Podziemie Waltar - 2 tom - Kamień Królestwa Sloget

Okładka książki Podziemie Waltar - 2 tom - Kamień Królestwa Sloget Wanda Siubiela
Okładka książki Podziemie Waltar - 2 tom - Kamień Królestwa Sloget
Wanda Siubiela Wydawnictwo: Rozpisani.pl fantasy, science fiction
Podziemie Waltar
Rozpisani.pl
2019-06-30
2019-06-30

"Dopiero teraz doceniam to, co zawsze miałam w zasięgu ręki - spokój i bezpieczeństwo."

Książka to drugi tom z serii "Kamień Królestwa Sloget" w którym poznajemy dalsze losy głównej bohaterki, uzyskujemy odpowiedzi na niektóre z pytań, które przynajmniej ja zadawałam sobie po przeczytaniu pierwszego tomu, ale żeby nie było za łatwo, pojawiają się kolejne tajemnice.

W życiu Nastusi zaszło wiele zmian, a mała elfka powoli zaczyna zauważać, że ma wyjątkową moc. Dziewczynka poznaje bliżej swojego opiekuna — tratala Xasa i ma możliwość rozmowy z harfem Zefirem po wyciszeniu swoich myśli. Podczas trwania akcji książki Nastka zwiedza Królestwo Podziemi tak inne od miejsca, w którym sama żyje. To tam poznaje wielu nowych przyjaciół, ale przeżywa też wiele przygód - ciekawych, fascynujących, a niekiedy też strasznych i przykrych. Dzięki swojemu dobremu sercu, wraz z pomocą rodziny i przyjaznych istot pomoże wielu osobom i kilka razy trafi do labiryntu. Nastusia zyska również tajemnicze znamiona, które określą jej przynależność.

Mała dziewczynka musi pokonać wiele trudności, wcześniej żyła spokojnie, a teraz powoli zaczyna odkrywać swoją moc i umiejętności. Anastazja stara się zrozumieć otaczający ją świat, w którym musi zmierzyć się ze swoimi ograniczeniami i samotnymi podróżami, ponieważ tak wiele istot liczy na jej wyjątkową pomoc.

Autorka ponownie wykreowała piękny, ciekawy, a zarazem tajemniczy świat. Główna bohaterka powoli dorasta, chociaż jej wiek się nie zmienił, zaczyna więcej rozumieć. Wanda Siubiela ponownie obok magicznych istot i nierealnych przygód pokazuje, czym tak naprawdę powinniśmy kierować się w życiu. Pokazuje czytelnikowi, że spokój i bezpieczeństwo doceniamy zazwyczaj wtedy, kiedy coś nieodwracalnie się zmieni. Przekonuje, że dobrym sercem, uśmiechem i chęcią pomocy drugiemu możemy zdziałać dużo więcej niż czymkolwiek innym. Świat Anastazji tak inny od naszego jest jednocześnie tak do niego podobny.

Książkę przeczytałam jednym tchem, z ciekawością śledziłam dalsze losy głównej bohaterki. To ciekawa lektura z magią w tle, idealna dla wielu czytelników niezależnie od wieku. Losy Nastki, jej rodziny i przyjaciół bardzo wciągają, a zakończenia kolejnych tomów serii "Kamień Królestwa Sloget" zachęcają do jak najszybszego sięgnięcia po kolejne książki. To zdecydowanie książka, którą warto przeczytać, pozwalająca oderwać się od codzienności i przeżyć wiele interesujących przygód z bohaterką.

Bardzo dziękuję Autorce za tą cudowną książkową podróż w magiczny świat i możliwość poznania dalszych losów Anastazji.

W...

#552 - Podziemie Waltar - 2 tom - Kamień Królestwa Sloget - Wanda Siubiela - Rozpisani.pl
#112/52/2021

Książka ma 116 stron, swoją premierę miała dnia 30.06.2019 roku i należy do kategorii fantastyka. Jest to kontynuacja książki Wzgórze Olch.

