Yadovityie faily

Okładka książki Yadovityie faily Rafał Barnaś, Jakub Krzemiński
Okładka książki Yadovityie faily
Rafał BarnaśJakub Krzemiński Wydawnictwo: Peritum media kryminał, sensacja, thriller
Trujące akta
9781926720593

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Obcy horyzont Rafał Barnaś, Marcin Faliński
Obcy horyzont Rafał Barnaś, Marci...
Okładka książki W czerwonej sieci Rafał Barnaś, Marcin Faliński
W czerwonej sieci Rafał Barnaś, Marci...
Okładka książki Szpieg. Najstarszy zawód świata Rafał Barnaś, Edward Kotowski
Szpieg. Najsta... Rafał Barnaś, Edwar...

Książka o tym co dzieje się za kurtyną historii świata.

Książka o tym co dzieje się za kurtyną historii świata.

„Trujące akta” to bez wątpienia fascynująca lektura, która daje odpowiedź na wiele pytań dotyczących praw rządzących światem. Trudno przejść obojętnie obok opisanych tu wydarzeń i wysnutych tu teorii. Możecie je uznać za bzdury i schować między bajki, jednak to nie sprawi, że wszystkie niejasności znikną... Rafał Barnaś po raz kolejny przykuł moją uwagę i rozbudził mój apetyt na więcej. Mam niezmierną nadzieję, że w przyszłości będzie mi dane powrócić do tego tematu i bohaterów tej książki.

W zamówionym ostatnio pakiecie otrzymałem również "Trujące akta". Z wywiadu zamieszczonego w Subiektywnie o Książkach (nawiasem mówiąc obok Oczytanego Faceta to chyba najlepszy z blogów książkowych) spodziewałem się rewelacji. Niestety, nic takiego nie nastąpiło. Owszem, bywa intrygująco, ale jak popatrzymy na funkcjonowanie współczesnych mediów, to wielkie straszenie i sianie paniki przy byle okazji, wykorzystywanie tego wszystkiego przez polityków do pozbawiania nas krok po kroku pola wolności, świata nie odkrywamy. Każdy, kto odrobinę myśli przy nasączaniu go multum informacji przeróżnych, musi w jakimś momencie zdać sobie sprawę, że ktoś to po coś robi. Tak było od wieków (wystarczy choćby prześledzić zmienność interpretacji poczynań w poszczególnych religiach, będących też swego rodzaju biczem na masy) i to się nie zmienia. Staje się tylko bardziej wyrafinowane. Tych kwestii dotykają "Trujące akta". A że jest to powieść, więc potraktujmy to jako jeszcze jeden element zrozumienia przyczyn i skutków wielkiej manipulacji ludźmi przez ludzi i i ludzie przez instytucje tudzież syndykaty. czytając tę książkę, można również zastanowić się - idąc śladami teorii spiskowych - nad fenomenem Kinga, Folleta i paru innych "marek" literackich wzbudzających zadumę czytelnika nad ich fenomenem. Nie wiem, czy warto, ale poczytać można. Choćby dla zaspokojenia wzbudzonej tytułem ciekawości.

Niezwykła historia o tym co znajduje się za kurtyną wielkiej polityki.

Niezwykła historia o tym co znajduje się za kurtyną wielkiej polityki.

"Skazani jesteśmy na zawsze, by być zabawkami na ich sznurkach? Oni drukują dolce, my harujemy? A kiedy trzeba, umrzemy? Kiedy oni zechcą? Wojenki tam, zamachy, ustawki? Nie?".

