Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach

Data 1. wydania:
2019-11-05
Magda Witkowska
Friends przyjaciele serial

How you doin'? 😁 Czy są tu jacyś fani Przyjaciół? To mój absolutny nr 1 jeśli chodzi o seriale. Widziałam kilkanaście razy wszystkie sezony, niektóre odcinki kilkadziesiąt razy, a dla Friends Reunion specjalnie wykupiłam abonament w HboGo 🤦‍♀️

To jest taki serial, który nigdy mi się nie nudzi, zawsze śmieszy, jest idealny na doła, na każdą porę roku.

„Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach" to przepiękny, bogato ilustrowany przewodnik po najlepszych odcinkach. Ta książka zabierze Was na plan serialu. Dowiecie się dlaczego serial zrobił taką furorę na całym świecie, poczytacie ciekawostki dotyczące bohaterów, przeczytacie zmyślone CV Joeya, zobaczycie listę wszystkich sławnych osób, które pojawiały się na ekranie, poznacie wszystkie przezwiska naszych bohaterów. Pamiętacie kto nosił te ksywki: PRINCESS CONSUELA BANANA HAMMOCK, Rossatron, Ken Adams czy Regina Phalange? 😝 Ponadto obejrzycie na fotografiach mnóstwo legendarnych ujęć z serialu, poczytacie streszczenia najważniejszych odcinków, poznacie historię okrzyku Pivot!

Jeśli znacie serial od podszewki pewnie niewiele Was w tej książce zaskoczy. Ja jednak trafiłam na kilka wcześniej nieznanych ciekawostek... no i przede wszystkim jako wielka fanka po prostu nie mogłam sobie odmówić tej książki.

Książka jest przepięknie wydana. Poza samą treścią jest oczywiście absolutnym must have dla zbieraczy gadżetów z serialu. Jedyny maleńki minus to bardzo mała czcionka.

Mam na półce również „Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie”. Ta pozycja to jednak zupełnie inna bajka. To historia powstania samego serialu, więcej opowieści o scenarzystach niż o postaciach z serialu, trochę o castingachi i gażach aktorów. Również fajna gratka dla fanów, ale przewodnik "Friends. Przyjaciele na zawsze..." zaciekawił mnie znacznie bardziej.

Należycie do tych, którzy kochają ten serial czy raczej nie rozumieją jego fenomenu?

„Friends. Przyjaciele...

Książka jest dokładnie tym, czym miała być - dla fanów serialu przypomnieniem najlepszych momentów i dodatkowych ciekawostek z planu lub z biografii aktorów, a dla nie-fanów wprowadzeniem za kulisy powstania serialu oraz przybliżeniem poszczególnych postaci z serialu. Pięknie wydana - ładny papier, na każdej stronie zdjęcie. Aż miło oglądać przy czytaniu, choć niestety ciężko się trzyma w ręku ze względu na ciężar książki. Trzy czwarte książki to streszczenia wybranych 10 odcinków z każdego sezonu, a przy każdym z nich jakaś ciekawostka o aktorach albo o fabule (np. nagrane alternatywne zakończenie).

Ciężko mi ocenić tą publikację.

Z jednej strony to przepięknie wydana książka, z dużą ilością zdjęć. Przyjemnie się ją przegląda. Ciekawym dodatkiem są komentarze zawierające kilka ciekawostek pod każdym odcinkiem.

Z drugiej stosunkowo mało tam treści. Z 250 stron tylko 50 miało większy sens, reszta to niestety dokładne streszczenie odcinków (taki fan jak ja, który codziennie ogląda kilka epizodów czuje się znudzony).

Książka jest raczej ciekawym gadżetem niż jakimś źródłem informacji. Nie polecam fanom.

Ciężko mi ocenić tą publikację.

Książka w formie bardzo ładnie wydanego albumu, na kredowym papierze, z dużą liczbą zdjęć.
To prawdziwa gratka dla fanów serialu, gdzie opisano prawdziwe ciekawostki z planu, takie, o których nikt wcześniej nie mówił. Masa informacji, które fani do dziś poszukują (gdzie mieściło się mieszkanie Moniki, kawiarnia, mieszkanie Rossa, praca poszczególnych bohaterów, oraz wszystkie inne szczegóły i szczególiki dotyczące zaplecza serialu). Opisany jest każdy jeden odcinek wraz z przeróżnymi zdjęciami, nawet tymi wcześniej nie publikowanymi, co szczególnie ucieszy prawdziwych psychofanów serialu ;)
Dodam, że książka "Friends przyjaciele na zawsze" jest o wiele bardziej bogatsza w treść i prawdziwe ciekawostki o serialu niż przeczytana przeze mnie wcześniej :"Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" Kelsey Miller, którą oceniłam bardzo surowo. Ta ostatnia była po prostu nudna jak flaki z olejem i skupiała się jedynie na pierdołach dotyczących scenarzystów i analizowała sytuacje amerykańskiej telewizji w okresie emisji "Przyjaciół".
Zdecydowanie polecam album, jeśli ktoś stanąłby przed wyborem.
Minusem jest bardzo mała czcionka, no ale coś za coś. Wszak mamy za to masę pięknych zdjęć.

