Licho nie śpi

Okładka książki Licho nie śpi Emilia Szelest Patronat LC
Okładka książki Licho nie śpi
Emilia Szelest Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki Cykl: Bieszczadzkie demony (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bieszczadzkie demony (tom 1)
Wydawnictwo Kobiece, Niegrzeczne książki
2021-03-24
2021-03-24
literatura polska

Wyróżniona opinia i

Licho nie śpi

przeczytanych książek 828 napisanych opinii 451

Na półkach: , , , ,

🖤 To już moje trzecie spotkanie z autorką i po raz kolejny średnio udane. W tej książce mamy dawkę kryminału i romansu. To pierwsze nawet mi się podobało, nawet jeśli w połowie książki domyśliłam się, kto stoi za morderstwami. Jeśli chodzi o romans, to mało go tutaj mamy między bohaterami. Bardziej autorka skupiła się na rozwijającej się relacji Damiana z Magdą i wspólną współpracą przy sprawie. Niestety nie mogłam się przekonać do obydwu tych postaci. A co do gorących scen miłosnych, to są, ale z udziałem Damiana i pewnej blondynki, pani psycholog Ani. Są także sceny dramatyczne i humorystyczne za sprawą pracowników tartaku. Kolejnym plusem jest, to, że fabuła dzieje się w Bieszczadach. Dzięki temu też mogłam poznać legendę tego miejsca, które zostało umieszczone w książce.

🖤 Książkę wypożyczyłam w bibliotece. Mogłam dwa tomy naraz, ale zdecydowałam się na wszelki wypadek tylko na część pierwszą. Na razie nie zamierzam czytać kolejnej części i ją wypożyczać. Jeśli "Pilot" autorstwa Emiliy mi się nie spodoba, to poddaję się całkowicie i nie będą sięgać po jej powieści.

Potencjał był, ale przez zbyt powierzchowne traktowanie tematu po prostu się rozwiał. Pani asesor i tym samym główna bohaterka głupia i naiwna jak nastolatka. Bohater, policyjny detektyw, udaje macho, a myśli przyrodzeniem, które wygina się od byle potarcia. No i ten nałóg...

Całość płytka i raczej nie zapadnie na długo w pamięć.

Kryminalna sprawa ciekawa, a poszła na zmarnowanie. Szkoda...

Całość płytka i raczej nie zapadnie na długo w pamięć.

Kryminalna sprawa ciekawa, a poszła na...

Emilia Szelest - "Licho nie śpi"
Po paru tygodniach z dobra fantastyką i cięższymi kryminałami dopadła mnie niemoc czytelnicza.
Muszę przyznać, że to właśnie "Licho nie śpi" odblokowało mnie swoją treścią.
Książka opowiada nam o upadłym policjancie, który stoczył się na samo dno swojego życia, który przez swoją głupotę zostaje wyrzucony z policji. Postanawia rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, tak jak wielu z nas chciałoby to zrobić. Po pewnym czasie, będąc w Bieszczadach, wybiera się do miejscowej knajpy, gdzie poznaje kompanów oraz późniejszych przyjaciół. Zaczyna z nimi pracę w tartaku, jednak cały czas zataja swoje prawdziwe "ja", to, kim był i dlaczego tam trafił. Jakby tego było mało, tam też poznaje Magdę (panią asesor) oraz Ankę (panią psycholog). Jednej dogryza, zaś z drugą spędza upojne noce. Ktoś mógłby powiedzieć, że to sielanka. Jednak wszystko przerywa znalezienie ciała ofiary mordercy, gdzie modus operandii jest podobne do więźnia, który trafił parę tygodni wcześniej do bieszczadzkiego więzienia. Zaczyna się fala morderstw. Ile będzie ciał? Czy wspomniany więzień wychodzi wieczorami z więzienia i dalej zabija? W co zostaną wplątani bohaterowie? Tego dowiecie się sami czytając "Licho nie śpi", a ja już więcej nic nie powiem :)
Podsumowując: muszę przyznać, że książka nie jest do końca moim światem. Kto by pomyślał - mężczyzna czytający obyczajówkę powiązaną z erotykiem, a jednak... Poznałem osobiście autorkę i chciałem dowiedzieć się, co w trawie piszczy. Muszę przyznać, że jest to bardzo dobre. W książce mamy bardzo dobrze wykreowanych bohaterów oraz postacie poboczne, wartką akcję, ciekawe dialogi. Książkę ze względu na "lekkie pisanie" autorki czyta się bardzo dobrze i bardzo szybko. Sam zrobiłem to dosłownie z dosiadu.
Teraz czas na część drugą...

Emilia Szelest - "Licho nie śpi"
Muszę przyznać, że to właśnie "Licho nie śpi" odblokowało mnie swoją treścią.

"Licho nie śpi” Emilii Szelest to niestety najlepszy przykład na to, dlaczego romanse z wątkiem kryminalnym nie mają dla mnie racji bytu.

Okazało się, że tak naprawdę nie znajdziemy tutaj wyraźnie zarysowanego wątku romantycznego, za wyjątkiem kilku krótkich pikantnych scen. Kiedy zorientowałam się, że nie w tę stronę zmierzamy, całe nadzieje zaczęłam pokładać w zagadce do rozwiązania. Z przykrością jednak stwierdzam, że była bardzo słaba, przewidywalna i poprowadzona jakoś tak niemrawo.

