Leon i Lena poznają ciało człowieka

Okładka książki Leon i Lena poznają ciało człowieka Antti Nikunen
Okładka książki Leon i Lena poznają ciało człowieka
Antti Nikunen Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Leon i Lena interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
48 str. 48 min.
48 min.
Bolesław Ludwiczak
ciało organizm narządy zmysły

Co kryje wnętrze.

Co znajdziemy w ludzkim ciele? W szeroko pojętym ludzkim wnętrzu? Będzie to całkiem sporo narządów, kilka podstawowych zmysłów, a także całe morze informacji o tym, jak one wszystkie działają, funkcjonują i w jaki sposób utrzymują nasz organizm w stanie równowagi. Leon i Lena nauczą się tego wszystkiego z niniejszej książki, a ich przewodnikiem będzie pani doktor - Eira Roos.

Fińska seria popularnonaukowa dla dzieci zabiera najmłodszych tym razem w podróż po ludzkim organizmie. Z zewnątrz nas widzimy bardzo niewiele, a ludzkie ciało to w swej istocie szalenie skomplikowana machina, której działanie jest bardzo złożone. Czy da się zrozumieć to, w jaki sposób ona funkcjonuje?

Oczywiście, że tak :) Co prawda nie będzie to raczej możliwe całkowicie dzięki niniejszej pozycji, albowiem 44 strony na ten tematy trzeba raczej traktować jako bardzo skrótową zachętę do dalszych poszukiwań wiedzy w tym temacie, jednak pewne podstawy udało się tutaj bez wątpienia przedstawić. I to nie bez bardzo fajnego poczucia humoru, które powinno spodobać się dzieciom :)

Razem z Leonem i Leną dowiemy się jak działa wzrok, słuch, dotyk, smak, węch, a także jak zbudowany jest ludzki szkielet, mięśnie, mózg i na czym polegają najważniejsze funkcje naszych organów wewnętrznych. Wszystko to na dużych, czytelnych i pięknych ilustracjach, które tylko i wyłącznie zachęcają do oglądania - i do zdobywania wiedzy :)

Serie popularnonaukowe tego rodzaju są bardzo przydatne, albowiem dzięki ładnej szacie graficznej i ciekawemu przedstawieniu danego tematu są one w stanie zachęcić dzieci nie tylko do samej nauki, ale także do samodzielnego zdobywania wiedzy. Jeśli nasze pociechy złapię takiego bakcyla, to będzie można odtrąbić wielki sukces - z niniejszą książką (i jej podobnymi) może to być o wiele łatwiejsze, niż bez nich.

Dziękuję Media Rodzinie za egzemplarz recenzencki.

#ciałoczłowieka #leonilena #leonilenapoznająciałoczłowieka #mediarodzina

Co kryje wnętrze.

"Leon Lena poznają CIAŁO CZŁOWIEKA" to świetna książka do nauki części ciała, a także zmysłów czy organów wewnętrznych ❤ Starałam się od małego uczyć syna poszczególnych części ciała, jednak mięśnie, kości czy organy to już trudniejsze tematy. Ta książka na bardzo wyrazistych ilustracjch bardzo pomaga w tłumaczeniu dzieciom funkcjonowania naszego ciała. Przeprowadza nas przez zmysły, pokazuje szkielet i krwioobieg, opowiada o uczuciach, śnie i mózgu. U nas ta książka to hit 👍

Książka "LEON I LENA POZNAJĄ CIAŁO CZŁOWIEKA" skierowana jest w głównej mierze do dzieci, które pragną zgłębić wiedzę na temat ciała człowieka oraz tego, jak wszystko działa w organiźmie. Jestem jednak przekonana, że tak naprawdę każde dziecko byłoby zachwycone. Dzięki barwnym, dobrze dopracowanym ilustracjom oraz dokładnym opisom dzieci w łatwy i przystępny sposób pogłębią swoją dotychczasową wiedzę. Zdecydowanie jest to nauka przez zabawę. Znajdziecie tam bardzo wiele ciekawostek, między innymi dzieci dowiedzą się co to jest centralny układ nerwowy, co to są zmysły i motoryka, dowiedzą się co to takiego wydzielina oczna, dlaczego o poranku towarzyszy nam nieprzyjemny oddech oraz poznają bardzo wiele innych bardzo ciekawych informacji. Książka przedstawia budowę szkieletu, informuje jakie mięśnie znajdują się w ciele człowieka oraz jakie posiadamy narządy wewnętrzne. Książeczka podpowie jak powstaje głos oraz czym są uczucia. Wyjaśni wiele trapiących dzieci zjawisk. Bogata w wiedzę oraz bardzo barwna pozycja, którą szczerze polecam!
_______________________

