Niezbędnik świąteczny

literatura dziecięca
Wilga
2020-10-14
2020-10-14
Paszkiewicz Anna Stachyra Wojciech książka dla dzieci kalendarz adwentowy opowiadania o świętym Mikołaju

Na półkach: , , , , , ,

🎅 "To, że niektórym zwierzętom czy elfom lukrowe gwiazdki, paski lub inne wzory wychodziły trochę krzywo, nie miało żadnego znaczenia. Liczyły się wspaniała atmosfera i wspólnie spędzony czas."

🎅 Trzy filary tej książki to: opowiadania, ciekawostki i instrukcje wykonywania dekoracji. Na jej kartach dzieci przenoszą się do świata Świętego Mikołaja i jego pomocników.

🎅 Już na wstępnie wita czytelnika grafika przedstawiająca Miasteczko Mikołaja. Na kolejnych stronach można dowiedzieć się, jak przebiegają przygotowania do świąt. Przygody bohaterów przeplatają się z wieloma ciekawostkami. Wiece gdzie zrobiono największy dom z piernika? Czym w dawnej Polsce były podskubki? Który pisarz jako pierwszy wspomniał o reniferach, ciągnących sanie brodatego? Albo które zwierzęta zmieniają kolor oczu? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedzi w "Niezbędniku Świątecznym".

🎅 Cały urok zamieszczonych opowieści polega na tym, że nie skupiają się one na perfekcjonizmie. Perypetie bohaterów pokazują, że najważniejszy jest wspólnie spędzony czas. Prezenty wywołują radość, jednak szczęście kryje się w towarzystwie drugiego człowieka. Ilustracje Wojciecha Stachyry uzupełniają klimat książki Anny Paszkiewicz.

🎅 Już...

Znajdziecie tutaj opowiadania wiadomej treści 🎅 mnóstwo ciekawostek i kilka rozdziałów zrób to sam 🌟🌟🌟

My będziemy robić piernikową choinkę i aniołki na choinkę 🎄🎄🎄 a jak nas nastrój poniesie to może jeszcze coś. Wszystko pięknie zilustrowane i dokładnie opisane.
Wszystko podane w jednej książce, która ma coś dla was na każdy dzień, aż 26 pięknych rozdziałów ❤❤

Ostatnio w radiu usłyszałam zdanie z którym się w zupełności zgadzam:

,,Z książek się nie wyrasta.”

Mając okazję wraz z Jasiem czytać ,,Niezbędnik Świąteczny” mogłam pozwolić sobie na powspominanie. Wielu z nas, dorosłych zapomina często, co tak naprawdę jest ważne w trakcie Świąt Bożego Narodzenia.

Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam ten czas. Nie tylko za prezenty, a za tą możliwość bycia razem.

Dzięki autorce Annie Paszkiewicz choć na chwilę mogłam przypomnieć sobie małą siebie zmierzająca z lampionem na roraty. Występy w Jasełkach, czy wspólne kolędowanie z kuzynami po domach sąsiadów.

Dzięki książce ,,Niezbędnik Świąteczny” możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat świąt. Piękne ilustracje i pobudzające wyobraźnię opowiadania, są idealną lekturą przed snem w grudniowy wieczór. Znajdziemy też liczne propozycje na wspólne spędzanie czasu np. robiąc pierniczki, czy szopkę.

Jasiek był zachwycony książką, zadawał dużo pytań, ilustracje przyciągały jego uwagę. Polecamy!

Ostatnio w radiu usłyszałam zdanie z którym się w zupełności zgadzam:

,,Z książek się nie wyrasta.”

Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam ten czas. Nie tylko za...

