Stay Away

Okładka książki Stay Away Weronika Dobrzyniecka
Okładka książki Stay Away
Weronika Dobrzyniecka Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Run away (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Run away (tom 2)
Novae Res
2020-03-11
2020-03-11

Minął rok od wydarzeń z pierwszego tomu. Główna bohaterka mieszka i studiuje w Paryżu, jest w związku z Zackiem. Przekonana jest iż w jej życiu już nic ciekawego się nie wydarzy. Lecz czy jest gotowa na takie życie? Czy nie tęskni za adrenaliną? To się okaże 😅

W jednej chwili wszystko się zmienia, gdy okazuje się iż jej przyjaciółka Maggie spotyka się z dawnym chłopakiem z paczki Austina - Castielem. Czyżby dawne niebezpieczeństwo powróciło i postanowiło upomnieć się o Etinnette.

Po pojawieniu się Castiela zaczynają się pojawiać i kłopoty. Nasza bohaterka otrzymuje tajemnicze listy z pogróżkami. Zaczynają znikać jej przyjaciele jeden po drugim aż w końcu Etinnette zostaje sama. Co sie stanie gdy wszystkie bliskie osoby znikną a Ty będziesz zdana na siebie. Poddasz się? Czy będziesz walczyć? Jak myślicie co wybierze nasza bohaterka? 🤔

Miło było wrócić do dalszych losów bohaterów, bardzo byłam ciekawa co tym razem los dla nich przygotował. Do samego końca nie było wiadomo kto stoi za tym wszystkim i czy uda się uratować porwanych. Gdybym miała obstawiać kto to jest, to bym przegrała 😅

Podobała mi się przemiana głównej bohaterki, która z każdym rozdziałem dojrzewała. Przyznaje że na początku trochę mnie denerwowała, lecz później już ją trochę polubiłam 😁 No i oczywiście moimi ulubieńcami są chłopacy z paczki 😊

Prawdziwa miłość znajdzie Cię nawet na drugim końcu świata. Niestety, wrogowie również…
Oczywiście! Ba! Jakby inaczej. Książka jest kontynuacją poprzedniej części, jednak zauważyłam, że nawet nie znając wcześniejszej historii, nie przeszkadza mi to w śledzeniu tej. Może dlatego, że autorka sama podsuwa nam wyjaśnienia dziejących się rzeczy, a może dlatego, że nie potrzebujemy znać ich tak dobrze.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie. Jednak charakteryzacja bohaterów zakończyła się tylko na tych głównych, a pominięci zostali bohaterowie, którzy swoim działaniem przyczynili się do rozwoju fabuły. Z mojej strony trochę szkoda, bo mogło być naprawdę fajnie.
Pióro autorki jest lekkie i przyjemne. Dzięki czemu książkę czyta się naprawdę szybko. Mimo paru mankamentów i zbyt nudnawego początku, później wszytko dzieje się jak na zawołanie. Akcja rusza i nie zwalnia, bohaterowie zaczynają mieć jakąś interakcje z fabuła, a ni się obejrzymy ukazuje się nam zakończenie.
Miło spędziłam czas z książką. Na pewno w autorce widać potencjał. Nie było idealnie, ale też nie było tragicznie.
Za książkę do recenzji dziękuję autorce @weronikadobrzyniecka

Recenzja
"Stay Away"
Autorka
@weronika_dobrzyniecka
@wydawnictwo_novaeres

"Stay Away " jest to druga część "Run Away "

Od ostatniego spotkania Etinnette Winston i Austina Sandersa minął rok. Życie dziewczyny w końcu zaczyna układać się tak, jak zawsze tego chciała: studia, randki z nowym chłopakiem, wielkie plany na przyszłość... Spokój w jej głowie mąci tylko tajemniczy klient pizzerii, w której rozpoczęła pracę. Wkrótce jednak znaków świadczących o tym, że wokół Etinette znów dzieje się coś niepokojącego, jest coraz więcej. Kiedy jeden po drugim giną jej przyjaciele, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że związek z tymi tragicznymi wydarzeniami może mieć tylko jedna osoba – Austin Sanders. Etinnette decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce, czując, że zamiłowanie do niebezpieczeństwa po prostu ma we krwi...

