Samoloty Japonii w II wojnie światowej. Myśliwce. Bombowce. Wodnosamoloty

Okładka książki Samoloty Japonii w II wojnie światowej. Myśliwce. Bombowce. Wodnosamoloty
Thomas Newdick Wydawnictwo: Alma-Press Seria: Panorama techniki wojskowej militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Panorama techniki wojskowej
Alma-Press
2019-09-11
2019-09-11
9788370207588
Grzegorz Siwek
II wojna światowa lotnictwo samoloty bojowe myśliwce bombowce wodnosamoloty Japonia

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Dobra książka, choć nie jest to przewodnik po wszystkich typach samolotów, a po zdecydowanej większości maszyn jakie były ówcześnie na wyposażeniu japońskiej armii oraz japońskiej marynarki wojennej (brak w niej samolotów transportowych np. Showa L2D, bombowca/samolotu transportowego Nakajima G5N czy ważnych prototypów tj. Nakajima G8N1 i Kyushu J7W). Ogromnym plusem są kolorowe sylwetki oraz przekroje wybranych maszyn.

Lotnictwo wojskowe Cesarstwa Japonii z czasów II wojny światowej kojarzy się przede wszystkim z atakiem na amerykańską bazę morską i lotniczą Pearl Harbor na Hawajach 7 grudnia 1941. Jednak niniejsza książka autorstwa Thomasa Newdicka to ilustrowany przewodnik po wszystkich typach płatowców używanych przez Japończyków od drugiej wojny z Chinami od 7 lipca 1937 po kapitulację przed Amerykanami 2 września 1945.

Pełna recenzja tutaj: http://www.nowastrategia.org.pl/thomas-newdick-samoloty-japonii-w-ii-wojnie-swiatowej-recenzja/

Dodaj cytat z książki Samoloty Japonii w II wojnie światowej. Myśliwce. Bombowce. Wodnosamoloty