Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?

Okładka książki Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?
Patrick George Wydawnictwo: Bajka literatura dziecięca
41 str. 41 min.
literatura dziecięca
Planet Rescue
Bajka
2019-01-01
2019-01-01
41 min.
ochrona środowiska ekologia bez słów opowiadanie obrazem

Na półkach: , , , , , , , , ,

Bardzo fajna i kreatywna książka, w której w ciekawy sposób wykorzystano przezroczystą folię do edukacji na temat ochrony środowiska. Na każdej parze stron mamy wkładkę z folii z obrazkiem, który w zależności, gdzie się znajduje tworzy z inny przekaz. Gdy folię przewrócimy na lewą stronę książki, to odsłaniają się nowe możliwości podejścia ekologicznego. Gdy przewrócimy na prawą, wrócimy do przykładu, który nadaje się do poprawy. Przykładowo, gdy otwieramy książkę, widzimy na początku po prawej stronie tatę z synem, którzy jadą na wycieczkę samochodem. Na lewej stronie jest duży napis, "Zostaw samochód w domu". Gdy przewrócimy wkładkę z folii z samochodem, okaże się, że samochód został w garażu, a tata z synem na wycieczkę jadą rowerami:) itd. Bardzo ciekawy sposób na przedstawienie tematu. Bawiliśmy się z córką w przeciwieństwa tzn. Zamiast "Zostaw samochód w domu" - "Weź samochód z domu". Mieliśmy przy tym sporo zabawy i uśmiechu.

Dokładna ocena: 6,5

Znakiem rozpoznawczym Patricka George`a są książeczki z transparentnymi stronami; na polskim rynku znany jest jako autor takiego właśnie tomiku o zwierzętach, pt. „Uratuj mnie!” (2017).

Tym razem, w identycznej, minimalistycznej konwencji autor daje krótkie wprowadzenie w najważniejsze zasady proekologicznego zachowania.

reszta recenzji i jeszcze jedna o książce eko dla dzieci:

Dokładna ocena: 6,5

reszta recenzji i jeszcze...

Książeczka edukująca dziecko już od pieluch (wielorazowych?) o możliwościach dbania o planetę przez nasze codzienne, drobne wybory. Doskonały pomysł z transparentnymi filtrami (folia, niestety; czy ekologiczna - oto jest pytanie!) pozwala naocznie stwierdzić różnicę. Wielkie brawa dla autorów za kreatywność, pomysł i prosty przekaz!

Dodaj cytat z książki Uratuj Ziemię! Jak możemy pomóc Ziemi?