Historia najnowsza Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

Wydawnictwo Akademickie Dialog
2020-03-15
2020-03-15
historia Arabów Bliski wschód Afryka Północna świat arabski historia XX wiek

Napisana jak podręcznik, bardzo sucho, niemal encyklopedycznie. Autor szasta więcej liczbami. niej tezami, pogłębionymi analizami. Mimo to przeczytałem i nawet się wciągnąłem chyba dlatego, że byłem zaciekawiony tematyką. Książka zapewnia podstawy wiedzy, by zrozumieć region.

Takich książek z pewnością brakuje. Rzetelne przedstawienie najnowszej historii regionu, który fascynuje, jest piękny, a jednocześnie tak bardzo "zapalny". Prezentacja postaci przywódców - tych wizjonerów, i tych szaleńców, wyjaśnienie genezy konfliktów, poszukiwanie przyczyn obecnego stanu państw Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki. To bardzo ważna książka dla wszystkich, którzy nie chcą traktować tego regionu powierzchownie i przez pryzmat stereotypów czy "newsów" z portali.

Dodaj cytat z książki Historia najnowsza Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej

Ciekawostki historyczne