Bardzo ciekawa książka wciągająca .
Akcja jest bardzo szybka .Można czytać ją nie znając pierwszej części.
Tak jak ja to zrobiłam i nie miałam z tym problemu żeby zapoznać się z bohaterami Etinnette i Austina i ich przyjaciółmi . Historia pełna akcji i niebiezpiecznych sytuacji i miłość .
Jest i tajemnica kto zagraża życiu Etinnette i czy miłość ponowie odżyje pomiędzy bohaterami ?
To wszystko w tej znakomicie napisanej książce .Wątek bardzo mi się spodobał .Mam nadzieję przeczytać pierwszą część 😍 i inne książki autorki 😘.
Bardzo polecam książkę tym co lubią sensację i miłosny wątek ta książka jest dla Was 😉

Bardzo dziękuję za egzemplarz do recenzji autorce @weronika_dobrzyniecka
@wydawnictwo_novaeres❤️❤️❤️

Recenzja
"Stay Away"
Autorka
@weronika_dobrzyniecka
@wydawnictwo_novaeres

"Stay Away " jest to druga część "Run Away "

Bohaterką cyklu jest Etinnette Winston.
Akcja Stay away rozpoczyna się w momencie gdy dziewczyna wraca po wakacjach do Francji, do mieszkania wynajmowanego wspólnie z przyjaciółką. W kolejnych partiach tekstu poznajemy następne osoby współtworzące świat przedstawiony powieści.

Początkowo leniwie tocząca się akcja szybko nabiera tempa. Nagle okazuje się, że życie głównej bohaterki wcale nie jest takie, jakim się wydaje, a ona sama na siłę stara się dopasować do otaczającej ją rzeczywistości. Niestety, idealny do tej pory świat nagle zaczyna się trząść w posadach, a w najmniej spodziewanym momencie przeszłość daje o sobie znać.

Pierwsze fragmenty powieści czytało mi się bardzo dobrze. Autorka ma przyjemnych styl, którego odbiór nie nastręcza trudności. Niestety, wraz z rozwojem akcji zauważyłam pewne niedociągnięcia i nieścisłości fabularne. Przeszkadzało mi również to, że wróg, który stanął na drodze Etinnette okazał się tak słabo scharakteryzowany. Owszem, jego osoba mogła stanowić zaskoczenie, ale cały wątek z nim związany był, moim zdaniem, mało doprecyzowany.

Dużym atutem powieści są sceny Etinnette i Austina, które są niezwykle emocjonalne. Więź między tą dwójką, choć trudna i skomplikowana, jest również bardzo silna. Sama główna bohaterka jest także szczegółowo scharakteryzowana. Z początku poznajemy ją jako spokojną dziewczynę, jednak z czasem okazuje się, że to tylko nieudana próba wpasowania się do świata, gdzie wszystko jest łatwe i przewidywalne, a co za tym idzie - nudne.

Choć zauważyłam tu pewne niedociągnięcia uważam, że autorka ma w sobie potencjał. Sprawnie posługuje się językiem, szczególnie trafnie opisuje uczucia. Uważam, że praca nad sobą, szkolenie warsztatu pisarskiego może przynieść zaskakujący efekt. Osobiście, kibicuję autorce i trzymam kciuki za jej rozwój.

Moja ocena to 7/10.

Stay away Weroniki Dobrzynieckiej to druga część cyklu, stanowiąca kontynuację wydanej w 2019 roku powieści Run away. Choć można tę książkę czytać bez znajomości pierwszego tomu, ja odczuwałam pewien dyskomfort. Co prawda, autorka dokładnie tlumaczy mające miejsce w przeszłości wydarzenia, jednak myślę, że osobista znajomość faktów byłaby w tym wypadku bardziej na miejscu....

