Muminki Tom II

Okładka książki Muminki Tom II
Tove Jansson Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Muminki - komiks (tom 2) Seria: Muminki komiksy
komiksy
2021-05-05
2021-05-05
Teresa Chłapowska, Ernest Kacperski
muminki komiks Tove Jansson

Okładka książki Muminek i wiosenna niespodzianka Richard Dungworth, Tove Jansson
Ocena 8,0
Muminek i wios... Richard Dungworth, ...
Okładka książki Muminek i złoty liść Richard Dungworth, Tove Jansson
Ocena 7,8
Muminek i złot... Richard Dungworth, ...

Pierwszy zbiorczy album przygód rodziny Muminków był świetny, jasne, trafiały się tam również mniej interesujące opowieści, ale jednak całość trzymałą naprawdę wysoki poziom. Drugi zbiorczy tom prezentuje kolejne historie komiksowe, których autorką była Tove Jansson. I tutaj niestety już zdecydowaną większość stanowią historie po prostu dobre, a nie takie, które na dłużej zostaną w głowie. Zdeycodwanie najlepiej będę wspomniał historyjkę "Zalotny Nieboraka".

Jako dziecko bałam się Muminków, coś bardzo niepokojącego działa się w historiach o tych przeuroczych stworkach. I opowieści przedstawione w postaci komiksów również są takie - straszne, ale i zabawne jednocześnie. Najbardziej uderza mnie przenikliwość autorki i jej głęboka analiza rzeczywistości - jej uwagi, pisane ponad 70 lat temu, są nadal bardzo, bardzo aktualne i mocno dające do myślenia.

Drugi tom przygod Muminkow, przy ktorym bawilam rownie rewalacyjnie jak przy pierwszym.
Dobroduszna rodzinka muminkow ma wiele zabawnych przygod. Komiks jest napisany z duzym humorem, autroka czesto szydzi z ludzkich przywar, ukazuje nasze wady w bardzo przesmiewczy sposob.
Komiks czyta sie z usmiechem na twarzy. Wielkokrotnie smialam sie w glos.
Mimo ze jest on wydany na zoltych stronach, w najmniejszym stopniu nie przeszkadzaja one w lekturze. Komiks czyta i oglada sie z przyjemnoscia.
Nie jest to lektura dla dzieci. Nie ma w nim przemocy, patologii, ani niczego co dzieci ogladac nie powinny, ale moga go nie zrozummiec i beda sie przy nim zwyczajnie nudzic.
Bardzo polecam doroslym i nastolatkom.

Komiks czyta sie z usmiechem na twarzy. Wielkokrotnie smialam sie w glos.
Mimo ze jest on wydany na...

Jestem fanką Muminków w komiksie, których przygody ongiś umieszczano w gazetach a zatem są one nadal nawinie ufne i szczere, ale lubią wino i uprawę kwiatków nawet w szalupie na okręcie. :-D
Wspaniała zabawa!

Wspaniała zabawa!