Nasza babcia

Okładka książki Nasza babcia Ilse Kleberger
Okładka książki Nasza babcia
Ilse Kleberger Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Nasza babcia (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wiesława Skład
relacje rodzinne babcia wnuki

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

"Nasza babcia" to pierwsza z serii książek o babci Pieselang i jej sześciorgu wnukach. Pokazuje ich codzienne życie, które dzięki niekonwencjonalnym metodom wychowawczym starszej pani, staje się ciekawą i pouczającą przygodą... Babcia dla zachowania kondycji jeździ na wrotkach, jej marzeniem jest posiadanie własnej huśtawki, a nieodłącznym towarzyszem - gadająca papużka o imieniu Pawełek. A przy tym wie, co robić w każdej sytuacji - niezależnie od tego, czy jest to odra, czy też chęć wyemigrowania jednego z wnucząt do Ameryki... Potrafi również rozkręcić nudne przyjęcie i przestraszyć szarżującego byka. Jest surowa, ale mądra i uwielbiana przez dzieciaki.

Czytało mi się tę książeczkę z ogromną przyjemnością. Mimo, że wolę baśniowe historie, ta całkiem realistyczna opowiastka bardzo przypadła mi do gustu, i chętnie sięgnę po inne pozycje tej autorki.

Urocza, choć odrobinę niespójna opowieść, ale metody wychowawcze tytułowej babci bardzo mi się podobają. A i sama babcia niezwykle sympatyczna. Mam ochotę zapoznać się z kolejnymi częściami cyklu.

Tę starą książkę wyszperałyśmy z moją nastoletnią chrześniaczką w zaprzyjaźnionym antykwariacie i wspólnie przeczytałyśmy, skutecznie odcinając się od paskudnej pogody.

Tytułowa bohaterka budzi sympatię od pierwszego spotkania - urocze jest połączenie jej staroświeckiego wyglądu z nowoczesnym zachowaniem, szalonymi pomysłami oraz konsekwencją w wychowywaniu wnuków. Temu ostatniemu towarzyszą sprytne sztuczki, jakich nie powstydziłby się żaden porządny psycholog.

Mimo iż sporo mówi się w książce o zasadach postępowania, nie wyczuwa się w niej nachalnego dydaktyzmu. Zamiast niego króluje subtelne, inteligentne poczucie humoru, które wprawia czytelnika w doskonały nastrój.

Polecam tę zabawną i ciepłą opowieść czytelnikom w każdym wieku.

Książeczka bardzo ciepła, sympatyczna a babcia jest odlotowa:)

Książeczka bardzo ciepła, sympatyczna a babcia jest odlotowa:)

Książka jest naprawdę super. Czytałam ja w szóstej klasie i wtedy bardzo chciałam mieć taką babcię jak tą z powieści.

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Literatura niemiecka
  • Babcia, dziadek

Dodaj cytat z książki Nasza babcia