Orientacja seksualna - źródła i konteksty

Okładka książki Orientacja seksualna - źródła i konteksty
Grzegorz IniewiczWojciech Łukasz Dragan Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Wydawnictwo Naukowe Scholar
2020-01-01
2020-01-01
seks psychologia seksuologia zdrowie psychika

Okładka książki Seks a zdrowie psychiczne Marta Dębowska, Piotr Gałecki, Agata Szulc
Ocena 7,0
Seks a zdrowie... Marta Dębowska, Pio...

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobry przegląd najnowszych badań związanych z orientacją seksualną. Są informacje o stresie mniejszościowym, o życiu "tęczowych rodzin", wreszcie, o biologicznych korelatach orientacji seksualnej, co jest szczególnie ważne w Polsce A.D. 2021, gdzie nadal media i politycy powielają rozmaite bzdury, sugerując, że gejem/lesbijką można zostać przez "promocję...

Świetna książka. Zawiera przegląd najnowszych badań, które są skonfrontowane ze starszymi badaniami. Przedstawia ewolucję poglądów na temat orientacji seksualnej wśród psychologów, sytację społeczną osób nieheteronormatywnych oraz skutki stresu mniejszościowego. Minusem jest sposób wydania. Strony są klejone i wypadają. W każdym razie bardzo dobra pozycja.

• Psychologia ogólna
  • Psycho