One-Punch Man tom 20 - Ruszamy!

Okładka książki One-Punch Man tom 20 - Ruszamy!
Yusuke MurataONE Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: One-Punch Man (tom 20) komiksy
komiksy
One-Punch Man (tom 20)
J.P. Fantastica
2021-04-30
2021-04-30
Paweł Dybała
akcja komedia s-f superbohaterowie siły nadprzyrodzone seinen manga

Okładka książki One-Punch Man Vol 26 Yusuke Murata, ONE
Okładka książki One-Punch Man Vol 25 Yusuke Murata, ONE
Okładka książki One-Punch Man tom 23 - Autentyczność Yusuke Murata, ONE
Ocena 8,4
Okładka książki One-Punch Man Vol 24 Yusuke Murata, ONE
One-Punch Man ... Yusuke Murata, ONE...

Okładka książki Dragon Ball Super #12: Prawda o Merusie Akira Toriyama, Toyotarou
Ocena 7,9
Dragon Ball Su... Akira Toriyama, Toy...
Okładka książki One-Punch Man tom 21 - Moment Yusuke Murata, ONE
Ocena 7,8
One-Punch Man ... Yusuke Murata, ONE...

Poprzedni tom sugerował, że tytułowy bohater włączy się nareszcie do wojny z potworami. Jednakże nic bardziej mylnego, bo w tym i następnym tomie praktycznie go nie ma. Czy oznacza to, że znowu fabuła nie posuwa się ani trochę do przodu?

POSS szykuje się do ataku na główną siedzibę potworów. Jednakże uczestniczący w akcji bohaterowie niższych kategorii nie chcą działać jedynie jako wsparcie. Mimo to udaje się w końcu ruszyć do akcji.

Moim zdaniem trochę za długo trwały przygotowania do misji. Domyślam się, że miało to pokazać negatywne cechy części superbohaterów – kłócą się o władze i zależy im głównie na miejscu w rankingu, ale było trochę tego za dużo.

Podobało mi się jednak, że pomniejsi bohaterowie mogli się wykazać. Są to niemal same nowe postacie. Nie pełnią tutaj roli mięsa armatniego, ale są bardzo kompetentnymi herosami. Popełniają przy tym pewne błędy i mają swoje słabości, ale i tak pokazuje, że są bardzo efektywni i są w stanie dać radę przeciwników.

Trochę męczący był za to wątek towarzyszy Saitamy. Realizują ponownie ten sam schemat co zawsze i nie mają żadnego wpływu na fabułę. Równie dobrze mogłoby ich nie być w tym tomie.

Rysunki robią naprawdę duże wrażenie. Nowi superbohaterowie wyglądają bardzo różnorodnie, a ich sceny walk są bardzo dynamiczne. Przy tym jednak pewne sceny z udziałem kapitan Mizuki były aż niesmaczne w swoim rozerotyzowaniu.

Oprócz głównej historii tom zawiera również opowieść poboczną „Wyposażenie”. Niestety jest to tak naprawdę jeden wielki wstęp do dosyć średniego dowcipu.
Jeśli ktoś lubi świetne sceny walk, to gorąco polecam ten tom. Niestety fabularnie jest co najwyżej przeciętnie.

Dodaj cytat z książki One-Punch Man tom 20 - Ruszamy!