Od najmłodszych lat fascynują mnie wszelakie teorie spiskowe, które rozpalają moją wyobraźnię do czerwoności. Nie słyszałam jednak dotąd o czarnej arystokracji, na której istnieniu oparto fabułę "Trujących akt". Ta książka dosłownie naszpikowana jest odniesieniami do intrygujących teorii, z których najczęściej się śmiejemy. Strach więc pomyśleć na temat tego, że to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Rafał Barnaś, rocznik 1983 to z wykształcenia historyk. Jest także absolwentem Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej na KSPP w Krakowie i Holmes College w Sydney. Podróżnik, zwiedził ponad 50 krajów na sześciu kontynentach. Autor książki "Młodzieniec" oraz współautor biografii "Szpieg. Najstarszy zawód świata".

Kasia Gromnicka to młoda i ambitna dziennikarka "Gazety Piastowskiej", dla której wywiad z pułkownikiem Kozłowskim – byłym żołnierzem Armii Krajowej, może być przepustką do prawdziwej kariery. Okazuje się jednak, że rozmowa przebiega zupełnie inaczej, niż było to zaplanowane, a jej wydźwięk będzie miał dalekosiężne skutki. Bohaterka poznaje bowiem otaczający świat z zupełnie innej strony. Poznaje utajnione działania elit praktykujących okultyzm.

"Trujące akta" to jedna z tych książek, podczas lektury której co chwilę zaznaczałam sobie ważne i intrygujące informacje oraz przemyślenia, jakie podrzuca czytelnikowi autor. To powieść będąca prawdziwą perełką dla wszystkich tych, których fascynują szeroko pojęte teorie spiskowe. Jest w niej bowiem zaakcentowany niezwykle ciekawy wątek istnienia czarnej szlachty, o której polecam poczytać w internecie w połączeniu z powstaniem w naszym kraju systemu obrony przeciwrakietowej "Tarcza Polski". Jest przytoczona teoria o naszej planecie jako swoistym eksperymencie. Są także akta IPN-u, jest lustracja, jest aktywność tajnych służb i działalność "seryjnego samobójcy" oraz polityka. Jak widać to wielowątkowa fabuła, ale ku mojemu zadowoleniu, nacechowana ciągiem przyczynowo-skutkowym.

Muszę przyznać, że bardzo mocno zaintrygowała mnie teoria chaosu deterministycznego, który według autora odnosi się do wszystkich czasów, a jakiego istotę chyba najlepiej obrazują obecnie skutki pojawienia się na świecie koronawirusa. Szokujące jest odsłonięcie kurtyny działania swoistych "gospodarzy naszej planety" i ich praktyk okultystycznych, a także niezwykle działające na wyobraźnię, zobrazowanie sił świata poprzez planszę szachową, gdzie występują lustratorzy, bankierzy, wywiady, czy też rządy. Nie bez znaczenia pozostaje także działalność loży Windsor Group, o której polecam poczytać.

Nie ukrywam, że podczas lektury "Trujących akt" moja uwaga skupiona była w głównej mierze na odniesieniach do spiskowych teorii. Muszę jednak wspomnieć o tym, że Rafał Barnaś wraz we współpracy z rosyjskim ekspertem do spraw bezpieczeństwa Jakowem N. vel Jakubem K. stworzył wciągającą powieść o zabarwieniu sensacyjnym i szpiegowskim. Dynamiczna fabuła i wartka akcja w połączeniu z warstwą odkrywania utajnionej prawdy, pozwoliły stworzyć książkę, którą dosłownie się "połyka". Podobnie jak pewien pendrive z cenną, ale i niebezpieczną wiedzą, jaki pojawia się w powieści.

Myślę, że trafnym podsumowaniem tej książki jest zdanie jednego z jej bohaterów, a mianowicie: "Kłamstwa wydają się realnością, prawda zaś fantastyką”. Nie wiem ile jest w jej fabule prawdy, a ile otoczonej w różnorakie teorie spiskowe, fikcji literackiej. Wiem jedno, "Trujące akta" to powieść, która skłania do szeroko zakrojonej refleksji nad pewnymi procesami gospodarczymi, nad wydarzeniami historycznymi i funkcjonowaniem bieżącej polityki. Jest bowiem na świecie broń bardziej skuteczna niż broń atomowa...

