Dla dobra metalu. Historia Metal Blade Records

In Rock
2020-04-15
2020-04-15
Jakub Kozłowski
muzyka rock metal heavy metal historia metalu wytwórnia płytowa brian slagel metallica slayer

Spoko pozycja, niektóre opisane kapele mało znane w Polsce. Do przeczytania

Spoko pozycja, niektóre opisane kapele mało znane w Polsce. Do przeczytania

Dla fanów metalu pozycja obowiązkowa. W końcu Slagel miał ważny udział w początkach Metalliki czy Slayera. Książka zainteresuje też (są tacy?) ludzi ciekawych funkcjonowania kulisów branży muzycznej. W końcu nie ma aż tak wielu pozycji, gdzie poznajemy punkt widzenia "krwiożerczych wydawców".
Historia zgrabnie napisana (bez zbędnych dygresji). Książkę fajnie uzupełniają recenzje ulubionych płyt wytwórni "Metal Blade", naszych ekspertów od metalu (np. Jarosław Szubrycht czy Maciej Krzywiński).

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po prostu ,,Metal Blejdowy''żywot Briana, kończyn nie urywa ale nie jest żle :)

Po prostu ,,Metal Blejdowy''żywot Briana, kończyn nie urywa ale nie jest żle :)

"Pouczająca i ciekawa opowieść"
Książka o znaczącej wytwórni płytowej założonej przez pasjonata muzyki. Można zaobserwować jak hobby staje się zajęciem na całe życie i pozostaje największą miłością. Bardzo ciekawa historia, dość zgrabnie napisana. Prowadzi nas przez wszystko założyciel, a jego monolog przerywany jest wywiadami z zespołami z Metal Blade.
Książka odkrywa przed nami, nie tylko schemat, jak z pasji rośnie coś naprawdę wielkiego, ale i niuanse muzycznego biznesu. Możemy zobaczyć jak naprawdę przebiega proces wydania płyty, od momentu namówienia zespołu na współpracę.
Cennym dodatkiem do polskiego wydania są opinie dziennikarzy muzycznych i redaktorów czasopism z branży na temat niektórych płyt wydanych przez Metal Blade.
Książka wydana na ekonomicznym papierze, w twardej oprawie. Okładka jest naprawdę stylowa i ma to coś co powinna dobra oprawa mieć - przykuwa oko.
W środku znajdziemy też trochę zdjęć.
Polecam tą ciekawą książkę, dla fanów ciężkiej muzy obowiązkowa pozycja.

"Pouczająca i ciekawa opowieść"
Książka odkrywa...

Dodaj cytat z książki Dla dobra metalu. Historia Metal Blade Records