Prawda i życie. Dlaczego prawda jest ważna

Okładka książki Prawda i życie. Dlaczego prawda jest ważna
Michael Patrick Lynch Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego Seria: Kim Jest Człowiek? filozofia, etyka
filozofia, etyka
Kim Jest Człowiek?
True to Life: Why Truth Matters
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
2020-01-01
2020-01-01
Dawid Misztal

"Choć nauka prawdopodobnie powie nam sporą część prawdy czy nawet niemal całą prawdę o świecie, to nie powie nam prawdy o prawdzie" (205).

"Uczciwość intelektualna wymaga troski o prawdę ze względu na nią samą" (345).

"Uczciwość intelektualna wymaga troski o prawdę ze względu na nią samą" (345).

Dodaj cytat z książki Prawda i życie. Dlaczego prawda jest ważna