Kupując tę książkę wiedziałam, że ma ona opowiadać o odcinkach serialu. Nie wiedziałam jednak, że aż tak dosłownie. Liczyłam na zbiór ciekawostek, smaczków zza kulis i wytłumaczenia, dlaczego fabuła poszła w tę, a nie inną stronę. Ale te rzeczy, choć są obecne, stanowią niewielki procent całej książki. Tak naprawdę dostałam streszczenie przypominające bryka, którego czytało się w szkole, kiedy człowiek nie zapoznał się na czas ze szkolną lekturą. W dodatku bardzo kiepsko napisane. Po prostu niesamowicie nudne streszczenie odcinków. Mniej więcej od połowy książki czytałam już tylko „komentarz”, w którym najprędzej, chociaż niestety nie zawsze, można było znaleźć coś ciekawego.
Nie bardzo wiem, co autorzy mieli na myśli, pisząc to opracowanie. Dla fana będzie to zbyt nudne, a osoby nieznającej „Przyjaciół” raczej nie przekona to do oglądania. Sucha relacja na zasadzie „on poszedł i zrobił to i to, a ona powiedziała to i to” nie odda atmosfery serialu i jego humoru. Może przyda się komuś, kto przygotowuje się do konkursu z wiedzy o „Przyjaciołach”, a nie ma czasu przypomnieć sobie wszystkich odcinków.
Książkę ratuje piękne wydanie (SQN jak zwykle zrobili to dobrze!) i duża ilość zdjęć (nawet jeśli nie zawsze kadry były dopasowane do omawianego odcinka). Ta pozycja raczej spełnia rolę gadżetu zdobiącego półkę, niż rzeczywiste źródło wiedzy.

“ Friends Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach “ to pięknie wydany album z mnóstwem ciekawych informacji i sporą ilością zdjęć.
Jako ogromna fanka serialu jestem tym wydaniem zachwycona i polecam tą książkę każdemu kto kocha “ Przyjaciół” jak ja. Lektura obowiązkowa. 🥰

Z tej książki dowiecie się sporo o serialu, o samych aktorach, ale przede wszystkim przypomnicie sobie odcinki. Każdy odcinek jest opisany ( zazwyczaj na dwóch dużych stronach ) z wstawkami cytatów, oczywiście zdjęć i komentarzem, z którego możemy dowiedzieć się czegoś, o czym jeszcze nie wiedzieliśmy. Z podziałem na sezony oczywiście.

Ta książka to encyklopedia serialu, największa gratka dla fana jaką miałam w rękach. Cieszy oko i zapewnia nam niezłą frajdę. Czytając miałam przed oczami sceny z serialu. Każdy odcinek widziałam setki razy, więc obrazy pojawiały się same. Czas spędzany z tą książką to cudowna zabawa. Wspominając przygody naszych ulubieńców uśmiech pojawia się na twarzy.

“ Kto pamięta serial, ten wie, że tam się nie przesiaduje z iPhone’ami i komputerami. Ludzie siedzą z kubkami kawy i ze sobą rozmawiają. “

Kocham ten serial za wszystko. Za humor, świetnie dobranych aktorów, nieprzemijającą kultowość i wszystkie sceny, które mimo, że widziałam setki razy, wciąż bawią i wzruszają. Dzięki tej księdze nigdy nic mi nie umknie. Polecam gorąco. ❤

Hey! How you doin?

Są takie historie, które nigdy się nie nudzą. Przy których nieistotnym jest to, jak wiele razy się je przeżyje - zawsze wywołają te same emocje, a nawet jeszcze więcej niż poprzednio. Dokładnie tak jest z 'Przyjaciółmi'. Album z okazji 25-lecia kultowej komedii to gratka dla każdego fana serialu. Książka przedstawia zza kulis początki jego powstania, dowiadujemy się dlaczego zdecydowano się na wybór tych właśnie aktorów, a także poznajemy (nieoficjalne) zasady gry w miseczki 👀. Spośród każdego sezonu autorzy opisali po 10 odcinków, dodając do nich oryginalne serialowe kadry oraz swoje komentarze. Dzięki temu przewodnikowi przypomnicie sobie bawiące do łez sceny i wywołujące salwy śmiechu odzywki. Jeśli należycie do grona miłośników serialu koniecznie powinniście poznać tę pozycję. Enjoy!

Hey! How you doin?

To jest to! Mnóstwo zdjęć, ciekawostek i streszczeń najlepszych odcinków. Uwielbiam!

2092

Na 250 stron 200 stron to krótkie streszczenia wszystkich odcinków

Na 250 stron 200 stron to krótkie streszczenia wszystkich odcinków

Gary Susman Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach Zobacz więcej