć ręką, bo to przecież debiut. Widać, że autorka ma potencjał i ogromną wyobraźnię i jeszcze na pewno pokaże, na co ją stać. Rozdziały są w powieści krótkie, co nadaje jej dynamiki, a niektóre pomysły i rozwiązania fabularne są naprawdę ciekawe.

„He’s dangerous” to lekka, niewymagająca rozrywka na jeden lub dwa wieczory, przede wszystkim dla nastoletnich odbiorców. Mimo że ta pozycja nie do końca przypadła mi do gustu, uważam, że jak na debiut nie jest źle. Przede wszystkim jednak widzę u autorki potencjał na dużo więcej i czekam, aż rozwinie skrzydła. Być może miałam wobec tej powieści zbyt duże oczekiwania po rewelacyjnym opisie i dlatego nie spodobała mi się tak bardzo, jak chciałam. Uważam, że najlepiej sprawdzić ją samodzielnie. Bo może się podobać, szczególnie, jeśli należycie do jej głównego targetu.

Ale to była piękna burza emocji

Ale to była piękna burza emocji

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

• Romans
  • Wattpad
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki He's dangerous