Lulu - świnka na medal

Wilga
2021-02-24
2021-02-24
24 min.
literatura polska nauka czytanie litery

Piękna literatura dla 7-latka. Książeczka pięknie ilustrowana, na każdej stronie znajduje się jedno zdanie. Poznajemy rodzinę - starsze małżeństwo, które ma nietypowe zwierzątko: tytułową świnkę Lulu.

Lulu to świnka wietnamska z Pensylwanii w USA, która stała się sławna na całym świecie. Uznano ją za bohaterkę, ponieważ uratowała życie swojej właścicielki. Przeczytajcie książeczkę, obejrzyjcie film. Piękna historia.

Oto link do jej historii:

"Lulu - świnka na medal" to książka skierowana do najmłodszych czytelników - do tych, którzy właśnie uczą się czytać. Historia jest bardzo prosta i zrozumiała, dzieci bez trudu sobie z nią poradzą. Czcionka jest duża a zdania proste i krótkie. Do tego sama historia o dzielnej i niezwykłej wietnamskiej śwince naprawdę urzeka. Dzięki niej dzieci mogą dowiedzieć się jak należy reagować w kryzysowych sytuacjach - trzeba szukać pomocy.

"Lulu..." należy do serii "Książkożercy", konkretnie do poziomu A, w którym znajdziemy historyjki idealne do pierwszych prób samodzielnego czytania, z prostymi słowami z jak najmniejszą liczbą dwuznaków i liter ze znakami diakrytycznymi, przewagą zdań pojedynczych oraz od jednego do trzech zdań na każdej stronie.

Na końcu książki znajdziemy zestaw 6 pytań dotyczących przeczytanej treści - rodzice mogą sprawdzić czy ich dzieci przeczytały historyjkę ze zrozumieniem. Za każdą poprawną odpowiedź można im przyznać jedną z sześciu naklejek, które również znajdziemy na końcu książki.

Seria książeczek, które pomogą twojemu dziecku w nauce czytania bawiąc się oraz poznając w tym przypadku przygody dzielnej świnki Lulu „Lulu-Świnka na medal” Moja prawie 8 letnia córka nie miała problemu z samodzielnym czytaniem jak i ze zrozumieniem tego, co czyta ok, no może nie wszystko było takie idealne, bo Ona dopiero wchodzi w ten etap, ale patrzeć jak chce sama pokonać kolejne strony napawała mnie duma i radością. Przy „Bądź jak Martynka” napotkałyśmy już pierwsze utrudnienia, ale o dziwo nie zniechęciły mojej córki wręcz przeciwnie spowodowały, że chciała poznać przygodę oraz życie Zosi, o której mowa i która chciała zostać podróżniczką jak Martyna Wojciechowska.

Książeczki dzielą się na części A,B,C.
Część A przeznaczona dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem, uczą się budowy zdań oraz rozumienie tekstu czytanego.

Część B przeznaczony jest, dla Książkołasuchów, czyli dzieci, które
• znają już podstawowe głoski i nie mają problemu z czytaniem prostych zdań,
• uczą się poprawnego czytania wyrazów z dwuznakami i znakami diakrytycznymi
• chętnie podejmują próby odczytywania trudniejszych słów, w tym wyrazów z dwuznakami i znakami diakrytycznymi
• uczą się czytać i rozumieć zdania złożone
• radzą sobie z czytaniem dłuższego tekstu
• bez problemu radzą sobie z czytaniem prostych słów.

Część C przeznaczone dla dzieci, które nie mają kłopotu z czytaniem, rozumieją tekst czytany, rozumieją sens tego, co czytają, jeżeli nie mają pojęcia o jakimś wyrazie nie zniechęcają się tym tylko sięgają do słowniczka umieszczonego książeczce.

Opinia mojej córki jest taka ze są słodziutkie! Tak podsumowała te dwie, które miała przyjemność przeczytać. Zapytała się też, dlaczego w szkole nie może takich być? To najlepsze, co mogła zrobić, czyli pokazanie mi radości z tego, że jak mama tez chce i lubi czytać. Nie będę aż za bardzo koloryzowała, bo jak większość dzieci ma też takie dni, że nie chce nawet spojrzeć na książkę, ale wydaje mi się, że i dorosły ma z tym kłopot, więc nie dziwię się dziecku. Z całego serca polecam każdemu rodzicowi taką opcje dla dziecka w różnym wieku. Np. każda część ma po kilka przygód, więc np. wybierając poziom A można spotkać takie tytuły jak: Kosmitka, Jajo od krowy, Kolega z okna i inne, więc zachęcam was drodzy rodzice do zapoznania się z oferta wydawnictwa.

"KSIĄŻKOŻERCY" to seria poświęcona nauce czytania. Istnieją trzy poziomy - a, b i c. Książki stworzone zostały dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z czytaniem.
____________________________________
"Lulu - świnka na medal" klasyfikuje się na poziomie A poświęconemu najmłodszym maluchom. Lulu mieszka wraz ze swoimi starszymi wiekowo właścicielami w przepełnionym miłością domu. Pewnego dnia jest świadkiem sytuacji, gdzie jej opiekunka łapie się za serce i upada na podłogę. Dzielna i bardzo bystra świnka prędko wyrusza po pomóc...
Poziom A zawiera bardzo proste słowa z małą liczbą dwuznaków oraz liter zawierających znaki diakrytyczne. Na każdej stronie pojawia się maksymalnie od jednego do trzech zdań.
____________________________________
Książeczki zostały bardzo ładnie wydane. Posiadają świetnie dopracowane, kolorowe ilustracje. Fajne jest to, że poza piękną oprawą oraz nauką czytania ukazują również piękne wartości. Bohaterowie zostali dobrze wykreowani i są bardzo sympatyczni, wprost nie da się ich nie polubić. Dodatkowym atutem są pytania związane z historią umieszczone na końcu książeczek oraz naklejki z książkowymi motywami.

