Szkoła cięcia

2019-05-10
2019-05-10
hobby cięcie drzewa ogród

Okładka książki Szkoła cięcia 2 Alicja Grabowska, Lucyna Grabowska
Szkoła cięcia 2 Alicja Grabowska, L...

Fantastyczny poradnik! Napisany przez polskie ogrodniczki, a to istotne, bo dziewczyny uwzględniły w porach cięcia i tym jak dbać o rośliny, po prostu naszą Polską pogodę.
Rośliny są alfabetycznie ułożone co ułatwia ich odnalezienie.
Znajdują się tu głównie drzewa i krzewy ozdobne.
Przy większości mamy pokazane nie tylko jak dbać na bieżąco o daną roślinę, ale też np jak zacząć odmładzać te zapuszczone, co jest bardzo pomocne. Są wskazówki jak i kiedy ciąć, wszystko na bardzo czytelnych rysunkach. Jeśli są możliwe dwa terminy, to mamy opisane jakie będą efekty każdego z nich, dzięki czemu możemy sami zdecydować, czy wolimy ciąć teraz i pozbyć się kwitnienia czy np poczekamy do jesieni.
Jest także kilka zdjęć do inspiracji czy poleceń przez autorki z czym dana roślina będzie dobrze rosnąć.
Wartościowa pozycja, świetna także na prezent, jestem przekonana, że każdy początkujący ogrodnik będzie zachwycony, bo to taka nasza lokalna mała biblia jeśli chodzi o cięcie roślin.

Rośliny są alfabetycznie ułożone co ułatwia ich odnalezienie.
Znajdują się tu głównie drzewa i krzewy ozdobne.

Jak dla mnie, ogrodnika amatora bez doświadczenia, książka super. Bardzo dużo porad, co, kiedy, jak, taka praktyczna wiedza.

Bardzo dobra książka dla każdego, kto ma chociaż jedną roślinkę, którą można przycinać. Zdjęcia oraz opisy są bardzo przydatne.
Polecam

Polecam

2091

Lektura obowiązkowa dla każdego ogrodnika amatora. Zdjęcia, szczegółowe ryciny i opisy wreszcie usuwają wątpliwości i dają odpowiedzi na pytanie „ciąć czy nie, a jeżeli ciąć , to jak?” . Osiemdziesiąt roślin popularnych w polskich ogrodach autorki szczegółowo opisały w tytułowym kontekście. Ponadto przedstawiły ogólne zasady cięcia, udzielając przy tym bardzo praktycznych porad, począwszy od tego jak trzymać sekator, co - jak się okazuje - nie jest bez znaczenia. Doskonały poradnik.

• Ogród
  • A Posiadam
  • Kupione 2019
  • Przeczytane 2019
  • Poradniki
  • Lila

Dodaj cytat z książki Szkoła cięcia