Odkryj swoją wartość. 170 kroków do życia w radości

Okładka książki Odkryj swoją wartość. 170 kroków do życia w radości Judith Belmont
Okładka książki Odkryj swoją wartość. 170 kroków do życia w radości
Judith Belmont Wydawnictwo: Wydawnictwo Levyz poradniki
poradniki
Embrace your greatness
Wydawnictwo Levyz
2020-03-20
2020-03-20
Dorota Szatkowska-Jaskuła
poczucie własnej wartości wewnętrzna siła szczęście psychologia psychoterpia terapia depresja smutek przeszłość uważność asertywność perfekcjonizm

Książka w mojej ocenie bardzo wartościowa! Każdy z rodziałów to krótkie streszczenie teoretyczne danego tematu wraz z dedykowanymi zadaniami do wykonania.

Coś co mnie urzekło to zachęcenie do budowania poczucia własnej wartości na myśli, że jestem wartościowa jako ten dawny watościowy noworodek czy niemowlę które jest we mnie (bo nim byłam),a jednocześnie zachęcenie do odhaczenie się od myślenia, że jesem wartościowa bo... mam sukcesy, zawód, szkołę ukończoną, związek, pomagam ludziom, mam podróże do Dubaju czy ekstra luksusowe życie. Nie. Jestem wartościowa bo JESTEM. Nic się nie zmieniło od czasu, gdy byłam noworodkiem pod tym kątem. - AUTORKA WSPANIALE TO WYJAŚNIA!

Jesli chodzi o rozdziały to mamy tutaj tematy dotyczące m. in.: żałoby, asertywności, negatywnych przekonań, metody małych kroczków, rozpisywaniu celów metodą smart, stresu, gniewu, wybaczenia sobie i innym, uporania się ze smutkami, wewnętrznym krytykiem, negatywnym myśleniem itd. Jest to takie kompendium w niewielkiej książeczce na dobre życie.

Autorka czerpie wiedzę z zakresu psychoterapii CBT, ACT, psychologii pozytywnej i sukcesu. Książka napisana w lekkim tonie z powiększoną czcionką dla osób niedowidzących.

• Insta polecajki
  • M