Pucio mówi dzień dobry

Okładka książki Pucio mówi dzień dobry
Marta Galewska-KustraJoanna Kłos Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pucio (tom 8) Seria: UCZĘ SIĘ z Puciem interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
28 str. 28 min.
28 min.
pucio bajki dzieci

Okładka książki Pucio na wsi Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,2
Pucio na wsi Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,1
Pucio chce siu... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,2
Pucio w mieści... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 7,9
Pucio zostaje ... Marta Galewska-Kust...

Okładka książki Literkowa książka Alicja Krzanik, Anna Salamon
Ocena 8,5
Literkowa książka Alicja Krzanik, Ann...
Okładka książki Rety! Ktoś nowy na placu budowy! Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Ocena 8,2
Rety! Ktoś now... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Pucio mówi dobranoc Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Ocena 8,2
Pucio mówi dob... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Ocena 7,6
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...

Idealna książka dla 4-latków - dzieci odrośnięte od ziemi, zaczynające płynnie mówić, da się im już dużo wyjaśnić. Na ten moment wieku dzieci - Pucio będzie strzałem w dziesiątkę.

Dlaczego my polubuliśmy "Pucio mówi dzień dobry?" W przeciwieństwie do "Pucio mówi dobranoc" (książka ma wyciszyć dziecko i dać poczucie bezpieczeństwa), ta część zachęca do aktywności i ruszenia się z miejsca. Na każdej stronie dziecko ma "zadanie" do wykonania: musi zawiązać Puciowi czapkę, włączyć lampkę itp. Jednak najważniejszą czynnością (chyba w każdym domu, gdzie jest Pucio) jest taniec z Puciem. Nie da się, no nie da się tańczyć z Pućkiem bez muzyki! Znacie drugą taką książkę, która zachęca do włączenia muzyki i tańczenia? Dla mnie to innowacja! :-)

Moja 4-latka jest zachwycona.

Na miejscu nauczycieli żłobków i młodszych grup wiekowych zaopatrzyłabym się w całą serię - Pucio zrobi całą robotę na zabawie z dziećmi, co najmniej na kilkanaście minut (w przedszkolu to sporo, bo zajęcia mogą trwać maksymalnie 30).

Polecam gorąco, fantastyczny pomysł na prezent dla małego dziecka.

1968

Każda książka z cyklu równie wartościowa i ciekawa. Raczej dla młodszych dzieci. Pucio rządzi!
Polecam.

Polecam.

Moment, w którym włączamy Radio i do akcji wkracza tańcząca pupa, to ukochany fragment mojego synka, dla którego katuje mnie Puciem co rano. Nie narzekam. Uwielbiam.

Mój szkrab ma 14 miesięcy i szczerze mówiąc wcale nie jest zainteresowany Puciem. Urwis jest bardzo niecierpliwy i na razie jego ulubione to książeczki z dziurkami, więc cóż może jeszcze dorośnie do tej pozycji i polubi się z Puciem.
Dla mnie jako mamy całkiem przyjemnie wydana i fajna pozycja - ale dla mojego syna, jakoś nie bardzo.
Jednak na ten moment nie oceniam, dam książeczce i mojemu urwisowi trochę czasu, a nuż młody potrzebuje trochę czasu, aby dorosnąć do tej książeczki.
Na plus oczywiście twarde kartonowe karteczki, które są bardzo wytrzymałe - a to dla mnie jako mamy teraz bardzo ważne :)

Jednak na ten moment nie oceniam, dam...

“Pucio mówi dzień dobry” to sympatyczna mała książeczka o poranku lubianych bohaterów. Nie tylko mamy możliwość zobaczyć jak spędzają poranek ale także pokazać naszym smykom, że poranne obowiązki mogą być wesołą zabawą. Tym mniejszym miłośnikom polecana, dla starszych będzie już za prosta.

więcej: https://sweeciak.pl/ksiazki-dla-dzieci/pucio-mowi-dzien-dobry-marta-galewska-kustra-recenzja/

więcej:...

To bardzo pozytywna książeczka, która zaangażuje naszego malucha w pomoc Puciowi i witanie dnia razem z nim. Dziecko zostanie m.in. zachęcone do łaskotania Pucia w stopy, pokrojenia banana, tańca, pomocy Puciowi przy zapięciu kurtki i butów.

„Pucio mówi dobranoc" i „Pucio mówi dzień dobry" to jednak w mojej opinii książeczki odcinające nieco kupony od sukcesu dużego Pucia. Oczywiście nie ma w tym nic złego i jeśli Wasze dziecko lubi Pucia, to pokocha i te książeczki. Jednak jeśli liczycie na logopedyczne wskazówki albo wsparcie mowy dziecka, to nie są to książeczki, które spełnią Wasze oczekiwania.

Zastanawia mnie też, że w „Pucio mówi dzień dobry" w ogóle nie pojawia się mama Pucia, dziećmi rano zajmuje się tylko i wyłącznie tata. Muszę przyznać, że jako mamie średnio mi się to podoba. Byłoby lepiej, gdyby książki przedstawiały rodziców razem uczestniczących w domowych obowiązkach albo dzielących się nimi, a nie wykluczały jednego rodzica (i to ciągle tego samego) z codziennych rytuałów.

Całość opinii i zdjęcia na blogu: https://polskamamazagranica.blogspot.com/2020/10/pucio-mowi-dzien-dobry-i-pucio-mowi.html

Na półkach: , , , ,

Moja ulubiona książka do czytania i pokazywania Julii. Super się sprawdza już przy półrocznym dziecku :)

Mała kartonowa książeczka o Puciu i jego siostrze, którzy rozpoczynają nowy dzień. Bardzo spodobała się mojemu dwulatkowi, chętnie "czytał" i powtarzał zdania z książki, a także wykonywał gest, do których książka zachęcała. Wartościowa książka także z tego powodu, że może pomóc ułożyć poranną rutynę.

Cała seria przygód Pucia jest pięknie ilustrowana i nadaje się dla dzieci. Można zarówno pooglądać obrazki, opowiadać o nich, jak i czytać tekst bajki.

Czy można rozpocząć dzień z uśmiechem i radosnym oczekiwaniem co on przyniesie? Pucio i Misia udowadniają, że jest to jak najbardziej możliwe! Ci sympatyczni bohaterowie od samego rana mają wspaniały humor ! Radośnie witają słoneczko, które ciekawie na nich zerka co też będą oni robić. Pucio i Misia zaczynają dzień od mycia zębów, a czy wy kochane dzieci, wiecie jak to trzeba robić? I jakie inne czynności wykonujemy rankiem?
Ta interaktywna książeczka zachęca maluchy do tego co lubią najbardziej, a mianowicie do naśladowania. Właśnie ten sposób jest chyba najskuteczniejszy jeżeli chodzi o naukę najmłodszych. Wielokrotne powtarzanie czynności utrwala pewne nawyki i pozwala na świetną zabawę. Z Puciem i Misią poranek choć pełny zajęć, mija bardzo szybko. Trzeba szybko już jechać do przedszkola!

Ta niewielka książeczka sprawi dużo radości najmłodszym. Przejrzysta, pełna poleceń do wykonania na pewno szybko się nie znudzi. Grube kartki pozwolą na długie użytkowanie. Miłej zabawy !

Dodaj cytat z książki Pucio mówi dzień dobry