Nie lubię Damiana ani Magdy. Sama nie wiem, które z nich bardziej wkurzało. Nie czułam chemii i miałam wrażenie, jakby odgrywali szkolne przedstawienie. W dialogach brakowało mi szczerości.

Były zachowania kompletnie bez sensu i takie rzeczy, które niemożliwie mnie denerwowały. Nawet klimat Bieszczad nie uratował sytuacji, bo tak naprawdę go nie było. Równie dobrze akcja mogła toczyć się w jakimkolwiek innym miejscu i nic by nie straciła.

Strasznie mi smutno za każdym razem, kiedy jestem zmuszona napisać, że książka jest do bólu przeciętna. Oznacza to, że miała w sobie potencjał albo coś, co można było wykorzystać, ale całość ani trochę nie zachwyca.

Na półkach: , , , ,

Historia przejmująca i emocjonalna opowiada o głównym bohaterze o Policjancie,chce uciec od wszystkiego,od przytłaczającej,mrocznej przeszłości,uzależnienia własnego i mroku. Emilia Szelest ponownie zachwyciła mnie swym cudownym piórem,pisarka to moja ukochaną,czaruje słowem i to pięknie.
Połączenie thrilleru świetnego z ciekawym erotykiem dała mi Pani Emilia z przyjemnością go przeczytałam.
Wciągająca,z tajemnicami i emocjami gwarantowanymi książka.

Połączenie thrilleru świetnego z ciekawym erotykiem dała mi Pani Emilia z...

"Licho nie śpi"
Emilia Szelest

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady 🤣.
"Jeżeli się tu znalazłeś, to znaczy, że góry cię przywołały".
"W Bieszczady przyjeżdża się raz, później tylko wraca".
Niesamowity klimat Bieszczad 🥰. Wszechobecna, prastara i nieposkromiona natura gór, osadnicy żyjący z nią w zgodzie. Stare legendy nadal tu żyją, a licho nie śpi. Niegdyś zapomniany skrawek ziemi , obecnie przedsionek raju.
Damian właśnie tu przyjeżdża, aby zmagać się ze swoimi demonami. Szuka cichej przystani, aby zapomnieć o mrocznej przeszłości. Znajduje tu czego szuka, i możne znacznie więcej? Spokój i ukojenie w postaci młodej asesor ☺️. Niespodziewanie i całkiem naturalnie ta młoda zwyczajna i dziarska dziewczyna poruszyła wrażliwą strunę, o której istnieniu nie miał pojęcia. Choć bardzo się temu opierał, Magda Jaskólska przedarła się przez jego linię obrony ☺️.
Zaufać nieznajomemu jest bardzo ciężko, ale w obliczu przerażających zbrodni, które
wzbudzają lęk wśród mieszkańców, Magda nie cofnie się przed niczym.
Czy ufając nieznajomemu, nie ściągnie również i na siebie niebezpieczeństwa? Pomimo tego, że Damian jest bezpośredni, chwilami gburowaty i pewny siebie , to absolutnie nie skreśla go w oczach Magdy, a jest wręcz odwrotnie. Widzi w nim coś, czego widzieć nie powinna. Walka z czasem i pożądaniem nigdy nie była tak zacięta.

"Licho nie śpi" jak najbardziej oddaje klimat Bieszczad. Ja tam byłam ☺️, czułam na własnej skórze przerażenie mieszkańców, mróz, który przenikał na wskroś, więź, która łączy osadników z górami, bieszczadzkie demony, które powoduję dreszcze na ciele. Wciągająca, tajemnicza i magnetyczna 🥰. Przeczytana na jednym wdechu, a w mojej pamięci zostanie na bardzo długo ❤️.

"Licho nie śpi"
Emilia Szelest

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady 🤣.
"Jeżeli się tu znalazłeś, to znaczy, że góry cię przywołały".
"W Bieszczady przyjeżdża się raz, później tylko wraca".

Bardzo interesująca od początku do końca.
Polecam

Bardzo interesująca od początku do końca.
Polecam

Nie wiem w sumie co napisać o tej książce, ani to ciekawy kryminał ani dobry romans. Początkowo mega mnie nudziła, później po malutku mimo paru minusów zaczęła ciekawić. Natomiast zdrzaznilo mnie to, że po 1/3 książki już sie domyślisz kim jest morderca.

Przeczytałam tę książkę całkiem sprawnie, opowieść jest łatwa w odbiorze, prosta ale generalnie niczym nie zachwyca. Sprawa kryminalna niby taka poważna, ale potraktowana jakby od niechcenia, tak "żeby była". Książkę tę czyta się głównie dla romansu głównych bohaterów, ale nawet i to jest dość nijakie i w gruncie rzeczy nic się nie dzieje, akcja zostaje urwana niemal w pół zdania.
Nie wiem czy zabiorę się za kolejną część, jakoś nie czuję się przekonana.

Bieszczadzkie demony, tytuł serii idealnie podsumowuje to o czym jest ta książka, jej bohaterowie zmagają się z demonami, zarówno swoimi jak i tymi które chodzą po tej pieknej krainie :) Polecam, wciąga jak każda bieszczadzka seria tej autorki. Pani Emilio - czekam na kolejne książki :)