Kochani lubicie kalendarze adwentowe? Znane jest Wam napięcie, które towarzyszy każdego dnia podczas otwierania kolejnych paczek?
Dzisiaj przedstawiam Wam kalendarz adwentowy w formie książki – idealna sprawa dla każdego młodego człowieka, u którego płynie krew książkoholika. Książka złożona jest z 3 części, które pojawiają się naprzemiennie: opowiadania, ciekawostki i zrób to sam. Wszystkie zawarte w książce ciekawostki i informacje dotyczą przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Z kolejnych opowiadań i ciekawostek dowiemy się między innymi co dzieje się w warsztacie Świętego Mikołaja, czym jest adwent, jak samodzielnie przygotować kalendarz adwentowy czy skąd wzięła się nazwa pierniki? Znajdziemy tutaj przepis na piernikową choinkę, uzyskamy odpowiedź skąd wziął się zwyczaj obdarowywania 6 grudnia, poczytamy o reniferach, o zwyczaju ozdabiania domu drzewkami i o tradycji krakowskich szopek.
Bardzo cieszy mnie to, że książka oprócz pięknego wydania i cudownych ilustracji posiada aspekt edukacyjny. Wszystkie ciekawostki przedstawione są bardzo zrozumiałym i przystępnym dla dziecka językiem.
Sama oprawa graficzna książki jest niezwykła – piękny czerwony kolor przyciąga uwagę, a sztywna okładka sprawia, że książka jest wspaniałym pomysłem na prezent mikołajkowy czy świąteczny. Przygodę z nią możemy rozpocząć co roku w okresie adwentu…
Ja książkę przeczytałam szybciej, natomiast z córką zaczynamy lekturę od dzisiejszego popołudnia, tak, żeby zdążyć przygotować dom na Święta Bożego Narodzenia…

Idealny kalendarz adwentowy dla małego książkoholika

Pomysł oczywisty w swojej prostocie - kalendarz adwentowy, który, zamiast słodyczy, na każdy dzień oferuje ciekawostkę świąteczną lub opowiadanie o przygotowaniach do świąt w warsztacie świętego Mikołaja. Do tego piękne rysunki, pomysły na samodzielnie wykonywane ozdoby i... gotowe.
Taki przepis na książkę wybrała Anna Paszkiewicz w duecie z rysownikiem Wojciechem Stachyrą. Kto zna serię Książkożercy, a jego dziecko jest fanem biedronkowych Słodziaków, ten będzie zadowolony. Autorka tekstu udziela się w tym pierwszym projekcie, a autor ilustracji jest twórcą książkowego wizerunku leśnych zwierząt z supermarketu. Hm... Wiewiórka, pomocnica Mikołaja, bardzo przypomina pewnego Liska, ale to absolutnie nie jest zarzut!

Znane z kalendarzy adwentowych stopniowanie świątecznego napięcia, występuje także w tej książce, która - oprócz zabawowego - ma także znaczny potencjał edukacyjny. Przygody pomocników Mikołaja są doskonałą okazją do tego, żeby opowiedzieć o reniferach (samce zrzucają poroże w listopadzie, więc albo w zaprzęgu świętego są samice, albo renifery bez poroża),o zwyczajach ozdabiania domów drzewkami, o pierwszej bombce, o tradycji krakowskich szopek i świątecznych jarmarków, a także wiele innych. Informacje te, wplecione w rozdziały opowieści, mogą być czytane osobno, a także pomijane, by nie przerywać toku wydarzeń w warsztacie Mikołaja - pomoże w tym specjalnie przygotowany, podzielony na kategorie, spis treści. Dzieciom na pewno spodoba się też pomysł napisania listu do świętego, który ma swoje biuro w Polsce.

Baza pomysłów, jak wykonać swoje ozdoby choinkowe (instrukcje autorstwa Marty Żurawskiej-Zaręby),informacje o czasie wręczania prezentów w różnych krajach, a także świąteczna oprawa graficzna sprawiają, że ta dopracowana pod wieloma aspektami książka może być wartościowym i wielorazowym kalendarzem adwentowym.

Idealny kalendarz adwentowy dla małego książkoholika

Taki przepis na książkę wybrała Anna...

• Czytam Julce
  • Dla dzieci i młodszej młodzieży
  • Samodzielne
  • Świąteczne
  • DZIECI
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Niezbędnik świąteczny