Biblioteczny policjant

Albatros
The Library Policeman
horror
Danuta Górska

Kolejne opowiadania Kinga i tym razem nie wzbudziły we mnie jakiegoś poczucia strachu. Czy można zakwalifikować je do horroru? Może i można, jednak dla mnie budziły za mało grozy. Nie oznacza to jednak, że były nieciekawe. Przecież to King i nawet jego najsłabsza książka jest warta uwagi. Świetny język autora, opisy i opisane historie.

W sumie na tak. Rzeczywiście. Pewien opis w cz. II niepotrzebnie za duży. Mnie najbardziej wzruszyła postać Dawida alkoholika. Znając trochę te problemy, to środowisko i AA muszę powiedzieć, że wiele tu elementów, które popieram. Zresztą autor też miał problemy.

Nie można się doczepić praktycznie do niczego, poza tym faktem, iż w żadnym momencie nie odczułam strachu ani zasadności zakwalifikowania książki do gatunku horroru. Wyrazy uznania dla Kinga w tej kwestii, iż stworzył coś bardzo nieprzewidywalnego i pozytywnie dziwnego. Język, jakim operuje King, traktuję jako konstruktywną lekcję polskiego wzbogacającego mój własny w...

STRZEŻ SIĘ BIBLIOTECZNEGO POLICJANTA
GRZECZNE DZIEWCZYNKI I GRZECZNI CHŁOPCY
ODDAJĄ KSIĄŻKI W TERMINIE

Biblioteczny policjant to jedno z opowiadań ze zbioru „Cztery po północy”.
Sam Peebles – sprzedawca ubezpieczeń i nieruchomości, został poproszony o wystąpienie z przemówieniem w Klubie Rotarian w zastępstwie innego mówcy który miał wypadek. Aby jego wystąpienie było...

• Chcę w prezencie
  • 01. 2020
  • Literatura amerykańska
  • Stephen King - król
  • Audiobook

Dodaj cytat z książki Biblioteczny policjant