____________________________________

Książka, która ma zachęcić do czytania napisana jest nijakim językiem. Czcionka szeryfowa utrudnia czytanie. Jedynie Ilustracje jeszcze się bronią. Nie polecam.

Ludzie dzielą się na miłośników psów lub na miłośników kotów. Są też tacy, którzy kochają i koty i psy, oraz tacy, którzy miłość do czworonogów muszą dopiero w sobie odkryć.
Ukochanymi pupilami może być królik, świnka morska, chomik, żółw, papuga, rybki, czasami kameleon, a nawet …wąż lub szczur.
Czy w naszym domu może zamieszkać świnka ?
Może, ale nie taka z chlewika, tylko świnka wietnamska, czyli inaczej świnka miniaturowa. W Polsce to rzadkość, ale w Ameryce skąd pochodzą państwo Altsman, zdarza się częściej. Zwierzątko to lubi błotko, rycie w ziemi, czochranie za uchem i po brzuchu oraz wszelkie łakocie.
Starsi państwo z Pensylwanii bardzo troszczyli się o swoją świnkę, a ona odpłacała im miłością i przywiązaniem
W jaki sposób świnka uratowała życie swojej opiekunki?
Czy świnka Lulu zasłużyła na medal?
Idealna książeczka dla 6-7 latków zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem.
Na końcu jak zawsze w serii Książkożercy znajdziecie słowniczek trudnych wyrazów, pytania do przeczytanej lektury oraz 6 motywacyjnych naklejek.
Historię o śwince Lulu opisała pani Anna Paszkiewicz, a zilustrował pan Bartłomiej Kordowski. Za egzemplarz „Lulu- świnka na medal” dziękuję wydawnictwu Wilga.

Czy w naszym domu może zamieszkać świnka ?
Może, ale nie taka z chlewika,...

Cześć, cześć :)

Macie dzieci? Jeśli tak, to czy lubią czytać książeczki tak jak Wy? A może Wy im czytacie przez dzień, bądź na dobranoc?

⭐RECENZJA⭐

"Książkożercy" to książeczki dla dzieci z trzema poziomami do nauki początkowego czytania. Są to króciutkie historyjki dostosowane do odpowiedniego poziomu umiejętności czytania. W świetny sposób sprawdza się w tej całej początkowej fazie prób poznawania liter. Mamy tutaj poziom A, poziom B oraz poziom C.
"Lulu - świnka na medal" to przepiękne opowiadanie o śwince, która uratowała swoją właścicielkę po dostała zawał. Nie dość, że w tej lekturze litery są ogromne, to jeszcze ta fabuła porywa i ciekawi małego czytelnika. Są same korzyści z takiej książeczki, ponieważ uczy czytania, ale również pokazuje życie i to, że nie można być obojętnym na jakieś dane wydarzenie. W tym przypadku chodziło o pomoc drugiej osobie. Z tą książeczką próba samodzielnego czytania będzie łatwiejsza, gdyż znajdują się tutaj proste słowa, z bardzo małą liczbą dwuznaków oraz krótką treścią. Na samym końcu znajdują się pytania do przeczytanego tekstu, sprawdzające czytanie ze zrozumieniem.
Druga powieść "Bądź jak Martyna" jest na poziomie C. Tutaj teksty są odrobinkę dłuższe, bardziej złożone i nie ma ograniczeń z dwuznakami. Jest to lekturka dla dzieci, które nie mają już problemu z czytaniem. Nie zniechęcają się przy dłuższych zdaniach. Posiada również słowniczek trudnych wyrazów, pytania z czytanego tekstu ze zrozumieniem oraz naklejki. Tutaj poznajemy dziewczynkę Zosię, która chce zostać podróżniczką, tak jak jej idolka Martyna Wojciechowska. Chce dowiedzieć się, jak można osiągnąć taki sukces, jak jej ulubiona postać. Jest to świetna lektura, pokazująca dążenie do celu. Poprzez jakie zachowania możemy stać się sławni.
Kochani! Polecam Wam te powieści dla dzieci. Nauka czytania będzie przyjemniejsza przy takich króciutkich opowiadaniach. A dzieci również będą się świetnie przy nich bawić!
❣️
Za egzemplarze książeczek do recenzji dziękuję @wydawnictwo_wilga 🖤
❣️

Cześć, cześć :)

⭐RECENZJA⭐

Lulu - świnka na medal Anny Paszkiewicz to krótka, ale emocjonalna fabuła o śwince, która zachowuje się jak pies. Prostota języka to jedno, ale Autorce udało się wywołać tym krótkim tekstem zaangażowanie odbiorcy, którego brakło w innej książce z serii "Książkożercy" na tym poziomie - w Super Marianie. Mały odbiorca może się dowiedzieć, że książka może być po prostu interesująca i wywołująca pozytywne wzruszenie.

• Dla dzieci
  • Hania - do czytania