Jak przeżyć rozstanie i zadbać o siebie

Okładka książki Jak przeżyć rozstanie i zadbać o siebie Lisa Letessier
Okładka książki Jak przeżyć rozstanie i zadbać o siebie
Lisa Letessier Wydawnictwo: Zwierciadło poradniki
poradniki
La Rupture amoureuse
Zwierciadło
2021-07-14
2021-07-14
Monika Stachura
poradnik rozstanie emocje

Dobra książka, ciekawie napisana,posiada interesujące przykłady i ćwiczenia, które podzielone są na tygodnie. Napisana jest prostym językiem,pomimo elementów psychologicznych. Książka na pewno pomaga trochę uporać się rozstaniem,lecz niestety nie usuwa wszystkich jego skutków. Ale można próbować się nią wesprzeć.

Książka ciekawa, przystępna. Autorka opisuje to, co się dzieje z człowiekiem w doświadczeniu rozstania, nieważne czy był w związku miesiąc czy pięć lat. Autorka nie umniejsza bólu i rozpaczy nikomu, a co ciekawe wyjaśnia, dlaczego ból może być silniejszy po krótszej relacji, niż dłuższej. Polecam zajrzeć! Mamy tutaj też opisaną m. in. terapie schematów i dane schematy, teorie przywiązania (pokrótce),analizę myśli, uczuć i zachowania w nurcie cbt, program pracy nad sobą i wychodzenia z rozpaczy i wiele, wiele więcej! Polecam! Ja wyciągam z niej jedno, ważne ćwiczenie dla siebie i zamiłowanie autorki do propagowania psychoterapii. Książka warta jest bycia na domowej półce. :) Z pewnością do niej wrócę.

Konkretna i rzeczowa, jedna z najlepszych jakie przeczytałam w temacie relacji.

Konkretna i rzeczowa, jedna z najlepszych jakie przeczytałam w temacie relacji.

Lubicie poradniki? Ja uwielbiam. Tutaj bardzo podoba mi się okładka, a temat w sam raz dla każdego w każdym wieku.

Miłość jest piękna jak w romansach, które lubimy czytać, ale co gdy się kończy? Książka pokazuje nam czemu rozstanie tak boli, oraz przede wszystkim jak sobie z tym poradzić.

Autorka daje nam dwunastostopniowy program, aby nie popaść w rozpcza, a dojść do siebie.

Mamy tu bardzo konkretne rady dla siebie, oraz oraz jak pomóc bliskim. Także w przypadkach różnych zaburzeń osobowości.

Bardzo konkretny, przydatny poradnik.

W sumie niby okej, ale jakoś nie czuje żebym dowiedziała się czegoś czego do tej pory nie wiedziałam. Oczekiwałam większej ilości faktów dot. tego jak zachowuje się organizm podczas okresu rozstania i jak sobie z tym radzi. Plus za ćwiczenia powalające na ocenę relacji.

Porady psycholog klinicystki, ścieżka postępowania poparta badaniami naukowymi, a nie poradnik lifestylowy o tym, jak źle jest po rozstaniu i najlepiej, to oglądać filmy i kupić sobie nowy ciuch.

• Związek, małżeństwo
  • » miłość&związki
  • Z telefonu
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Z2022

Dodaj cytat z książki Jak przeżyć rozstanie i zadbać o siebie