Sięgacie po książki z dynamiczną akcją, które są romansem z mocno zarysowanym wątkiem sensacyjnym? Ja czasem lubię przeczytać właśnie coś takiego, by odświeżyć umysł.
Ta powieść jest drugą częścią z cyklu Run away, jednak można ją spokojnie czytać bez znajomości tomu pierwszego.

Autorka opisuje wydarzenia tak plastycznie i przystępnie, że wszystko jest jasne oraz zrozumiałe. Lektura wciąga od pierwszych stronic. Czyta się ją w ekspresowym tempie bez uczucia nudy i znużenia. Pochłaniałam treść jak zahipnotyzowana, śledziłam losy bohaterki i jej kibicowałam.

Etinet od roku w spokoju mieszka w Paryżu i korzysta z uroków życia. O przykrych wydarzeniach w Stanach stara się nie wspominać. Studiuje, ma fajnego chłopaka, pracuje w pizzerii.

Niestety kłopoty nie opuszają ją i gdy zauważa dziwnego, zakapturzonego chłopaka, wie że coś się wydarzy. Nie myli się, gdyż nagle zaczynają ginąć bliscy jej ludzie a w mieście dochodzi do kilku morderstw. Etinet zaczyna podejrzewać Austina, który był, a może i nadal jest bliski jej sercu.

Czy koszmar sprzed roku znowu ją dodanie? Czy winny wszystkiemu jest jej były chłopak? Jaka relacja teraz ich łączy? Czy będą znów sobie bliscy? Czy dziewczyna jest zdolna wybaczyć i zapomnieć o wszystkim?

Nie spodziewałam się, że ta pozycja dostarczy mi aż tylu wrażeń i emocji. Jestem pod wrażeniem tej niebanalnej, intrygującej historii, która poprowadzona jest w genialny sposób i nie można się od niej oderwać. Docierając do finałowych kart przeżyłam duże zaskoczenie.

Muszę przyznać, że praktycznie cały czas coś się dzieje, akcja nie zwalnia, postaci są realni, charakterni, świetnie wykreowani. Od razu główna bohaterka przypadła mi do gustu. Podziwiałam jej wewnętrzną siłę, chat ducha, odwagę i upór. Nie zdradzę wam, do czego ją te cechy doprowadziły. Czy uporała się z demonami z przeszłości? Tego możecie być pewni, że po takiej lekturze nie będziecie zawiedzeni.

Mnie podobała się książka, jest pełna tajemniczej aury, trochę mroczna, dostarcza dużą dawkę dreszczyku oraz niepewności. Do tego mamy wplątaną miłość, która sprawia, że śledzimy wszystko z zapartym tchem, wstrzymując oddech w ciężkich momentach.
Polecam!

Etinnette Winston chciałaby zamknąć pewien rozdział swojego życia od którego uciekła, chciałaby zacząć nowe życie, jednak przeszłość wraca i nie pozwala przed sobą zamknąć drzwi. Dziwne wydarzenia, które mają miejsce w jej życiu wzbudzają w niej mieszane uczucia. Kiedy stara się rozwiązać pojawiające się "zagadki" daje to negatywne skutki.
Kto jest odpowiedzialny za wszystkie złe przeżycia? Czy duchy przeszłości powracają? Czy ludzie wokół Etinnette są godni zaufania? Czy rozwiąże ona pojawiające się wątki? "Im więcej uczuć jest się w stanie ukryć, tym wyższą pozycję się zdobywa"

Jaka jest ta książka i opisana w niej historia? Książka w której dzieje się dużo już od samego początku. Książka w której decydujący głos ma przeszłość. Książka która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Taka właśnie jest!

Te sensacyjne wydarzenia z nutką romansu w tle wciągną Was bez opamiętania! A zakończenie powali na kolana! Gwarantuję, że nie zawiedziecie się!

@wydawnictwo_novaeres #wydawnictwonovaeres #bookstagram #bookstagrampl #ilovebooks #bookblogger #bookphotography #booklover #terazczytam #czytambolubię #czytaniejestfajne #książkoholik #kochamczytać #booklove #czytaniejestsexy #książka #bookshelf #book #books #literaturaobyczajowa #romans #booktime #readingtime #readingbooks #czytam #reading #zaczytani #życieusłaneksiążkami

Kto jest odpowiedzialny za...

