Mroczne Miasta - Wieża

Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Mroczne Miasta - Wspomnienia Wiecznej Teraźniejszości Benoît Peeters, François Schuiten
Ocena 8,0
Mroczne Miasta... Benoît Peeters, Fra...
Okładka książki Metal Hurlant #3/2023 Alias, Marc Caro, Caza, Nicole Claveloux, Serge Clerc, Luc Cornillon, Beb Deum, Jean-Pierre Dionnet, Dodo, Philippe Druillet, DidIer Eberoni, Jean-Claude Gal, Paul Gillon, Jean Giraud (Moebius), Dominique Hé, Kent Hutchinson, Rodolphe Daniel Jacquette, Jano, Nicolas Labarre, Sergio Macedo, Nikita Mandryka, Frank Margerin, Chantal Montellier, Jean-Michel Nicollet, Picaret, Christophe Quillien, Ben Radis, Francois Riviere, François Schuiten, Luc Schuiten, Denis Sire, Romain Slocombe, Jacques Tardi, Georges Trouin Tramber, Jean-Louis Tripp
Ocena 6,5
Metal Hurlant ... Alias, Marc Caro, C...
Okładka książki Mroczne Miasta - Mury Samaris Benoît Peeters, François Schuiten
Ocena 6,4
Mroczne Miasta... Benoît Peeters, Fra...
Okładka książki Mroczne Miasta - Cień Mężczyzny Benoît Peeters, François Schuiten
Ocena 7,9
Mroczne Miasta... Benoît Peeters, Fra...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Tom Strong. Tom 1 Alan Moore, Chris Sprouse
Ocena 6,9
Tom Strong. Tom 1 Alan Moore, Chris S...
Okładka książki Mroczne Miasta - Gorączka Urbikandyjska Benoît Peeters, François Schuiten
Ocena 7,8
Mroczne Miasta... Benoît Peeters, Fra...
Okładka książki Żywa stal Enrique Alcatena, Eduardo Mazzitelli
Ocena 6,5
Żywa stal Enrique Alcatena, E...
Okładka książki Ascender - 1 - Nawiedzona galaktyka Jeff Lemire, Dustin Nguyen
Ocena 6,7
Ascender - 1 -... Jeff Lemire, Dustin...
Okładka książki Zakazany Port Teresa Radice, Stefano Turconi
Ocena 7,7
Zakazany Port Teresa Radice, Stef...
Okładka książki Shankar tom 1 Enrique Alcatena, Eduardo Mazzitelli
Ocena 6,9
Shankar tom 1 Enrique Alcatena, E...

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
26 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1484
580

Na półkach: , , , , ,

Trzeci tom Mrocznych Miast – i kolejna wspaniała podróż. Znajdziemy tu całe bogactwo odniesień do różnorakiej sztuki – wieża Babel, Zamek Kafki, dzieła Bruegla, Piranesiego, a nawet postać Orsona Wellesa – dodaje to niesamowitego smaku, ale czy jest aż tak ważne i niezbędne w zrozumieniu tej pięknej historii? Ani trochę. Wszystko już było, wszystko jest powtarzalne, odtwarzamy te same role, tak samo poszukujemy i kochamy. Zawsze przychodzi ten moment, gdy nie jesteśmy już w stanie w stanie pracować/żyć, godząc się na brak wyjaśnień. Zawsze nadchodzi ten moment gdy wyruszamy w wędrówkę, od której oczekujemy jakichkolwiek odpowiedzi. I często natykamy się na mgłę… czy jest ona pustką, czy drogą do zrozumienia, że najważniejszy i tak jest ten drugi człowiek. Wszystko okazuje się znośne – nawet pustka świata – gdy obok jest ktoś ważny.

Choć zawsze tym pierwszym i głównym bohaterem Mrocznych Miast jest architektura – to i tak finalnie, gdy myślimy nad tymi komiksami, gdy wgryzamy się w fabułę – kończy się na tych najważniejszych pytaniach – o sens życia, o to, jak bardzo nasz świat jest prawdziwy, co zrobić z tą pustką. A na końcu czasami okazuje się, że potrzebna jest samotność.