W tej części Nastka zdobywa kolejne umiejętności. Musi przy tym wykazać się ogromną odwagą i miłością do swoich braci. Oprócz tego musi pokonać w podziemiu wiele niespodziewanych przeszkód.

Świat opisany w książce jest skomplikowany i trzeba skupiać uwagę w czasie czytania, by nie umknęły żadne szczegóły.

Bardzo dziękujemy z Ewą za książkę autorce - Wanda Siubiela.

#112/52/2021

To moje drugie spotkanie z autorką i muszę przyznać, że równie udane co pierwsze. Być może moja poprzednia wypowiedź nie do końca świadczyć może o sympatii, jaką wzbudziła we mnie seria Kamień Królestwa Sloget, ale to tylko takie złudne wrażenie. Uwagi, które zamieściłam w swojej opinii dotyczącej pierwszej części pokrywają się również z moimi odczuciami po przeczytaniu Podziemia Waltar.

Pani Wando proszę przycisnąć wydawnictwo, bo korekta kuleje. W tej części przeraża mnie ilość i częstotliwość użycia słowa "troszkę", wystarczy wrzucić to słowo na neta - słownik synonimów się kłania. Do autorki nie można mieć pretensji, pisze pod wpływem emocji, natchnienia i ma prawo się potknąć, ale redaktor czy korektor powinni zauważyć, że coś nie gra, czegoś jest za dużo lub za mało.

Cieszy, że autorka nadała swoim bohaterom w większości polskie imiona, podkreślając tym ich wyjątkowość w świecie literatury fantastycznej, gdzie często używa się jakiś łamańców językowych (mam na myśli polskich autorów fantastyki, oczywiście nie wszystkich) jako imion dla poszczególnych postaci.

W tej części Nastka wkracza do podziemia, które okazuje się być nie tak straszne, jakby się mogło wydawać. Elficzka zdobywa kolejne umiejętności, wykazuje się ogromną odwagą i miłością do braci, której można jej tylko pozazdrościć. Poznajemy kolejne interesujące osoby i wydarzenia z życia Anastazji. Siła przyjaźni i miłość najbliższych po raz kolejny daje o sobie znać.

Polecam

Ps. Dziękuję serdecznie autorce za książeczkę z przemiłym autografem.

Po dokładnym zapoznaniu się z pierwszą książką autorstwa Pani Wandy Siubieli książki pt. '' Wzgórze Olch - 1 Tom-Kamień Królestwa Sloget'' z gatunku fantasy od razu rozpoczęłam czytać kolejną jej książkę pt. '' Podziemie Waltar - 2 tom - Kamień Królestwa Sloget''.

Uświadomiłam sobie pokrótce, że w trakcie czytania tej książki w opisywanym przez autorkę występującym świecie elfów mogłabym pozostać by móc dzielnie na każdym kroku, towarzyszyć w przygodach sympatycznym bohaterom.

Tym razem główna bohaterka mały Elfik Nastusia nie ma, tak łatwo mając tylko osiem lat, gdyż musi pokonać wiele niespodziewanych przeszkód przed samą sobą. Ciekawe jest to w niej, że aby warto, ją polubić należy dobrze poznać, jaka jest naprawdę na podstawie posiadanych pozytywnych cech charakteru, a co najważniejsze stanowi to u niej ogromny potencjał logicznego myślenia, a ponadto nie lubi, gdy wokół dzieje się krzywda jej najbliższym.

Spodobało mi się najbardziej połączenie i nadanie cech charakterów pozytywnych, jak i tych negatywnych występujących u braci Nastki.

Nie zabraknie w tej oto książce występującego poczucia u bohaterów poczucia humoru.

Dobroć, jaka tu jest obecna oraz opieka nad każdym z bohaterów to dowód na to, że można żyć godnie, pracowicie, być uczciwym, towarzyskim, życzliwym dla siebie wzajemnie w każdym dniu.

