In the Shadow of Fame

Okładka książki In the Shadow of Fame Sue Erikson Bloland
Okładka książki In the Shadow of Fame
Sue Erikson Bloland Wydawnictwo: Penguin Books biografia, autobiografia, pamiętnik
Penguin Books
2005-02-03
2005-02-03

Autorką książki jest córka słynnego profesora, psychologa Erika Eriksona, który opracował między innymi słynną teorię rowoju człowieka. Książka bardzo mi się podobała, zrobiła na mnie dobre wrażenie.
Autorka opisuje jak wyglądało jej dzieciństwo, relacje w rodzinie, sporo miejsca w książce poświęca swojej matce oraz ojcu, ale również swojemu młodszemu bratu który urodził się z zespołem Downa.
Chyba najciekawszą myślą która pojawiła się w książce dotyczy tego jak bardzo lubimy mity, z bajek przenosimy pewne wzorce na nasze życie prywatne, idealizujemy ludzi którzy osiągają sukces i otaczamy ich kultem jednostki. Przez wiele lat córka Erika Eriksona właśnie musiała się z uporać z tym że wyrastała w domu człowieka który był otoczony kultem jednostki. Autorka dochodzi w książce do wielu ciekawych wniosków. Miło zaskoczyła mnie ta książka.

Dodaj cytat z książki In the Shadow of Fame