Co powiesz na spotkanie

Okładka książki Co powiesz na spotkanie Rachel Winters Patronat LC
Okładka książki Co powiesz na spotkanie
Rachel Winters Wydawnictwo: Albatros Seria: Mała czarna literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Data 1. wydania:
2019-12-03
Magdalena Słysz

więcej Więcej

„Evie nie zamierza siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż Ezra prześle jej szefowi gotowy tekst. O nie- to mogłoby się nigdy nie wydarzyć. Zamiast tego proponuje układ - ona będzie mu dostarczać zabawnych inspiracji i udowodni, że w prawdziwym życiu można zakochać się jak w filmie, a on będzie pisał.”

„Co powiesz na spotkanie?” Jest to historia Evie,...

czytało mi się zaskakująco dobrze i łyknęłam z przyjemnością. Aż sama się sobie dziwię, bo z opisu obawiałam się że będzie gorzej :-)

I co można o takiej książce powiedzieć... idealnie wypełnia schemat komedii romantycznej. Z tego też powodu budzi wiadome (dla osób lubiących ten gatunek) emocje. Ale dla mnie była też miejscami nudnawa i ogólnie przydługa.
Oczywiście od pierwszych stron wiadomo, jak się skończy, no ale tak ma być, zabawa przecież polega na śledzeniu w jaki sposób do tego dojdzie.
Nie...

Jak poznać wymarzonego faceta? A no najlepiej to jak w filmie np. oblewając przypadkowego jegomościa napojem albo może dać rycerzowi w lśniącej zbroi szansę na uratowanie panny w opałach? A najlepiej to wsiąść w auto z nieznajomym i podczas podróży się w sobie zakochać. Te i inne przekomicznie próby Evie poznania tego jedynego, przy których wznosi się na wyżyny własnej...

Bardzo lubię serię "Mała czarna", ale ta książka jest... tak zła. Drętewa, zbyt abstrakcyjna nawet jak na komedię romantyczną, całkowicie przewidywalna i nudna. Jestem rozczarowana.

Postanowiłam w końcu napisać opinię o książce Rachel Winters - "Co powiesz na spotkanie". To mój recenzencki wyrzut sumienia z zeszłego roku 😅

Evie jest zwariowaną, młodą kobietą z paczką oddanych przyjaciół. Jednak czeka na nią wyzwanie. Musi dopilnować by słynny scenarzysta, zdobywca Oscara, napisał scenariusz do komedii romantycznej. Niby nic bardziej prostego. Ale otóż...

2083

Fajnie się przy niej bawiłam. Czytała się szybko, było wiele zabawnych sytuacji, od pewnego momentu domyślałam się zakończenia, jednak byłam ciekawa co się stanie, jak bohaterka ewoluuje. Niektóre rzeczy bym wykreśliła, ale mimo wszystko było zabawnie.

Postaci sztuczne, dialogi drętwe- może to kwestia tłumaczenia, bo czasami wprost widać kalkę językowa która niestety nie wypada dobrze.

Przyjemna historia. Przychodzi moment, kiedy główna bohaterka zaczyna denerwować bo nie domyśla się tego co czytelnik wie już od dawna. Ten mankament trochę psuje odbiór.

Bardzo fajna lekka książka, właśnie takiej szukałam na wyjazd :)

• 2021
  • 2020