Kup teraz - 14 ofert w cenie od 26.27 zł do 34.20 zł

Zbyt inteligentni, żeby żyć szczęśliwie

Jeanne Siaud-Facchin Wydawnictwo: Feeria Seria: Jak łatwiej żyć nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Trop Intelligent Pour Etre Heureux
Monika Szewc-Osiecka
Feeria
wysoka wrażliwość nadwydajność mentalna nadwydajni mentalnie inteligencja
Trop Intelligent Pour Etre Heureux
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Monika Szewc-Osiecka
Jak łatwiej żyć
wysoka wrażliwość nadwydajność mentalna nadwydajni mentalnie inteligencja

Autor przedstawia ludzi nadinteligetnych jako ludzi bardzo wrażliwych i świadomych aż za bardzo otaczającej ich rzeczywistości. Sam osmiele się napisać że zaliczam się do tej grupy "uprzywilijoeanych". Nie jest łatwe być tym który czuje aż za bardzo, szczególnie w kontaktach z ludźmi kiedy wszystkie gry są tak jasne. Ludzie nadinteligetni od dziecka czują tą inność przez co...

Czytając tę książkę po raz pierwszy odczułem, że jest na świecie ktoś, kto mnie rozumie. Zdecydowanie polecam!

Tytuł sugeruje jakoby chodziło o iloraz inteligencji, ja po przeczytaniu książki mam zaś wrażenie, że autorka miała bardziej na myśli wysoką wrażliwość i inteligencję emocjonalną. Ciekawa pozycja, choć do rewelacyjnej jej czegoś brakuje.

Bardzo fajnie jest poczytać o czymś co daje zrozumienie dla swoich zachowań i myśli. Polecam wszystkim powyżej 150 IQ. Autorka udowadnia, że prawdziwie wysoka inteligencja wymaga okiełznania i wysiłku jesli chcemy korzystać w efektywny sposób z jej zasobów, a nie jak twierdzi kolektyw - ma odzwierciedlenie w tym, ze z latwoscia
duzo zarabiasz i jestes gwiazda socjogramu.

Interesująca dla zainteresowanych.

Moim zdaniem wada tej książki jest jej tytuł- szufladkuje.
Sowa na okladce, choć sympatyczna też bardziej wpisuje się w "klasyczny" tok skojarzeń...a gdzie te zebry, które pojawiają się w treści jak refren?😉
I drugi minus to sam podstawowy termin, który autorka wprowadza. Nie wiem czy to kwestia tłumaczenia, czy poprostu jeszcze...

Zainteresował mnie tytuł i początkowe rozdziały, ale im dalej wędrowałam w czytaniu tym bardziej definicja osoby nadinteligentnej mi się rozmywała, że w sumie taka osoba mogłaby być każdym komu zdarza się pomyśleć zanim coś zrobi, albo zastanowić się nad życiem. Ogólnie język książki jest prosty i zrozumiały, ale jej tematyka tak mocno popłynęła, że się pogubiłam.

Kupiłam tę książkę, gdy miałam gorszy okres w życiu. Czytanie 2-3 pierwszych rozdziałów było dla mnie kojące, bo czułam, że autorka doskonale rozumie moją sytuację. Na parę miesięcy książka poszła w zapomnienie i gdy wróciłam do niej, odczułam frustrację, uświadamiając sobie, jak łatwo dałam się autorce zmanipulować. Przykładowo rozdziały i podrozdziały zaczynają się od...

książka dobra ale momentami az za ogolna :D

Książka stanowi opis sposobu bycia, charakterystycznych problemów i elementy poradnika dla "osób nadinteligentnych". Autorka określa w ten sposób ludzi, którzy cechują się jednocześnie wysoką inteligencją oraz przesadną wrażliwością. Uważa, że posiadają pewien sposób myślenia i odczuwania, który jest inny niż większości ludzi i ma zarówno dobre, jak i złe strony, i należy...

Interesujący poradnik dokładnie opisujący symptomy osób z nadinteligencją oraz cały zakres konsekwencji z tym związanych.

• 2020
  • Psychologia