Would Like to Meet

G.P. Putnam's Sons
2019-12-03
2019-12-03
literatura młodzieżowa

Przyjemna, lekka lektura. Evie była trochę naiwna, trochę łatwowierna i dawała sobą pomiatać. Miała wspaniałych przyjaciół, mocną współlokatorkę (brakowało mi większej ilości scen z nią) oraz Bena i Anette, którzy byli kochani i od pierwszego momentu ujęli mnie za serce. Niestety brakowało mi większej ilości scen z Benem i większego rozwoju ich znajomości. Poza tym Evie i jej poznawanie mężczyzn jak z filmów... Przecież wszyscy wiedzą, że to się nie mogło udać i że po prostu było głupie. Do tego zawodowe bycie popychadłem i osobą, na którą zwala się całą robotę, toksyczna relacja z pracodawcą, nieszczerze zachowanie wobec przyjaciół... no niestety bardziej polubiłam drugoplanowych bohaterów niż Evie...
Ale sama w sobie lektura bardzo przyjemna, na odprężenie.

Niby romans, a miłe zaskoczenie. Historia oklepana (ja z nie jednego filmu, których tytuły są wręcz motywem przewodnim),a jednak ratuje ją postać głównej bohaterki i jej poczucie humoru.
Nie jest ona kolejną kobietą z syndromem śpiącej królewny (taki syndrom nie istnieje, stworzyłam go dla nakreślania myśli),gdzie każdy napotkany mężczyzna jest traktowany jako ten jedyny. Tutaj historia jest spójna, przezabawna i na swój sposób urocza.
Tytuł idealny, by poczytać leżąc pod kocem.

Bardzo przyjemna i lekka w czytaniu. Czytając książkę chwilami czułam się jakbym oglądała komedie romantyczną poprzez świetne opisy.
Sceny wprowadzają czytelinka w miłosną historie doprawioną nutka śmiechu.

Sceny wprowadzają czytelinka w miłosną historie doprawioną nutka śmiechu.

Miło przeczytać komedię romantyczną, która poza byciem ROMANTYCZNĄ jest też KOMEDIĄ. Zwykle autorzy skupiają się na romansie i tego komizmu najzwyczajniej w świecie brak.

Książka jest wprawdzie szablonowa, bo mamy tutaj główną bohaterkę rozczarowaną miłością i zagonioną w pracy, TYCH DWÓCH do wyboru, nawalenie w relacjach z przyjaciółmi... A mimo to czytało się ją dobrze. Bardzo mnie ucieszyło, że motyw pisania i samego scenariusza nie został zepchnięty na dalszy plan.

Te dwa rozdziały z powodzią w łazience są moimi ulubionymi, dawno się tak nie uśmiałam! :D

Nie było to złe, wręcz przeciwnie - dobrze się bawiłam, ale dopiero od połowy. Początek okrutnie mnie wynudził, aż sięgnęłam po przyspieszenie x2,5.

Nie wyjątkowa w swoim gatunku, ale bardzo, bardzo przyjemna.
Idealna na odprężenie i relaks. Na coś lekkiego i nie wymagającego myślenia.
Przewidywalna, ale dalej urocza.
Niewulgarna.
Główna bohaterka da się lubić, a to duży plus przy takich obyczajówkach.

Nie wyjątkowa w swoim gatunku, ale bardzo, bardzo przyjemna.
Idealna na odprężenie i relaks. Na coś lekkiego i nie wymagającego myślenia.
Przewidywalna, ale dalej urocza.
Niewulgarna.
Główna bohaterka da się lubić, a to duży plus przy takich obyczajówkach.

Komedie romantyczne mają to do siebie, że łatwo przewidzieć ich zakończenie. Nie inaczej było w tym wypadku. Mimo to, przyjemna i wciągająca czytajka. Ode mnie plus za motyw pisania scenariusza.

zdecydowanie lepsza niż poprzedni zawód- "Miłość ma smak halloumi". Ciekawy pomysł na fabułę, jego realizacja równie dobra. Oczywiście jest to lekka i przyjemna pozycja, ale bardzo angażująca i przede wszystkim zapewniająca dobrą zabawę. Jako fanka klasycznych komedii romantycznych byłam oczywiście zachwycona tymi nawiązaniami. Sama książka może się spodobać fanom tych komedii z lat 90, ale także fanom "Lepiej niż w filmach", bo mimo wielu różnic, obie pozycje mają podobny vibe. Co prawda główna bohaterka momentami mnie irytowała, ale bardzo możliwe jest że to wina lektorki, a nie samej postaci. Nie zmienia to faktu, że jej kibicowałam i z chęcią wracałam do słuchania książki po różnych przerwach 🎬☕️🎟

Na początku nie porwała mnie ta książka, ale później było już lepiej.

Dla mnie historia była aż za bardzo przewidywalna od momentu, gdy Evie główna bohaterka oblała dzieciaka sokiem w kawiarni.

Książka to taki średniaczek. Brakowało mi też większego humoru w książce.

Na początku nie porwała mnie ta książka, ale później było już lepiej.

Książka to taki średniaczek. Brakowało mi też większego humoru w książce.

Kocham, poprostu kocham. Komedia romantyczna z odgrywaniem komedi romantycznych? Brzmi jak idealny pomysł.