Made in Hong Kong. Kino czasu przemian

Okładka książki Made in Hong Kong. Kino czasu przemian
Jagoda Murczyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo w Podwórku, Fundacja Sztuki Arteria film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Wydawnictwo w Podwórku, Fundacja Sztuki Arteria
2019-11-16
2019-11-16
Hong Kong kino Hongkongu kino azjatyckie

Hong Kong, czyli miasto, które po 99 latach dzierżawy brytyjskiej w 1997 roku zgodnie z umową zostało oddane Chinom. To burzliwe wydarzenie wywarło ogromny wpływ na ludzi i kulturę. „Made in Hong Kong” to zbiór wypowiedzi osób związanych z branżą filmową, szczególnie na temat kina z okresu przekazania kolonii Chinom W tym tomie zawarte są nastroje społeczne z tego okresu, opis dorobku genialnych chińskich reżyserów i reżyserek oraz geneza i fabuła ich filmów, na które większy lub mniejszy wpływ miało to wydarzenie. Można poczytać o i tych znanych i tych niszowych filmach, które przy okazji się poznaje i zanotowuje do obejrzenia. Hong Kong, czyli miasto kina, kina miasta. Must dla kinomaniaków.

Dodaj cytat z książki Made in Hong Kong. Kino czasu przemian