Mój przyjaciel to zły chłopak

Okładka książki Mój przyjaciel to zły chłopak Agata Bieńko
Okładka książki Mój przyjaciel to zły chłopak
Agata Bieńko Wydawnictwo: Niegrzeczne książki literatura obyczajowa, romans
Niegrzeczne książki
2022-05-18
2022-05-18

Fajnie się zaczęło, potem też w miarę było ckieawie gdy Marcel wrocil do PL, a później było tylko gorzej... na siłę ciągnięte wątki, najpierw z kradzieżami, później z jakimś Fabianem, a potem było jeszcze gorzej gdzie Laura, która niby tak kochała Marcela, a łaziła z innymi kolesiami, i to chwilę po zerwaniu z nim.. kompletnie nie rozumiałam tego, a wątek z Wiktorem takze był jednym wielkim nieporozumieniem, gdyby nie on to by wlazła mu do łóżka, i nie kupuje tego że była pod wpływem alkoholu bo jak tylko in przerwał to się nagle opamiętała więc aż tak pijana nie była..
Później jeszcze ta sytuacja z ciąża gdzie zamiast mu powiedzieć odrazu że będą mieli dziecko to robiła z tego tajemnice, jak się okazało niepotrzebnie bo on się ucieszył a wystarczyło porozmawiać jak dorośli.

Ogólnie fajna byłaby historia gdyby to skrócić i usunąć niepotrzebne sceny, które tylko pogarszały cały obraz książki.

Brakowało mi też trochę zaangażowania ze strony Laury. Nie było w niej takiej chęci walki o te miłość.. tak dużo gadała o tym jak to jej zależy, jaką to wielką miłością jest dla niej, a w sumie nigdy nie zrobiła żadnego kroku by pokazać że jej zależy na nim.. ciągle zachowywała się jak małe dziecko i bała się ojca.. dziewczyna dorosła a dbała tylko o jego opinie i co on powie na to..
Zamiast chwycić swoje życie w ręce to chciała zadowolić ojca.. Już sam fakt że jak zaszła w ciążę to najpierw bała się jak zareaguje ojciec .. serio?! Zamiast porozmawiać najpierw z ojcem dziecka, co jej wypomniał Wiktor i miał rację, bo to Marcel powinien być tym pierwszym który się dowie..
Kolejna scena rodem z przedszkola gdy poszli do tej rodziny i laska Zamiast powiedzieć jak człowiek swojej rodzinie o ciąży to stuliła uszy i całą odpowiedzialność wziął na siebie Marcel, zachował się jak dorosły.

Dużo takich sytuacji które irytowały.. daje 6 za początek, i ciąg dalszy po przyjeździe Marcela, rodzące się uczucie,porem tylko gorzej było..

Przyjaźń Laury i Marcela poddana jest próbie czasu, kiedy chłopak wyjeżdża na studia za granicę. Na początku utrzymują ze sobą kontakt, a z biegiem czasu ich znajomość urywa się. Marcel wraca po latach na stare śmieci, ale nie jest to już ten sam chłopak… i zamiary też już ma nie te. Po przyjaźni nie zostało śladu, bowiem Marcel zainteresowany jest Laurą w inny sposób. Grzecznego chłopca sprzed lat też szukać na próżno. Marcel dojrzał i zdecydowanie nie jest już tym miłym chłopakiem z nastoletnich lat. Książka należy bardziej do kategorii tych lekkich i raczej dla nieco młodszych czytelniczek. Może trochę się ciągnie i momentami chce się szybciej przejść dalej, ale w ogólnym rozrachunku wypada zdecydowanie na plus. Nie zabrakło również małej dawki humoru, którą dostarcza tutaj wątek ojca i dziadka - ich potyczki słowne nie jeden raz wywołał uśmiech na mojej twarzy.

🏍️ RECENZJA 🏍️
"Zamknąć nas w swoim miniaturowym świecie i cieszyć się tą bliskością, ale się boję. Po raz pierwszy w życiu nie wiem, która droga mam pójść."