Na początku zastanawiałam się czy rzeczywiście książki się od siebie różnią gatunkiem, ponieważ na okładce pierwszej było „kobieca”, a na drugiej „sensacyjna”. I tak, zdecydowanie się z tym zgadzam. Tak jak w pierwszej części myślałam, że akcji jest sporo, tak w drugiej było jej jeszcze więcej - na okrągło się coś działo. Dzięki temu tej książki nie dało się tak po prostu odłożyć.

Historia Etinet rozpoczyna się na nowo po roku od pamiętnych zdarzeń w Stanach. Mieszka, studiuje i pracuje w Paryżu. Ma chłopaka – przystojniak w jej typie, student medycyny, kasiasty. Niby idealnie, ale dziewczyna nie czuje się przy nim swobodnie. Ciągle zamartwiając się by nie popełnić gafy, zamiast drogiej restauracji wolałaby kebaba lub kanapkę ze stacji. Mimo tego, przyjmuje jego oświadczyny.

Seria morderstw w Paryżu oraz pojawienie się jednego z dawnych, dobrych kolegów sprawia, że myśli Etinet skupiają się już wyłącznie na Austinie. Niestety, im więcej dziewczyna próbuje dowiedzieć się o powodzie pojawienia się chłopaka w jej życiu, tym więcej negatywnych skutków to wywołuje. Porwanie i pobicie jej współlokatorki, zaginięcie Loisa, groźby. Kto jest za to odpowiedzialny?
Jakie relacje pojawią się między wciąż zakochanymi w sobie Etinet i Austinie?

Dziewczyna zmierzy się z duchami przeszłości. Na szczęście jej lubiący adrenalinę charakter pomoże wpaść na ciekawe pomysły i rozwinie wiele wątków.

Śmiało zachęcam Was do przeczytania obu książek. Nawet jeśli sięgnięcie tylko po drugą część, to z pewnością się odnajdziecie, ponieważ autorka nawiązuje do kluczowych wątków Run Away.
Książkę tą zaliczam do sensacji z nutką romansu (nienachalnego, choć ja chciałabym go więcej…). Wciągająca historia z dynamiczną fabułą i zakończeniem tak nieprzewidywalnym, że nie uwierzycie. Oderwie Was od codzienności. Gwarantuję!

Wspólne przeżycia zbliżają i łączą ludzi silniejszymi więzami. Tak było też w przypadku Etinnette oraz Austina, którzy spotykają się ponownie po roku. Jednak zanim to się zdarzyło Etinnette żyje normalnym życiem, jednak do momentu aż zaczynają ginąć jej przyjaciele, a dziewczyna zaczyna się obawiać, że za tym może stać właśnie Austin. Postanawia coś zadziałać, zanim będzie za późno, szczególnie, że w jej pracy zaczął pojawiać się tajemniczy mężczyzna w kapturze. Etinnette zaczyna się obawiać, że koszmar, jaki przeżyła, zaczyna się od nowa, czy tak jest?

Relacja pomiędzy bohaterami została w bardzo ciekawy sposób przedstawiona przez autorkę. Miłość, która jest uczuciem łączącym dwójkę bohaterów oraz daje siłę do zwyciężania, a także wybaczenia, pomimo ranienia się nawzajem, konfliktów. W "Stay Away" została również przedstawiona siła bohaterki, którą kobieta w sobie musi w pewnych momentach wykrzesać. Etinnette musi stawić czoła nadchodzącym mrocznym chwilą i podejmuje mądre decyzje wykazując pewność siebie.