Niezwykła historia, która trzyma w napięciu i daje do myślenia nad współczesnym światem.

Książka ukazuje nieznaną stronę świata niedostępną dla zwykłych śmiertelników. Wyjaśnia czy rzeczywiście istnieje elita rządząca światem, która do sterowania wykorzystuje chaos deterministyczny.

Dlaczego upadł polski system obrony przeciwrakietowej „Tarcza Polski”? W jakim celu odtajniane są akta IPN-u? Do czego służy elitom okultyzm? Czy czarna arystokracja to jedynie wymysł teorii spiskowych? Czy Polska przygotowana jest na wypadek ataku terrorystycznego? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce „Trujące akta” Rafała Barnasia. Dodatkowych emocji podczas czytania dodaje fakt, iż historia, którą poznajemy na kartach tej książki inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Zatem fabuła nie jest tylko i wyłącznie wymysłem Autora, lecz ma oparcie w prawdziwych wydarzeniach. Jak przyznaje Pan Rafał, książka „nie powstałaby, gdyby nie Jakow N. vel Jakub K”, który jest ekspertem do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego. Dzięki tej powieści uświadamiamy sobie, iż na świecie jest broń bardziej skuteczna niż broń atomowa. Są nią tajne akta, stanowiące źródło informacji, które przez wiele państw są skrzętnie ukrywane. Ich ujawnienie w środkach masowego przekazu, może przyczynić się do osłabienia wpływów, a nawet upadku władzy. Dlatego każdy wywiad na świecie dąży do zdobycia dokumentów dyskredytujących wrogie państwa w oczach opinii publicznej. Rafał Barnaś uzmysławia nam również jak ogromne znaczenie dla polityków ma „gra teczkami”. Dzięki tej książce dowiemy się jakie gry toczone są za kurtyną, a jej odsłonięcie może mieć niszczący wpływ na bieg historii. Dowiemy się również, kto w tej grze pociąga za sznurki i jaka siła „porusza pionkami na szachownicy losów świata”. Rafał Barnaś napisał książkę, która uwypukla teorie spiskowe, uświadamiając istnienie czarnej arystokracji. Jakie jest jej zadanie? Autor znalazł klucz do odpowiedzi na to pytanie. Warto posiąść tę wiedzę, którą Pan Rafał dzieli się z nami w swej najnowszej powieści. Lecz nie tylko wiele ważnych informacji znajdziemy w „Trujących aktach”. Ta książka to również ciekawa fabuła, która nie pozwoli nam się od niej oderwać. Poznajemy Kasię Gromnicką, młodą dziennikarkę. Kobieta jest świadkiem wydarzeń, które doprowadziły nasz kraj do upadku polskiego systemu obrony przeciwrakietowej „Tarcza Polski”. Dziennikarka „Gazety Piastowskiej” podczas wywiadu z pułkownikiem Kozłowskim poznaje kulisy polskiej polityki. Były żołnierz Armii Krajowej wprowadza ją do świata zakonspirowanych elit praktykujących okultyzm. Czy uzyskanie tej niebezpiecznej wiedzy zagraża życiu dziennikarki? Czy Kasia Gromnicka podzieli się nią z opinią publiczną? Czy zdoła?! Warto się przekonać i sięgnąć po „Trujące akta” powieść szpiegowsko-polityczną, która zmieni Wasz obraz postrzegania świata. Dzięki niej dokonacie analizy wydarzeń we współczesnym świecie i zadacie sobie pytanie, czy nie są one sterowane przez elity polityczne. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Nie jestem pewna czy za kilka miesięcy będę pamiętać o tej książce. Można przeczytać jeśli nie ma się nic lepszego pod ręką.

• Kryminał, thriller
  • 03 2020
  • Brak
  • Papierowe

Dodaj cytat z książki Yadovityie faily