Atlas Stwory i Potwory

Greg
2020-01-01
2020-01-01
Stwory Potwory Atlas Dla dzieci

Ciekawe, dość bogate zestawienie różnego rodzaju potworów i innych magicznych istot. Ich wybór i kategoryzacja wydaje mi się miejscami dość losowa, podobnie jak mam zastrzeżenia co do niektórych opisów (niektóre niezbyt przemyślane, trochę chaotyczne),ale mój pięciolatek słuchał jak zaklęty i przeczytaliśmy całość od deski do deski, choć wcale nie jest taka krótka. Polecam rodzicom przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. mniej

Rewelacyjna książka. Istna, potworna encyklopedia. Piękne ilustracje, ciekawe opisy i taki dodatkowy smaczek w postaci skali potworności, mądrości czy urody danego potwora.

Ładnie wydana książka; leksykon ze stworami. Podobała się zarówno 6 letniej dziewczynce jak i ojcu. Natomiast opisy w niej zwarte dotykają tematu dość pobieżnie i przydałoby się nieco więcej ciekawostek (np: etymologii, regionu pochodzenia stworzeń itd)

W każdym razie za mniej niż 3 dyszki godne polecenia :)

W każdym razie za mniej niż 3 dyszki godne polecenia :)

Ach, te stwory i potwory! Wszędzie ich pełno. Fascynują, przyciągają i straszą. Ogrom ich wielki a różnorodność jeszcze większa, czasem magiczne, czasem ogromne a czasem tak straszne, że lepiej uciekać gdzie pieprz rośnie. Zdarzają się też skore do zabawy i do zawarcia przyjaźni. Cała ich masa i człowiek aż się gubi wśród nich. Wtedy z pomocą przychodzi nam “Atlas stwory i potwory” autorstwa Agnieszki Antosiewicz, który zabiera nas w fascynującą podróż po wszystkich znanych i nieznanych marach.

“Atlas stwory i potwory” to książka idealna dla każdego smyka zafascynowanego potworami. Masa różnorodnych stworów, bajeczne ilustracje, ciekawe opisy sprawiają, że z tą książką nie da się nudzić i nie ważne czy masz kilka lat czy kilkadziesiąt. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa w biblioteczce dziecka.

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/atlas-stwory-i-potwory-agnieszka-antosiewicz-recenzja/

Książka przeznaczona raczej dla chłopców; To oni bowiem głównie bawią się w potwory, rysują szkarady i wymyślają niestworzone postaci.
Bestiariusz rodem z Wiedźmina, gdzie każda postać opisana i sklasyfikowana jest według swoich mocy, zdolności i siły. Dla chłopców to kopalnia wiedzy o stworzeniach bajkowych, filmowych, mitologicznych, czy też wymyślonych przez autorów fantastyki.
Bogate i kolorowe ilustracje dopełniają całości tworząc swoisty album stworów przedziwnych: elfów, wilkołaków, rusałek, Godzilli i wielu, wielu innych
Gratka!
Książka jak najbardziej posłuży jako część fajnej zabawy i rozrywki 😊
Stasio opowie Wam więcej

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Co by było, gdyby na waszej drodze stanęła potężna Godzilla lub starożytna Mumia? Jakie mielibyście szanse na przeżycie, ucieczkę czy nawiązanie relacji?
W książce znajdziecie aż 67 potworów wszelkiej maści, od tych łagodniejszych po te, z którymi w starciu jesteście straceni. Dzięki tej lekturze dowiecie się, od kogo należy trzymać się z daleka, jakich w razie potrzeby użyć sztuczek, by przechytrzyć potwora oraz gdzie dane straszydła można spotkać. Księga podzielona jest na 9 rozdziałów, do których przyporządkowane zostały konkretne upiory ze względu na miejsce występowania (upiorne lasy, domowe zacisze),cechy charakterystyczne (latające, ludzie-nieludzie) oraz ich pochodzenie (mitologiczne).
Autorka książki wpadła na pomysł stworzenia skali, dzięki której możemy porównać bestie pod kątem ich inteligencji, siły czy szkaradności. Opisana skala znajduje się na początku atlasu, a także na dołączonej zakładce, przez co nie musimy za każdym razem wertować książki. Pamiętajcie, by nie oceniać nikogo po wyglądzie, bo pozory potrafią mylić i nie raz poczujecie się zaskoczeni.

Na końcu książki jest niespodzianka! Mamy możliwość przeprowadzenia własnych obserwacji, opisaniu stwora, ustalenia skali i narysowania potwora. Bomba! Wyobraźnia szaleje na samą myśl!

Książka jest ogromna, zamknięta w twardej oprawie i wydana naprawdę bardzo starannie. Nie brak w niej dobrego humoru i opowieści z przymrużeniem oka. Każdy z rozdziałów został zilustrowany przez innego artystę, co uważam za strzał w dziesiątkę! Atlas wypada przez to dużo atrakcyjniej, ta różnorodność pozwala na podziwianie prac wielu ilustratorów i nawet najbardziej wybredny krytyk graficzny, odnajdzie w nich swojego faworyta. Strrrasznie podoba mi się ta książka, przeczytaliśmy ją jednym tchem. Zalecam jednak, by rodzice młodszych dzieci najpierw przeczytali książkę samodzielnie, a potem dostosowali treść do pociech. Nie potrzebne są nikomu nocne koszmarki.