Przepięknie narysowany album, z rozkosznym erotyzmem – delikatnie tylko zaznaczonym. Z monumentalnymi rysunkami. Zachwycający.

Trzeci tom Mrocznych Miast – i kolejna wspaniała podróż. Znajdziemy tu całe bogactwo odniesień do różnorakiej sztuki – wieża Babel, Zamek Kafki, dzieła Bruegla, Piranesiego, a nawet postać Orsona Wellesa – dodaje to niesamowitego smaku, ale czy jest aż tak ważne i niezbędne w zrozumieniu tej pięknej historii? Ani trochę. Wszystko już było, wszystko jest powtarzalne,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
339
110

Na półkach: , ,

No powiem - całkiem, całkiem. Bardzo klimatyczne rysunki. Na koniec jakiś mocny skrót fabularny powstał ( chyba autorom zaczęło się gdzieś śpieszyć),który nieco wybija z historii. Rola kobieca faktycznie stereotypowa. Całość jednak na mocne "7" (bardzo dobre).
Bez porównania lepsze od "Drogi do Armilii" (o co nie trudno ;) ).
Dobre na tyle, że odbudowało moje zaufanie do serii i zachęciło do zakupu kolejnych tomów.

No powiem - całkiem, całkiem. Bardzo klimatyczne rysunki. Na koniec jakiś mocny skrót fabularny powstał ( chyba autorom zaczęło się gdzieś śpieszyć),który nieco wybija z historii. Rola kobieca faktycznie stereotypowa. Całość jednak na mocne "7" (bardzo dobre).
Bez porównania lepsze od "Drogi do Armilii" (o co nie trudno ;) ).
Dobre na tyle, że odbudowało moje zaufanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2208
98

Na półkach: ,

Okej.
Nie rozumiem zachwytów trochę.
Dla mnie - w warstwie graficznej udana zżynka Piranesiego, do czego się zresztą przyznają autorzy, w warstwie fabularnej kolejna opowieść o wieży Babel z dorzuconymi wątkami metatekstowymi. Plus męcząca stereotypowość kobiecej postaci.
Ale nawet chętnie przeczytam inne tomy, no bo, mówiąc brutalnie, przynajmniej to ładne i z rozmachem momentami więcej niż dobrym.

Okej.
Nie rozumiem zachwytów trochę.
Dla mnie - w warstwie graficznej udana zżynka Piranesiego, do czego się zresztą przyznają autorzy, w warstwie fabularnej kolejna opowieść o wieży Babel z dorzuconymi wątkami metatekstowymi. Plus męcząca stereotypowość kobiecej postaci.
Ale nawet chętnie przeczytam inne tomy, no bo, mówiąc brutalnie, przynajmniej to ładne i z rozmachem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
673
63

Na półkach: , , ,

Jak dla mnie najlepsza część cyklu, mająca najwięcej sensu fabularnego :-) przy okazji odwołania do kodu kulturowego były dla mnie do pewnego stopnia czytelne. Tym razem mamy misz-masz stylów architektonicznych z różnych epok, podobnie jest zresztą z ludźmi i ich ubiorami. Rysunki są piękne, połączenie czerni i bieli to najlepsze, co mogło się przydarzyć dla warstwy rysunkowej w Wieży. Oprócz tego mamy jak zwykle - oniryczny klimat surrealistyczny, wątek miłosny i sporo odniesień do historii i zbiorowej pamięci. 8/10.

Jak dla mnie najlepsza część cyklu, mająca najwięcej sensu fabularnego :-) przy okazji odwołania do kodu kulturowego były dla mnie do pewnego stopnia czytelne. Tym razem mamy misz-masz stylów architektonicznych z różnych epok, podobnie jest zresztą z ludźmi i ich ubiorami. Rysunki są piękne, połączenie czerni i bieli to najlepsze, co mogło się przydarzyć dla warstwy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
613
604

Na półkach: , , ,

Genialne! Niesamowite! Bosz, chcę przeżyć to jeszcze raz! Niesamowicie narysowana opowieść która jest sztuką najwyższych lotów tak w warstwie graficznej jak i fabularnej. Autorzy stworzyli niesamowity, złożony świat pełen odwołań i symboliki. Nie ma innej możliwości i ten komiks mógł powstać tylko jako czarno-biały... i nie do końca, nie tylko. Każdy kadr ma znaczenie, to oczywiste... ale wiele z nich ma także ukryte znaczenie. Historia jest wręcz oniryczna.

