Everything that Isn't Winter

Okładka książki Everything that Isn't Winter Margaret Killjoy
Okładka książki Everything that Isn't Winter
Margaret Killjoy Wydawnictwo: tor.com Seria: TOR Original Short Stories fantasy, science fiction
23 str. 23 min.
TOR Original Short Stories
Everything that Isn’t Winter
tor.com
2016-10-19
2016-10-19
23 min.
fantastyka naukowa opowiadanie TOR Original Fiction postapo

Ładnie zbudowane opowiadanie, spójne, konsekwentne w tym, jak dotyka swojego tematu przewodniego. Nie miałam tu tego irytującego wrażenia, które czasem mnie prześladuje, jak czytam opowiadania, że nie wiem, co autor miał na myśli, ponieważ sam autor nie do końca to wie (zwykle szczególnie cierpią z tego powodu końcówki: autorzy silą się na alegorię, i w gruncie rzeczy im się udaje - oprócz tego jednego miejsca, które wytrąca z równowagi cały tekst). Tu było OK. A nawet ładnie.

Jeśli do czegoś mam się przyczepić, to że czasem dialogi wydawały mi się trochę "napuszone" - chociaż nie było tragedii, nie zasługują jeszcze na łatkę "melodramatyczne" (to słowo ma dla mnie zabarwienie bardzo pejoratywne, ponieważ kojarzy mi się ze źle napisanym romansidłem, wpychającym mi na siłę emocje do gardła).

• Nieprzetłumaczone
  • Science Fiction