„Atlas stworów i potworów” to niezwykle ciekawa propozycja dla starszych dzieci. Znajdziecie tu naprawdę mnóstwo opisów przeróżnych stworzeń, zarówno tych strasznych, jak i tych obrzydliwych czy łagodnych i potulnych. I choć opis każdego z bohaterów jest inny, to łączy je jedno – wszystkie pełne są niezwykłych ciekawostek, mniej i bardziej znanych faktów oraz zabawnych wtrąceń! Agnieszka Antosiewicz w swojej narracji robi wszystko, aby oswoić nawet najbardziej potwornego z potworów. Nie musicie się więc obawiać, że jest to tytuł gwarantujący koszmary senne. Wręcz przeciwnie! Podróż przez świat legendarnych, baśniowych czy mitologicznych stworów będzie świetną przygodą, w czasie której z pewnością nie zabraknie śmiechu!

Przeogromną zaletą tej książki są ilustracje. Każdy rozdział skrywa prace innego grafika, widać więc wyraźne różnice w koncepcji, kresce czy kolorystyce. I choć początkowo bałam się, że będzie to przyczyną pewnego braku spójności to zapewniam, że efekt końcowy jest świetny! To właśnie współpraca tak wielu ilustratorów sprawiła, że w leśnych krainach panuje zupełnie inna atmosfera niż w górskich kopalniach krasnoludów. Każdy rozdział opowie Wam zupełnie inną historię i zabierze Was w całkiem inny świat. Nie byłoby to możliwe bez fantastycznych prac znanych i lubianych polskich rysowników.

Na sam koniec wspomnę o pewnym „smaczku”, który z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Każdy opis zwieńczony jest graficzną skalą, na której skrótowo przedstawiono charakterystykę postaci. Młodzi czytelnicy dzięki temu z łatwością porównają siłę, inteligencję czy szkaradność opisywanych potworów. Dla naszego starszego syna rozszyfrowywanie tej skali po każdym opisie było wielką frajdą! Jestem przekonana, że każdy mały pogromca potworów doceni ten drobny dodatek.

Gorąco polecam „Atlas stworów i potworów”. Jest to świetna, ciekawa, miejscami zabawna i fantastycznie zilustrowana książka! Pamiętajcie jednak, że jest to lektura skierowana do starszych czytelników. W mojej opinii śmiało można po nią sięgnąć z dziećmi powyżej 8. roku życia.
Czytelnicze Podwórko

"Atlas Stwory i Potwory" to książka dla dzieci, choć zachwyci też nie jednego dorosłego, zwłaszcza jeśli uwielbia różnego rodzaju stwory.
Atlas wydany jest w grubej oprawie i w dużym formacie, ze świetną oprawą graficzną. Rozmiar książki bardzo miło mnie zaskoczył, bo jest większy od formatu A4. Po prostu książka jest gigantyczna! Do tego wnętrze jest cudowne. Każdy opisany w książce stwór ma swój portret, tak by było nam łatwo go rozpoznać, gdybyśmy czasem się na niego natknęli. Aż 9 ilustratorów maczało w tym palce. Dzięki temu możemy podziwiać różne style plastyczne. Przy każdym opisie potwora jest skala, na której są oznaczone jego mocne i słabe strony. W ten sposób możemy oszacować swoje szanse w starciu z danym stworem. Do książki dołączona jest również zakładka z tłumaczeniem skali, tak byśmy nie musieli wertować do początku by odczytać daną wartość. W razie gdybyśmy, kiedyś natknęli się na jakieś nieznane potworzysko, na końcu książki jest też miejsce na notatki. Można tam narysować stwora oraz go krótko opisać. Atlas podzielony jest na 9 rozdziałów, w których potwory są posegregowane do danej kategorii. Książka napisana jest lekkim i przyjemnym językiem, zrozumiałym dla dzieci. Opisy są tak skonstruowane, że zawierają najważniejsze cechy danego stwora ale i lekki humor, dzięki czemu nie nudzi. Poza tym jest dużo odniesień do dawnych wierzeń, mitów i legend. Mi i mojej córce bardzo się spodobała i pewnie przeczytamy ja nie jeden raz.
"Atlas Stwory i Potwory" jest to ciekawa pozycja, przy której można miło spędzić czas. Idealna na prezent urodzinowy albo w tym czasie jako upominek mikołajkowy lub świąteczny.
Za egzemplarz książki bardzo dziękuję wydawnictwu Greg.

jest bardzo dużo fajnych i różnych stworów i potworów. Ładne obrazki potwory z filmów i bajek. Podoba mi się!

• Dla dzieci
  • Chcę przeczytać z Maksiem