Pierwsze pytanie jakie powstaje podczas czytania to: kiedy? Ale zaraz potem: gdzie? By zakończyć się: dlaczego? Komiks daje odpowiedzi na wszystkie pytania ale nie zawsze wprost. Obserwuj dokładnie kadry - one dają odpowiedzi. Dużo też wyjaśniają (jeśli idzie o warstwę graficzną) teksty zamieszczone na końcu komiksu. Ale uważny obserwator sam zauważy - wyjaśnienia autorów tylko potwierdzą jego/jej podejrzenia.

Czytając odnajdywałem echa sztuki Andreasa Martensa, chociaż duet Schuiten - Peeters jest sobie własnym wszechświatem twórczym. Jako, że żyjemy w czasach postmodernistycznych możemy odnajdywać w komiksie wiele podobieństwo do czegoś co widzieliśmy wcześniej (mi np. świtały motywy "Świętej góry" Jodorowsky'ego). Mieszanina stylów architektonicznych, ubiorów, technologii tworzy niezwykły świat. Dawni architekci i malarze tworzyli nieistniejące miejsca by ćwiczyć swoje umiejętności - miejsca o niezwykłych właściwościach przestrzennych i kompozycyjnych. "Wieża"... i w ogóle komiksy z cyklu "Mroczne Miasta" są właśnie takimi studiami. A dla czytelnika stanowią niemal mistyczną ucztę formy i wyobraźni. Genialne!

Genialne! Niesamowite! Bosz, chcę przeżyć to jeszcze raz! Niesamowicie narysowana opowieść która jest sztuką najwyższych lotów tak w warstwie graficznej jak i fabularnej. Autorzy stworzyli niesamowity, złożony świat pełen odwołań i symboliki. Nie ma innej możliwości i ten komiks mógł powstać tylko jako czarno-biały... i nie do końca, nie tylko. Każdy kadr ma znaczenie, to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
405
405

Na półkach:

“Wieża” również w niesamowity sposób łączy się z niedawno wydaną u nas powieścią Susanny Clarke, zatytułowanej – nomen omen – “Piranesi”. Powieść Clarke czyta się bowiem jak kolejny, niesamowity rozdział “Mrocznych Miast”, ponieważ również w tej historii architektura gra niezwykle ważną rolę. To fantastyka wysokich lotów, tak samo zresztą jak “Wieża”, którą śmiało można postawić obok wymienionych wyżej literackich i malarskich dzieł. To lektura w niezwykły sposób pobudzająca nie tylko wyobraźnię, ale też poruszająca archetypiczną nutę kulturowego dziedzictwa, która gra w duszach czytelników szukających w komiksach nie tylko mocnych wrażeń, ale też estetycznego spełnienia. Cały ten pakiet dostają w “Wieży”, razem z jednym z najbardziej niezwykłych finałów w historii europejskiego komiksu, jakby wyjętych z fantasmagorii Moebiusa. A to tylko budzi budzi apetyt na kolejne tomy “Mrocznych Miast”, których miejmy nadzieję doczekamy się o wiele szybciej, niż musieliśmy czekać na trzy dotychczas wydane.
Całość recenzji: https://tinyurl.com/czdxhmne

“Wieża” również w niesamowity sposób łączy się z niedawno wydaną u nas powieścią Susanny Clarke, zatytułowanej – nomen omen – “Piranesi”. Powieść Clarke czyta się bowiem jak kolejny, niesamowity rozdział “Mrocznych Miast”, ponieważ również w tej historii architektura gra niezwykle ważną rolę. To fantastyka wysokich lotów, tak samo zresztą jak “Wieża”, którą śmiało można...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    28
  • Chcę przeczytać
    20
  • Posiadam
    9
  • Komiksy
    5
  • Fantastyka
    2
  • 2023
    2
  • Komiksy
    2
  • Komiks
    2
  • Mroczne Miasta
    1
  • Komiks
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Mroczne Miasta - Wieża


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także