Remonty. Podręcznik Inwestora.

Okładka książki Remonty. Podręcznik Inwestora. Jeremiasz Gorzędowski, Izabela Hryniewicz
Okładka książki Remonty. Podręcznik Inwestora.
Jeremiasz GorzędowskiIzabela Hryniewicz Wydawnictwo: GVG Estates sp. z o.o. poradniki
poradniki
GVG Estates sp. z o.o.
2020-04-08
2020-04-08
remonty nieruchomości inwestowanie w nieruchomości remont na wynajem remont na flipa

Okładka książki Jak sprytnie wyremontować i wyposażyć mieszkanie? Poradnik (nie tylko) dla właścicieli mieszkań na wynajem Katarzyna Gorzędowska, Jeremiasz Gorzędowski
Jak sprytnie w... Katarzyna Gorzędows...

Książka nie tylko dla inwestorów, ale także dla wszystkich, którzy remontują albo planują remont mieszkania lub mieszkań. Oczywiście, osobom, które tych remontów robią więcej, bo np. inwestują albo handlują lokalami, przyda się najbardziej. Książka krok po kroku tłumaczy proces remontowy, pokazując różne niuanse, najczęstsze błędy i sztuczki na efektywny remont.

Bardzo dobrze napisana książka. Wiedza przekazana w sposób przystępny. Bardzo dużym atutem są arkusze Excel z kalkulatorem . Polecam każdemu, kto planuje remont

Jeśli miałbym wskazać na książki, przy których żałuję, że nie przeczytałem ich wcześniej to bez wątpienia 'Remonty - podręcznik inwestora' jest jedną z nich. Na co dzień nie zajmuję się budowlanką, ale przyszło mi "przypilnować" 2 kapitalne remonty mieszkań inwestycyjnych więc znam trochę problemy jakie mogą się pojawiać przy tego typu pracach. Podręcznik inwestora jest pozycją, która na wiele pytań jakie mogą pojawić się przy tego typu przedsięwzięciach udziela fachowej odpowiedzi.

Elegancko wydana książka jest dokładnie tym co wskazuje tytuł. Zawiera bogate kompedium praktycznej wiedzy remontowej podanej w bardzo przystępny, jasny i ciekawy (sic!) sposób, bez zbędnego nadużywania terminów budowlanych. Pokrywa praktycznie wszystkie aspekty prac jakie mogą pojawić się przy remontach - od wstępnej oceny mieszkania poprzez weryfikacje ekip i umowy z firmami remontowymi a kończąc na szczegółach związanych z techniką wykończeń.

Pozycja ma bardzo dużo atutów. Moją szczególną uwagę zwróciły najważniejsze fragmenty przepisów budowlanych dotyczących warunków jakie muszą być spełnione w mieszkaniu, ciekawe opisy sposobu odbioru poszczególnych elementów prac oraz, na deser, bardzo interesujący wywiad z właścicielem ekipy remontowej pokazujący oczekiwania wykonawcy wobec inwestora. Daje do myślenia!

Co można w książce poprawić? Niewiele brakuje do ideału. Myślę, że trochę więcej zdjęć pokazujących opisywane zjawiska lub rzeczy oraz rysunki wspomagające niektóre opisy techniczne zrobiłyby książkę jeszcze bardziej przejrzystą. Osobiście także lubię w tego rodzaju książkach pogrubione najważniejsze zdania lub uwagi godne zapamiętania. Indeks najważniejszych pojęć i terminów wymienionych w książce pewnie też nie raz by się przydał do szybszego znalezienia interesujących nas tematów.

Aha, ortodoksyjni budowlańcy mogą się przy czytaniu czuć nieswojo, bo w książce nie ma ani jednego wulgaryzmu:-)

Zdecydowanie polecam tę książkę wszystkim inwestującym w mieszkania - czy to na wynajem, czy na flipy, ale również osobom, które chcą przeprowadzić remont mieszkania przeznaczonego dla siebie. Książka opisuje w zasadzie wszystkie zagadnienia i problemy, z którymi może się spotkać inwestor czy po prostu właściciel mieszkania - można znaleźć w niej podpowiedzi, jak wybrać dobrą ekipę remontową, jak wybrać materiały odpowiednie do danego typu mieszkania/remontu, a najbardziej podobał mi się rozdział "Kamienica to nie tylko zbiór mieszkań" :)

Polecam tę książkę każdemu, kto planuje remont i nie ma w tym temacie doświadczenia. A dla osób, które już mają za sobą kilka remontów porządkuje wiedzę w tym zakresie. Krok po kroku przeprowadza przez etapy remontu i w jasny sposób opisuje różne zagadnienia z nim związane.

Traktuję to opracowanie jako bardzo dobry poradnik, prowadzący inwestora krok po kroku w jaki sposób przeprowadzić remont unikając kosztownych błędów. Przystępny język, układ książki pozwalający z łatwością na bieżąco powracać (w miarę zaistnienia potrzeby) do potrzebnego etapu i merytoryczna wiedza to najważniejsze dla mnie atuty. Polecam wszystkim inwestorom, Tym początkującym jak i zaawansowanym, dobra wiedza od Praktyków przynosi tylko same korzyści.

To jedna z najlepszych książek poświęcona remontowaniu mieszkań. Przystępnie napisana, pomaga przejść przez wszystkie etapy remontu po kolei. Co ważne, zawiera odwołania do przepisów prawnych, których znajomość przyda się każdemu, a w szczególności początkującemu, inwestorowi. Objaśnia dokładnie niezbędne kwestie, tłumaczy fachowe słownictwo, z którym nie wszyscy, zwłaszcza my - kobiety w tej branży - jesteśmy dobrze zaznajomione. Lektura tej książki pozwoliła mi zaoszczędzić czas, pieniądze, energię i nerwy przy kolejnych dwóch remontach i sprawiła, że koszmar pierwszych prac remontowych (wówczas książki jeszcze nie było na rynku) już się nie powtórzył. Gorąco polecam!

Super książka.
Polecam wszystkim , którzy mają styczność z remontami. Szczególnie osobom zajmującym się flipowwniem i wykonywaniem remontów w mieszkaniach inwestycyjnych. Zagadnienia w niej poruszane zostały przedstawione w przystępny sposób i widać, że jest to wiedza praktyków a nie teoretyków. Polecam każdemu 👍

Super książka.

Super książka dzięki, której można poznać wszystkie etapy remontu i dzięki czemu zautomatyzować cały proces remontowy.

Polecam tą książkę każdemu, kto w ramach swojej działalności zawodowej ma styczność z remontami mieszkań. Lektura obowiązkowa dla fliperów oraz firm przygotowujących mieszkania inwestycyjne na wynajem. Książka powinien przeczytać każdy kto chce usystematyzować swoją wiedzę (zaczynając od prawa budowlanego po techniki remontowe, kończąc na homestagingu).
Książka jest napisana przystępnym językiem, dzięki temu będzie ona zrozumiała również dla początkujących inwestorów.

Książka jest...

• Zawodowo