Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.

Okładka książki Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie. Sylwia Galij-Skarbińska, Wojciech Polak
Okładka książki Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.
Sylwia Galij-SkarbińskaWojciech Polak Wydawnictwo: Biały Kruk historia
historia
Biały Kruk
2019-01-01
2019-01-01
III Rzesza II wojna światowa Niemieckie zbrodnie

Okładka książki Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X-XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu Michał Damazyn, Sylwia Galij-Skarbińska, Wojciech Polak
Najmłodsi boha... Michał Damazyn, Syl...
Okładka książki Tyrania postępu Paweł Bortkiewicz, Waldemar Chrostowski, Patryk Jaki, Ryszard Kantor, Janusz Królikowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk, Piotr Łuczak, Jakub Maciejewski, Wiesław Mering, Aleksander Nalaskowski, Andrzej Nowak (historyk), Dariusz Oko, Wojciech Polak, Wojciech Roszkowski, Leszek Sosnowski, Zbigniew Stawrowski
Tyrania postępu Paweł Bortkiewicz,&...
Okładka książki Polska. Dwanaście wieków Adam Bujak, Wojciech Polak
Polska. Dwanaś... Adam Bujak, Wojciec...

Wszystkie zbrodnie Niemców
Przypomnieli Wojciech Polak i Sylwia Galij- Skarbińska w wyśmienitym studium ,,Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie''. I pomagają im w tym dyspozycyjni żurnaliści rozmaitych mediów, które rozpanoszyły się również na polskim rynku medialnym. Rzecz dotyczy m.in. niemiecko-szwajcarskiego koncernu Axel- Springer.

Autorzy skrupulatnie dokumentują politykę Niemiec względem naszego kraju:
wybuch II wojny światowej;
pacyfikacja wsi i masowe egzekucje;
prześladowanie i eksterminacja ludności żydowskiej;
represje na Polakach ratujących Żydów;
germanizacja i eksterminacja dzieci;
wysiedlenia;
niemieckie obozy zagłady;
grabież dzieł sztuki i innych wytworów kultury;

Historycy punktują arogancję i obłudę współczesnych przywódców niemieckich. Słuszne, uzasadnione pretensje rządu polskiego ws. reparacji w oficjalnym dyskursie nazywa się łajdactwem. Takie właśnie standardy obowiązują u naszego sąsiada. Niezależnie od tego czy tamtejsi politycy tego chcą, czy nie, kronika zbrodni jest obszerna. Zdaje się, że Niemcy ''cierpią" na dziejową amnezję, w ich narracji dominuje próba dezawuowania niepodważalnych jednak faktów. Ostatnio jeden z polskich dziennikarzy zauważył, że Niemcy chętnie podzieliby się odpowiedzialnością za rozpętanie II wojny światowej, najlepiej z Polską. Trudno się nie zgodzić z tym poglądem, gdyż nie mamy tam raczej dobrej prasy; naukowcy wskazują też na produkcje szkalujące Polskę i Polaków. Mowa o filmach w stylu: ,,Pokłosie'', ,,Nasze matki, nasi ojcowie''.

Niemieccy publicyści pięknie piszą o europejskich wartościach, wolności słowa, tolerancji. Pouczają nas w kwestiach praworządności, obyczajowości, zapominając o podstawowych sprawach. Jak się do tego ma zastrzelenie polskiego żubra, gdy zwierzęta te są ochroną w Europie? Poza tym wielu członków NSDAP szybko odnalazło się w nowej rzeczywistości, wszak ''matka'' STASI nie gardziła żadnym ''dzieckiem".

Siłą rzeczy przy recenzji tej arcyważnej książki nie sposób odnieść się do działalności profesorów: Barbary Engelking, Jana Grabowskiego. Znaczna część komentatorów sceny politycznej utrzymuje, że badania naukowe przeprowadzane przez ww. wpisują się w niemiecką kampanię oczerniania Polski.
Publikacja ..Zbrodnia i grabież'' została wydana z niezwykłą starannością. Ujmuje bogatą szatą graficzną, mnóstwem zdjęć. Ale to już standardowa praktyka w wydawnictwie Biały Kruk.

Wszystkie zbrodnie Niemców

Autorzy skrupulatnie...

Niemcy to zwierzęta, które dzisiaj robią to samo co kiedyś, ale w białych rekawiczkach i przy poklasku volksdeutschów przez nich finansowanych.