Autorka tej oto książki pt. '' Podziemie Waltar - 2 tom - Kamień Królestwa Sloget'' Pani Wanda Siubiela ma niezwykłą moc do tworzenia dalszego ciągu losów zdarzeń, co do wykreowanych przez siebie bohaterów, że po przeczytaniu kilka dosłownie zdań ma się ochotę ich poznawać nieodkryte dotąd tajemnice, wraz z nimi przeżywać emocje, śmiać razem z nimi, mając na uwadze obecność opiekunów Nastki, jacy oni są, jakie mają oni podejście do kolejnych wyzwań, będących nie lada gratką przed nimi samymi.

Świat elfów bywa mocno skomplikowany, ale z czasem należy być bardzo spostrzegawczym, aby móc w pełni pojąć, co najbardziej u nich zwróciło naszą szczególną uwagę.

Moje drugie spotkanie z twórczością Pani Wandy Siubieli uważam za udane.

Polecam przeczytać tę książkę.

Kupiłam Wzgórze Olch i Podziemie Waltar dla swoich dzieci. Praktycznie pochłonęły je w ciągu weekendu. Nawet mój najmłodszy 8 letni Oskar, który niezbyt lubi czytać, nie zatrzymywał się w czytaniu. Kiedy dzieci odłożyły książki na bok, sama zaczęłam czytać, co jest ich zawartością, że tak z przejęciem to czytały. Po tylu przeczytanych lekturach dla dzieci trafiłam na naprawdę dobre lektury. Sama nie umiałam się od nich oderwać. Czyta się je lekko, przyjemnie i książki kradną serce. Na początku trochę drażniły mnie zdrobnienia typu - kamyczek, serduszko, kwiatuszek,... ale z każdą stroną łamałam bariery, jakie sama sobie stworzyłam przez czytanie kryminałów. Przy tych książkach otwiera się serce i chwyta tak ulotną młodość... Wkroczyłam w świat dziecięcej miłości... Niezwykły talent pisarki, o której jeszcze zapewne usłyszymy, bo z tego co widzę w historii to pisze dopiero od 2019 roku. Niesamowita historia Anastazji... To trzeba przeczytać - a dorosły szczególnie. Daję 10 z czystym sumieniem. POLECAM

Książka Podziemie Waltar to druga część z serii Kamień Królestwa Sloget. Anastazja w tej części odwiedza labirynt stworzony dla Waltarów. Skoro Anastazja jest Elfem i do tego ma dopiero osiem lat, to dlaczego znalazła się w takim - a nie innym położeniu? Podczas wizyty w labiryncie stanie oko w oko z własnymi słabościami i podchodząc do zadań jakie wyznaczył jej duch labiryntu, pomoże nie tylko sobie, ale także swoim braciom. Jakie zadania zostały postawione Anastazji? Czy potrafiłbyś na miejscu głównej bohaterki, wrócić do domu? Każdy z nas niezależnie od wieku, musi stawiać czoła różnym przeciwnościom losu. Anastazja swoim zachowaniem pokazuje każdemu czytelnikowi, jak radzić sobie z tym ciemniejszym obliczem naszego świata. Zatem niezależnie od wieku czytelnika z całego serca polecam serię Kamień Królestwa Sloget, która pozwala otworzyć serce i umysł na światło, pokazując ciemność z innej strony. Prosty i logiczny język sprawia, że nawet 6 letnie dziecko z łatwością i swobodą wnika w niezwykły świat Anastazji, a dorosły czytelnik zmierzy się z własnym dziecięcym JA po spojrzeniu na świat pod innym kątem - oczami wybudzonego umysłu... Zatem przyjemnej lektury życzę każdemu, kto sięgnie po Kamień Królestwa Sloget. Do zobaczenia po drugiej stronie - WANDA

• #WyzwanieLC2021
  • Wygrane
  • Wydawnictwo Rozpisani.pl
  • Młodzieżowe
  • Podarowana książka od Autorki
  • Fantastyka po prostu...