How to be a stoic

Okładka książki How to be a stoic Massimo Pigliucci
Okładka książki How to be a stoic
Massimo Pigliucci Wydawnictwo: Basic Books filozofia, etyka
filozofia, etyka
Basic Books
2017-05-09
2017-05-09
stoicyzm filozofia filozofia praktyczna

To nie było moje pierwsze zetkniecie ze stoicyzmem. Od lat czytam książki poświęcone stoikom i ich filozofii. Mimo, tego, że dobrze znam doktrynę to znalazłam tu sporo ciekawych informacji i ciekawostek, dzięki którym nie nudziłam się podczas lektury i powtarzania dla mnie już oczywistych kwestii. Bardzo lubię interpretację i uwspółcześnienie jakie prezentuje Pigliucci. Jest mi bliskie. Jedynym minusem jest wiele wycieczek osobistych autora. Mnie bardzo nie przeszkadzają, ale mogłoby być ich mniej. Serdecznie polecam zwłaszcza tym, którzy zaczynają swoja przygodę ze stoicyzmem. Pigliucci ma dużą wiedzę i trzeba mu to oddać, warto poznawać stoicyzm od najlepszych.

• Polecajki stoickie

Dodaj cytat z książki How to be a stoic