Czaszka, serce, jelita, układ nerwowy ... odkrywamy nasze ciało z książką „Leon i Lena poznają CIAŁO CZŁOWIEKA”. Mamy tutaj naukę przez samodzielne odkrywanie - zachęca do pukania w głowę (żeby dziecko odkryło czaszkę),tłumaczy dlaczego trzeba nosić kask w trakcie jazdy na rowerze; zachęca do odszukania żył widocznych na naszym ciele, słuchania brzucha. Z Leonem i Leną poznaliśmy już samochody, tym razem przyszła pora na odkrycie tego co kryje się w naszym ciele. Pojawia się uwielbiamy chyba przez większość dzieci temat „wydzielin”. Pomiędzy wiedzą naukową w formie infografik przekazywane są też treści ważne społecznie, które powinno znać każde dziecko np. : „ZASADA STROJU PŁYWACKIEGO Części ciała, które zakrywa się kąpielówkach lub kostiumem pływackim, to te, których innym bez pozwolenia nie wolno dotykać. NIE, DZIĘKUJĘ Każdy z nas sam decyduje, czy pozwala się dotykać. Jeśli nie masz ochoty się do kogoś przytulać, po prostu odmawiasz. Takie samo prawo ma też ta druga osoba.”

Książka idealna dla ciekawych świata dzieci. Już od najmłodszych lat można pokazać im jak funkcjonuje nasz organizm, jak działają organy i zmysły. Wszystkie informacje są przekazane w bardzo ciekawy sposób. Myślę, że dzieciom łatwo będzie przyswoić wiedzę z książki. Dużym plusem są czytelne rysunki.

⭐RECENZJA⭐

,,Ciało człowieka" to kolejna wspaniała książeczka, która wpadła w moje ręce. Mamy tutaj dwójkę bohaterów - Leona i Lenę, którzy poznają organizm ludzki. Lektura zaczyna się od najważniejszego narządu, mózgu, sterującego wszystkimi funkcjami ciała. Następnie przechodzi do narządów zmysłów - wzrok, słuch, węch, smak, dotyk. Przedstawia także sen, o którym czasem zapominamy, że jest bardzo ważny 😅 Jest także wytłumaczone jak powstaje głos oraz czym są uczucia. Na kolejnym "etapie" poznajemy szkielet, mięśnie, narządy wewnętrzne, krążenie krwi, skórę z jej wszystkimi wytworami i również narządy rozrodcze. Oczywiście nie mogło obyć się bez opisu bakterii, które są zarazem potrzebne, ale też szkodliwe.
Książeczka jest napisana prostym językiem, idealnym dla dziecka, które chce poznać podstawy budowy i funkcjonowania organizmu. Wspaniałe ilustracje wszystko lepiej objaśniają i niezwykle wpływają na wyobraźnię. Czytając tę lekturę, naprawdę świetnie się bawiłam. Zaczęło mi się przypominać, jak "uczyłam" się tego wszystkiego w szkole 😅 Teraz mogłam niejako "odświeżyć" pamięć.
👶🏻
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @mediarodzina 🖤
👶🏻

⭐RECENZJA⭐

Rewelacyjna i bardzo ciekawa książeczka z masą ciekawych informacji i pięknych ilustracji. Dzieciaki są zachwycone każdą stroną, z ogromnym zainteresowaniem śledzili każdą stronę. Polecam!

Bardzo edukacyjna książeczka. Mały czytelnik w przyjemny sposób może dowiedzieć się jak funkcjonuje mózg, poznać układ krwionośny, mięśnie i wiele innych ciekawostek. Bardzo ją polecamy 😊

• Literatura dla dzieci
  • Dzieciowe