Prawdziwa magia

Okładka książki Prawdziwa magia Dean Radin
Okładka książki Prawdziwa magia
Dean Radin Wydawnictwo: Wydawnictwo Manendra ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Real Magic: Ancient Wisdom, Modern Science, and a Guide to the Secret Power of the Universe
Wydawnictwo Manendra
2020-01-01
2020-01-01
prawdziwa magia Dean Radin Starożytna mądrość współczesna nauka i tajemnicza moc wszechświata

Z uwagi na bardzo dużo materiału nowoczesnej nauki i dziedzin ciągle rozwijanych, już w chwili obecnej częściowo przeterminowana pozycja.
Niestety koncepcje fizyki kwantowej bardzo szybko ulegają rozwojowi i odkryciom, więc część opisanych badań klasyfikowanych jako "potencjalne" lub "niewyjaśnione" w 2023 jest już znane obecnej nauce bardziej dogłębnie.
Na pewno warta uwagi książka, szczególnie, że mamy na rynku coraz mniej literatury z rodzaju psychotroniki (przynajmniej na polskim rynku).

Nie jest to tak przełomowe i dogłębne, oraz nie jest kontynuacją koncepcyjną jak u Sereny Roney-Dougal co obiecywano mi w tej książce...

Jest też trochę części praktycznej w treści, więc początkujący może zaczepić temat - a zaawansowany może sobie przypomnieć pewne aspekty.
Miłym akcentem są rozdziały na szybką historię magii. Choć szkoda, że więcej materiału poświęconego jest współczesnym zagadnieniom.

Książka ma plusy i minusy, ale na pewno jest do polecenia jako ciekawostka.

Na pewno warta...

Książka prezentuje świat magii przez pryzmat nauki. Obfituje w profesjonalne słownictwo z wielu naukowych dziedzin, przez co jest książką, która wymaga od czytelnika dość intensywnego zaangażowania i skupienia. Wartościowa pozycja przedstawiająca wzajemne przenikanie się otaczającej nas rzeczywistości, nauki oraz tzw. świata nadprzyrodzonego, co wszystko to i tak składa się na Jedność.

• Nauka, Psychotronika, Parapsychologia, Magia, Ezoteryka i inne takie dziedziny
  • Wiedza niepowszechna
  • Inne - psychologia, literatura faktu, zdrowie...
  • Poradniki, książki kucharskie i inne cuda wianki

Dodaj cytat z książki Prawdziwa magia