Give me love

2022-04-01
literatura polska NA New Adult

Szkoda słów

Szkoda słów

Opis mnie bardzo zachęcił i miałam większe oczekiwania a się rozczarowałam, o ile początek zapowiadał się całkiem fajnie o tyle im dalej tym gorzej... wieczne imprezy, alkohol i tak w kółko. Gdy myślałam że między głównymi bohaterami coś zaczyna się rozwijać, te podchody, ukradkowe spojrzenia, uśmiechy etc etc to nagle jakaś sytuacja z du*y agresja i foch. Nie chce się tu zagłębiać, potem nagle inny gość z ktorym bohaterka się wiąże jakby nigdy nic.. masa opisów, nuda i nuda.. kiedy w końcu główni bohaterowie się na siebie otwierają to pach scena romantyczna nie istnieje wcale.. przeskok po fakcie..
Tal naprawdę to chyba historia dla 10 latek żeby ich nie zgorszyć jakimiś odważniejszymi opisami.. jedyny punkt romantyzmu to pocałunek i koniec.. a jednak skoro książka widnieje jako romans to chciałoby się poczuć ten klimat, trochę pikanterii, a przez calą książke nie ma niczego takiego, pod sam koniec bohaterowie się łączą a i to bez żadnych lepszych opisów romantycznych..
Zawiodłam się ... bo niestety oczekuje od romansu właśnie tego ROMANSU, a nie zostało tu poświęcone temu nic.. szkoda..

Siegajac po te pozycie bytam bardzo ciekawa tego co kryje sie w jej srodku. Poczatkowo ksiazke, czytato mi
sie bardzo przyjemnie, jednak po pewnym czasie
miatam wrazenie, ze wszystko zaczyna sie coraz
bardziej komplikowac. Akcja nabierata tempa z kazda
kolejna kartka, poprzez co nie miatam nawet chwili, by poczuc dreszczyk emocji odnosnie tego co bedzie
dalej.
Mysle, ze lektura podchodzi pod mtodziezówke, choc nie wiem czy historia przedstawiona w srodku pada w korzystnym swietle mtodym osobom. Bohaterowie co
chwila debatuja o imprezach oraz o piciu alkoholu. Co chwila sa jakies dziwne akcje pomiedzy bohaterami, to
sie któca, to sie godza. W pewnym momencie juz sama nie wiedziatam na czym aktualnie gtówna bohaterka
stoi. Takze uwazam, ze pod wzgledem budowy ksiazka
mogta wypasc lepiej. Natomiast styl autorki oceniam
pozytywnie.

sie bardzo przyjemnie, jednak po pewnym czasie
miatam wrazenie, ze wszystko zaczyna sie coraz
bardziej komplikowac. Akcja nabierata tempa z kazda
dalej.
Mysle, ze...

Bardzo złe.

Bardzo złe.

Całkiem okej. Nie można jej nazwać bardzo porywającą bo po prostu taka nie jest. Ale na pewno jest lekką książką dla młodzieży. Motyw hate-love jest moim ulubionym, więc może dlatego nie mam złego zdania o niej. Czytało mi się bardzo lekko i szybko. Imprezy, alkohol, przyjaciele, miłość. Właściwie jest to historia która ma bardzo duże prawdopodobieństwo odtworzenia się samoistnie w rzeczywistości. Na jeden wieczór, gdy chce się przeczytać coś lekkiego i niewymagającego.

Chciałabym znalezć choć jedną maleńką rzecz która spodobała mi się w tej książce niestety jak dla mnie porażka Dialogi jak i cała historia na bardzo niskim poziomie książka irytuje sama w sobie.Jakby nie to że zawsze kończę to co zaczęłam czytać nie dobrnełabym nawet do połowy co potwierdza tylko moją teorie że to co zostało napisane na Wattpadzie powinno tam zostać....

Czytając tą książkę, wracałam wspomnieniami do mojego pierwszego razu z nią na wattpadzie. Pamiętam jak czytałam ją wracając z zabiegu i denerwowałam się na Alana z wattpada. W papierowej wersji poznałam go od nowa. Z resztą tak samo jak i Adelle oraz całą ich historię.
Nie będę ukrywać, że trochę się zawiodłam ze względu na to iż niektóre sceny zostały wyrzucone z książki i bardzo mi ich brakowało. Np. przyrodniego brata, znalezionego psiaka, pierwszego chłopaka geja, sceny z siłowni czy kina, opuszczonego budynku. Jednak rozumiem, że musiały one zostać usunięte.
W całej opowieści było jak dla mnie za mało Alana, Nate'a. Za dużo za to było tego drugiego chłopaka na C. o którym wolałabym zapomnieć, nie chodzi mi tu o Chrisa bo tego gnojka pokochałam, co prawda nie mocniej niż Daniell ale wciąż.