W książce nie ma miejsca na zbędne sceny, już od samego początku rozpoczyna się akcja i nie ma miejsca na nudę. Co mogę zaliczyć na plus? Kreacja bohaterów i prowadzenie akcji przez autorkę. Postacie są tak realne, że czuję się jakby czytało się o prawdziwych ludziach. A sam styl pisania to po prostu jest niesamowite, chociaż jedyny minus jaki się pojawił, to charakterystyczne dla debiutantów i młodych autorów skłonność do przesadzania z określeniem bohaterów jako "brunet" czy "blondyn". Jednak to nie przeszkadza w trakcie czytania.

"Stay Away" jest drugą częścią serii "Run Away" i zaczynając ten tom nie miałam pojęcia, że to jest druga część serii. Pomimo tego nie przeszkadzało mi to w trakcie czytania, ponieważ historia jest tak sprawnie poprowadzona. Tym bardziej, że w życiu bohaterki pojawia się dawny przyjaciel, który kiedyś był dla niej bardzo ważny. Dopiero jak skończyłam zobaczyłam na ostatniej kartce w książce, że jest poprzednia część. Autorka zręcznie manipuluje napięciem, a samą akcję prowadzi tak sprawnie, że nie da się nudzić przy tej historii. Bardzo podoba mi się, że pomimo tego, że książka jest z gatunku sensacji, sam wątek romantyczny, który się pojawia nie jest zaznaczony jakoś nachalnie, a delikatnie. Ta książka jest wręcz idealna dla czytelników lubujących się w sensacyjnych książkach.

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

“To wszystko mnie przerasta. Tyle razy byłem w gównianych sytuacjach, ale nigdy dotąd nikt z moich bliskich nie był w środku zamieszania. Tak bardzo boję się kogoś stracić”
Od ostatniego spotkania Etinnette i Austina minął niemal rok. To co razem przeszli połączyło ich, jednak musieli się rozstać. Etinet wróciła do Paryża. Praca, studia, kochający chłopak, przyjaciółki- w życiu dziewczyny wszystko zaczyna się powoli układać. Etinet zaczyna podejrzewać, że dzieje się coś złego, kiedy w pizzerii pojawia się tajemniczy klient, który przychodzi tam tylko w czasie jej zmiany. Wkrótce zaczyna dziać się coraz więcej podejrzanych rzeczy. Jej przyjaciele zaczynają ginąć, a ona zdaje sobie sprawę, że za tymi wydarzeniami może stać Austin. Dziewczyna decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o życie swoje i swoich przyjaciół.
“Stay away” to druga część cyklu “Run Away” Weroniki Dobrzynieckiej, o tym, że jest to druga część dowiedziałam się pod koniec czytania. Jednak nie przeszkadzało mi to w czytaniu. “Stay away” to historia Etinet, która walczy o życie swoich przyjaciół. Dziewczyna jest dzielna i bardzo zdeterminowana. W jej życiu znowu pojawia się też Austin, którego kiedyś darzyła uczuciem. “Stay away” jest sensacją z elementami romansu. Akcja jest bardzo dynamiczna, a wątek romantyczny bardzo delikatnie wpleciony. Cała historia w napięciu i bardzo wciąga, całą książkę przeczytałam w jeden wieczór.”Stay Away” to idealna książka dla fanów książek sensacyjnych z elementami romansu.

"Stay away" to kontynuacja powieści "Run away" i ośmielę się powiedzieć, że jest lepsza niż poprzednia część. Po przejściach z poprzedniej części wreszcie życie Etinet zaczyna się układać. Dziewczyna przeprowadza się do Paryża, ma chłopaka, chodzi na studia, prowadzi życie normalnej nastolatki. Jednak nagle jej spokój budzi klient pizzerii, w której pracuje. Dziewczyna zaczyna dostawać listy z pogróżkami, zaczynają ginąć jej przyjaciele. Dziewczyna jest pewna, że to wszystko sprawa jej byłego chłopaka. Postanawia odnaleźć prawdę, przecież zamiłowanie do ryzyka i niebezpieczeństwa ma we krwi.
Czy jednak na pewno ma rację?
Więcej: https://klub-tworczych-mam.blogspot.com/2020/04/mama-czyta-weronika-dobrzyniecka-run.html

• Legimi audio
  • Thriller, sensacja, kryminał