Jak nie krzyczeć na swoje dziecko

Okładka książki Jak nie krzyczeć na swoje dziecko Carla Naumburg
Okładka książki Jak nie krzyczeć na swoje dziecko
Carla Naumburg Wydawnictwo: Muza poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
How to Stop Losing Your Sh*t with Your Kids
Muza
2020-09-16
2020-09-16

Super książka, polecam każdemu. Bardzo przydatne informacje, które pomogą nam radzić sobie ze złością.

Nic odkrywczego. Wg autorki najlepiej się wysypiać, mieć czas dla siebie i wyjść do drugiego pokoju, żeby się nie złościć. Ciekawe w jaki sposób to zrobić, mając malutkie dziecko, które jeszcze nie potrafi zająć się samo sobą i budzi się w nocy.

Jezeli ktoś szuka książki napisanej bardziej profesjonalnie i z przykładami to lepszą pozycją jest "Uwaga! Złość".

Nic specjalnego.

Nic specjalnego.

Pomocne wskazówki. Trudno powiedzieć żeby były w książce informacje nieoczywiste, bardziej jak sobie odpuścić i przestać się przejmować.

ak nie krzyczeć na swoje dziecko. Wychowanie bez złych emocji autorstwa Carli Nauberg to kolejna propozycja przede wszystkim dla rodziców, później wychowawców, pedagogów czy opiekunek.

Podoba mi się podejście autorki do problemu krzyku na dzieci. Sama takich nie posiadam, ale znam z autopsji jak ciężko jest utrzymać emocje na wodzy. Nie tylko wobec najmłodszych, ale wobec innych bliskich dla mnie osób.

Pozycja szczególnie sprawdzi się dla tych, których inne metody wychowawcze dotąd się nie sprawdziły. Porady dokładnie są opisywane i zachęcają do szczegółowej analizy swojego zachowania.

„Zacznijmy od tego: NIE JESTEŚ ZŁYM RODZICEM.”

Chyba jestem na takim etapie życia, że potrzebny był mi tego typu poradnik. Choć od poradników zawsze trzymałam się z daleka, a jak już jakiś trafiał w moje ręce to miałam ciary żenady.

Tę lekturę przeczytałam z ciekawością, jakieś wnioski z niej wyciągnęłam i spojrzałam z trochę innej perspektywy. Autorka nie przeciąga niepotrzebnie tematu i nie przynudza.
Polecam umęczonym matkom;)

Polecam...

Książka dla rodziców, mówiąca i wyjaśniająca że to normalne że złościmy się na swoje dzieci. Autorka pisze o sposobach, dzięki którym będziemy mniej wybuchać złością i mniej krzyczeć, ale to nie znaczy że nie będziemy się w ogóle złościć na dzieci, bo jesteśmy ludźmi i mamy uczucia.

Ciekawa, pouczająca książka pokazuje jak walczyć z sobą. Dla wszystkich rodziców ez względu na wiek dzieci.
Warto ją przeczytać.

Warto ją przeczytać.

Przyznam szczerze, że podchodziłam do tej pozycji sceptycznie i nie spodziewałam się, iż znajdę tu tyle wspaniałej, budującej treści! Autorka w lekki i przystępny sposób podpowiada nam nie tylko to, jak wyluzować i stworzyć dystans, nie zaniedbując przy tym swoich dzieci, lecz także wskazuje masę powodów, przez które jesteśmy zirytowani i podatni na wybuch - nie wszystkie są tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Pomaga nam zrozumieć działanie swojego organizmu oraz pracę mózgu, gdy zaczynamy się denerwować, a także informuje o postępowaniu, gdy już to nastąpi. Odważnie opowiada o własnych doświadczeniach oraz emocjach, dzięki czemu widzimy, że jest po prostu.. taka sama jak my. Pewne rzeczy są dla nas logiczne, inne nie, jednak najbardziej cenię tę książkę za to, ile wnosi w nas - rodziców - spokoju, luzu, a także przekonania, że jesteśmy dobrymi rodzicami, jeśli dbamy o własne dzieci. Cenię za uświadomienie, że wszystkie irytujące, krytykujące rady, możemy wrzucić do ubikacji i z satysfakcją spuścić wodę. :) Cenię za wskazanie genezy agresji nie tylko u nas, lecz także u dzieci i za przekazanie nam sposobów, dzięki którym możemy zgasić pożar wywołany przez nasze pociechy, nie potrafiące przecież dobrze zrozumieć własnych emocji, a co dopiero sobie z nimi radzić. Czy poddanie się własnej złości będzie dla nich dobrą nauką? Spokojem możemy zdziałać cuda, lecz jak tu nie wybuchnąć, gdy dziecko po raz kolejny wyrzuciło obiad na podłogę? Tego dowiecie się z książki! Świetna pozycja, napisana z dużą dozą humoru - na pewno nie jeden raz uśmiechniecie się pod nosem, czytając wartościowe treści ozdobione zabawnymi sformułowaniami. Autorka szukała powodów, przez które nosimy w sobie iskrę (znowu idąc tą metaforą :)) zdolną do rozpalenia pożaru, znalazła je, dopasowała do rozwiązań, a następnie podzieliła się tą wiedzą z nami. Każdy z nas jest w stanie wyciągnąć z tej pozycji jakąś naukę, dzięki niej uświadomimy sobie swoje problemy, z którymi musimy sobie poradzić, aby ułatwić sobie i dzieciom funkcjonowanie w rodzinie. W końcu możemy poczuć, że ktoś nas rozumie i wspiera, zamiast krytykować i narzucać. Serdecznie polecam rodzicom, zwłaszcza małych dzieci oraz nastolatków.

Jeśli często denerwujesz się na swoje dzieci i zauważasz u siebie brak umiejętności panowania nad własnymi emocjami, a chcesz to zmienić, to ta książka jest idealna dla Ciebie. Pomoże Ci również, jeśli czasem myślisz, że jesteś złym rodzicem, wszystko robisz źle i każde Twoje postępowanie w jakiś sposób szkodzi dziecku lub odbija się na jego psychice. Znasz to skądś?...

• Poradniki

Carla Naumburg Jak nie krzyczeć na swoje dziecko Zobacz więcej