ROZWIŃ ZWIŃ

Jak nie krzyczeć na swoje dziecko

Okładka książki Jak nie krzyczeć na swoje dziecko
Carla Naumburg Wydawnictwo: Muza poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
How to Stop Losing Your Sh*t with Your Kids
Muza
2020-09-16
2020-09-16

więcej Więcej

Gorąco polecam! Książka podnosi na duchu, tłumaczy, co może powodować, że krzyczymy na dzieci i podaje proste sposoby na unikanie tego w przyszłości.

W skrócie : jak będziesz wyspana/najedzona/zrelaksowana itd itp. to nie będzie tak często krzyczeć na dziecko.

Ten poradnik zupełni mi nie przypadł do gustu. Przeczytałam ok połowy i odłożyłam, niestety nie mogłam dobrnąć do końca. Z przeczytanej połowy nie wyniosłam nic wartościowego.

Jedna z lepszych pozycji dla rodziców, którą przeczytałam. To ważne żeby uświadomić sobie, że wychowywanie dzieci nie jest prostym zadaniem i nigdy nie będziemy rodzicami idealnymi, ale zawsze możemy pracować nad tym, żeby być jak najlepszą wersją siebie. Autorka "przytula" czytelnika, dodaje mu otuchy, że to wszystko jest normalne i nikt z nas nie jest złym rodzicem -...

Czy nie krzyczę na swoje dziecko? Owszem. Ale więcej ta książka opowiedziała mi o mnie, aniżeli sprawiła, że na dziecko nie krzyczę.

Książka bardzo interesująca. Szybko się ją czyta. Dużym plusem jest to, że autorka nie osądza. Każdy ma prawo być niekiedy zdenerwowanym, zwłaszcza gdy jest zbyt dużo na głowie. Myślę, że ta książka to jeden z "głosów rozsądku" w tych dziwnych czasach, gdzie niektórzy psychologowie potrafią zbesztać rodziców za uczenie dzieci, że złe zachowania mogą ponosić konsekwencje-...

Książka, która "przytula" rodzica, pomaga zrozumieć zachowania dzieci i rodzicow/opiekunów. Wspiera w trudnych sytuacjach, jedna z najlepszy pozycji książek rodzicielskich

Przeczytałam kilka opinii o tej książce i właściwie się z nimi zgadzam. Po pierwsze - to nie jest książka o dzieciach i ich wychowaniu tylko o tym, jak o siebie zadbać, żeby być szczęśliwszym i lepszym rodzicem. Na początku irytował mnie ten charakterystyczny ton amerykańskich poradników - trochę dowcipów, które sporo traciły w tłumaczeniu (chociaż tłumacz bardzo się starał...

Z dużą rezerwą podchodziłam do tej książki. Początkowe rozdziały były ciężkie dla mnie do przebrnięcia dlatego że cały czas autorka mówiła i obiecywała o czym będzie pisać w następnych rozdziałach, było to trochę denerwujące, ale już kolejne rozdziały były pomocne. Irytujące były też dla mnie żarty Autorki i dopowiedzenia, powiedziałabym "angielskie". Choć przesadnie...

Po tytule można by sadzić ze jest to książka o wychowywaniu dzieci, otóż nie jest. Kwestia wychowania dzieci w ogóle nie jest w niej poruszana.
Książka traktuje o tym jak zapanować nad własnymi nerwami tak aby nie wpadać w szał i nie tracić cierpliwości przy dzieciach choć rady w niej zawarte spokojnie można rozszerzyć na inne aspekty życia.
Autorka nie owija w bawełnę i...

• 2021
  • 2020