Byłoby mi wstyd coś takiego wydać.

Nigdy nie zrozumiem fenomenu "pisarek", które w wieku lat 14 tworzą coś na wattpadzie, a po iluś latach, tylko z racji ilości odsłon, zostają wydane. Owszem, zdarzają się fenomenalne powieści, ale to jedynie maleńki procent. Ta książka się do nich a pewno nie zalicza.

Ukłony dla redaktora, bo musiał się naprawę napracować, żeby to miało ręce i nogi, ale to po prostu woła o pomstę do nieba. Miałam rzucić tę "powieść" po 50 stronach, ale stwierdziłam, że muszę ją przeczytać, żeby godnie obsmarować.

Drogie wydawnictwa, zacznijcie czytać to co wydajecie, a nie tylko patrzeć na popularność danego "dzieła".

Jeden z miliona przykładów: "Zrobiłam śniadanie i zjedliśmy kolację." (to mi najbardziej zapadło w pamięć, resztę skrzętnie wyrzucałam z głowy, bo robiła mi sieczkę z mózgu).

Główna bohaterka infantylna, dziewczyna z problemami, która nie ma problemów. Koleżanka alkoholiczka, koledzy... w sumie sama nie wiem. Wszędobylskie imprezy, jakby jakiekolwiek wydarzenie nie mogło mieć miejsca w innej lokacji. Problemy z d... z niczego.

Nie, nie i jeszcze raz nie.

Byłoby mi wstyd coś takiego wydać.

Ukłony dla redaktora, bo musiał się naprawę napracować, żeby to miało...

55str

55str

Adele jest nastolatką po przejściach, która przeprowadza się z rodzicami na inny kontynent i to w dodatku w ostatniej klasie liceum. Wydarzenia z poprzedniej szkoły sprawiły, że Adele szczerze nie cierpi Wakefield i liczy, że w Nowym Jorku rozpocznie nowy, lepszy etap życia.
Szybko okazuje się, że Adele nie tylko klimatyzuje się w nowym miejscu, ale także zyskuje bratnią duszę - Danielle, a razem z nią grono przyjaciół - Chrisa, Nate’a, Alana. Adele poznaje imprezowe życie, chodzi na mecze koszykówki, właściwie każdą wolną chwilę spędza z przyjaciółmi. Pod nieobecność rodziców organizuje imprezę i nawiązuje znajomość z Colinem. Szybko zostają parą i od tej chwili są właściwie nierozłączni. W tym czasie z Alanem zaczyna się dziać coś dziwnego, chłopak zmienia się o 180 stopni, oddala się od paczki i wpada w kłopoty. Kiedy Adele choruje i zostaje w domu, Alan przychodzi do niej pobity, dziewczyna opatruje mu rany i pozwala zostać na noc, między nimi wyraźnie iskrzy, ale Adele jest z Colinem i wie, że to niewłaściwe. Dopiero kiedy Alan trafia do szpitala Adele przyznaje przed sobą, że przystojny brunet to ktoś więcej. W dodatku Colin nie jest taki święty na jakiego wyglądał. Zakończenie nie jest zaskakujące i wygrywa miłość.
Give me love to książka z gatunku new adult. Historia od razu mi się spodobała, a książkę przeczytałam bardzo szybko. Autorka świetnie tworzy opisy i buduje atmosferę. Każdy wątek, nawet poboczny jest odpowiednio rozbudowany i zakończony. Nie ma tutaj niedopowiedzeń i jakichś zbędnych dodatków czy postaci, które nic nie wnoszą. Książka jest momentami wzruszająca ale też sprawiała, że uśmiech nieraz zagościł na mojej twarzy. Spodobało mi się także połączenie książki z Edem Sheeranem, do którego mam sentyment - nie tylko „Happier”, ulubiona piosenka Adele i Colina, „Perfect”, do której Adele tańczyła z Alanem (swoją drogą to druga piosenka w moim życiu, której nauczyłam się grać na gitarze 😂🥰) , ale również sam tytuł „Give me love”. Podsumowując - szczerze polecam książkę, na pewno nie będziecie się przy niej nudzić.

• Romans
  • Editio
  • Egzemplarz w prezencie od wydawnictwa
  • Lit. młodzieżowa
  • Dysk

Dodaj cytat z książki Give me love