@agatabienko.autorka

Laura miała przyjaciela, którego skrycie darzyła czymś więcej niż tylko przyjaźnią, ale zawsze bała się odrzucenia. Trwała przy jego boku, do momentu, aż postanowił wyjechać za granicę. Po latach wydawało by się, że powinna być szczęśliwa, ale zawsze jest coś nie tak. Chłopak nie do końca spełnia jej oczekiwania a głupie serduszko wciąż na samo wspomnienie imienia "Marcel" zaczyna szybciej bić. Próbowała jakoś układać swoje życie. Kiedy w miarę uporała się z największymi kłopotami, Marcel wraca wywracając jej życie do góry nogami. Po latach niewidzenia stał się jeszcze piękniejszy i pociągający, ale jego powrót to jeszcze większe kłopoty. Serce nie sługa ale jak opanować zaistniały w życiu chaos.

Fajna i skomplikowana historia młodych, zagubionych i do końca nie wiedzących czego potrzebują naprawdę do szczęścia ludzi. Laura to w miarę ułożona, spokojna i dobrze wychowana dziewczyna, Marcel to niebezpieczeństwo, kłopoty i masa tajemnic. Między nimi znajduje się także kilka innych osób, w mniejszym lub większym stopniu zmieniając ich relacje, mając wpływ na nich i ich decyzje. Lata rozłąki między nimi stworzyły granice, które stopniowo będą pokonywać. Nie są już tymi samymi dzieciakami, teraz to dojrzałe osoby, które nie do końca potrafią jeszcze dokonywać właściwych wyborów. Będą błądzić, popełniać wiele błędów, próbować znaleźć wspólnie drogi do swoich serc, podejmą ryzykowne decyzje, nie zawsze racjonalnie i odpowiedzialne, no ale kto błędów nie popełnia. Sama historia wciąga, ale trochę za dużo tutaj zabawy w kotka i myszkę. Mijają się zamiast porozmawiać jak dorośli, za jakich się uważają. Mimo pewnych doświadczeń powielają błędne decyzje, ponownie grzęznąc w bagnie. Od młodych lat wzdychali do siebie, teraz mają szansę stworzyć coś wartego poświęceń. Wplecione są też bardzo zabawne wątki, śmieszne dialogi, a dziadek Laury po prostu rozkłada na łopatki. Znają się od dziecka, ich rodziny się przyjaźnią, a oni sami się pragną choć nie do końca potrafią przełamać pewne bariery. Spróbujcie sami czy wam się spodoba ta mieszanka, czy nie do końca. Polecam.

🏍️ RECENZJA 🏍️

@agatabienko.autorka

Ogólnie książka przyjemna, nie ma jakichś szałowych dramatów. Słynny dziadek jest rewelacyjny. Heh
Nie rozumiem tego czemu ta książka jest aż tak bardzo rozwleczona. Ponad 500stron. Może przez to w którymś momencie zachowanie bohaterki staje się irytujące. Fakt, ma tylko 18 lat ale sorry... Książka po którą sięgnę tylko raz.

Super książka , typowo młodzieżowa. Fabuła książki czasem denerwująca, że ciężko było przestać czytać. Polecam

Dość obszerna książka, jednak napisana takim stylem, że szybko i przyjemnie się czyta. Fajny pomysł na fabułę, jednak niesamowicie irytowała mnie Laura - bardzo niezdecydowana główna bohaterka.

Książka bardzo infantylna. Najbardziej polubiłam dziadka.

Książka bardzo infantylna. Najbardziej polubiłam dziadka.

Straszny gniot. Najciekawsze osoby to dziadek i ojciec, a właściwie ich relacją. Bez sensu rozciągnięta fabuła. Można było pociągnąć wątek z zemsta poprzedniego chłopaka, albo z mściwym Fabianem. Straszna słabizna.

Główni bohaterzy irytujący. Książka do przekartkowania szkoda czasu na nią.

Główni bohaterzy irytujący. Książka do przekartkowania szkoda czasu na nią.

To było zdecydowanie za długie. Był tu w miarę potencjał, ale odszedł tak szybko jak się pojawił. Wszystko monotonne, dużo akcji z których nic nie wynika za bardzo.

• Romans
  • Od wydawnictwa