Niemcy w czasach II wojny światowej i brutalnych rządów Adolfa Hitlera spacyfikowały prawie całą Europę w bardzo krótkim czasie. Zbrodnie niemieckie takie jak destrukcja i grabież, pacyfikacje wsi i miast, eksterminacja dzieci, eksperymenty na ludziach czy holokaust... Nie do końca zostały rozliczone.

Data wybuchu II wojny światowej

Niemcy - ignorancja narodu czy taktyka? Od samego początku wojny było wiadomo, że kluczenie, niedomówienia i niejasności są domeną nazistów. Przykładem może tutaj być godzina wybuchu wojny. Dziś 4:45 to już tylko cyfry umowne. Adolf Hitler w przemówieniu w Reichstagu 1 września 1939 roku o godzinie 10 stwierdził „Dziś w nocy Polska po raz pierwszy na naszym terytorium kazała strzelać do nas swym regularnym żołnierzom. Od godziny 5.45 odpowiada się im strzałami, a od tej chwili na bombę odpowie się bombą”.

Jak widać, nawet godzina wybuchu największego konflikt światowego była zakłamywana.

Eksterminacja dzieci

W czasie II wojny światowej Niemcy stworzyli kilka set zakładów, w których trzymali bezwartościowe rasowo dzieci robotników przymusowych z Polski jak i z innych krajów. Niemowlęta i maluchy umierały tygodniami w strasznych męczarniach. Dzieci nie były zabijane od razu, ale systematycznie i powoli. Celowo powoli je głodzono. Miało to być dla matek motywacją do pracy. Na koszt pochówku zmarłych Niemcy pobierali od rodziców po 15 marek.

Najbardziej znanym był "Przytułek dla niemowląt i małych dzieci oraz dom starców" przy ulicy św. Józefa w Wąsoczu koło Rawicza. Był to ośrodek dla dzieci robotnic, które zostały przymusowo wcielone do pracy na terenie Dolnego Śląska. Zakłady te założono w czerwcu 1943 roku. Do kwietnia 1945 roku przeszło przez niego co najmniej 485 dziec. Przeżyło tylko 39.

Niemieckie obozy zagłady

Według brytyjskiego historyka Paula Jahnsona w latach 1933 - 1945 istniały 1634 obozy koncentracyjne oraz ich filie, oraz ponad 900 obozów pracy. Sześć z nich zostało nazwanych obozami zagłady.

Obozami zagłady nazwane zostały:

KL Auschwitz w Oświęcimiu
KL Kulmhof w Chełmnie
Obóz w Treblince
Sobiborze
Majdanku
Bełżcu w Generalnym Gubernatorstwie.
Jednak obozy koncentracyjne powstały na długo przed wybuchem II wojny światowej. Siedem tygodni po objęciu urzędu kanclerza przez Hitlera tj. w styczniu 1933 roku Heinrich Himmler otworzył w Dachau obóz dla przeciwników reżimu hitlerowskiego.

Odszkodowania za zbrodnie niemieckie

Reparacje od Niemiec są do dziś kwestią bardzo sporną. Grecja w roku 1960 na mocy umowy dwustronnej otrzymała on Niemiec odszkodowanie w wysokości 115 milionów marek. Jednak w wyniku kryzysu gospodarczego Grecy stwierdzili, że zadośćuczynienie było za małe. Ateny tym razem chciały 279 mld euro, ale nic nie udało im się wskórać.

Reparacji doczekał się także Izrael. W 1952 roku Żydzi otrzymali od RFN 3 biliony marek w formie dostaw kontynuowanych przez kolejne 14 lat. Natomiast Światowy Kongres Żydów otrzymał 450 milionów marek niemieckich.

Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, Arkadiusz Mularczyk, Witold Waszczykowski, Mariusz Błaszczak, a także Marek Kuchciński już od 5 lat licytują się w kwestii wysokości reparacji. Jednak dla Berlina sprawa jest jasna. Zdaniem Bundestagu polskie roszczenia są nieuzasadnione. Władze w Polsce roku 1953 oraz 2004 zrzekły się wszelkich roszczeń wobec Niemiec. Od tego czasu żadna zmiana nie nastąpiła w stanowisku polskiego rządu.

Kłamstwa Niemiec w literaturze ekspertów

Pan Wojciech Polak oraz Pani Sylwia Galij - Skarbińska wydali wspólną publikację na temat prawdy o narodzie niemieckim. Książka Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie, jest historycznym zbiorem faktów na temat zbrodni Niemiec na Polakach i innych narodach Europy. Tematy takie jak holokaust, eksterminacja narodu Polskiego, eugenika, germanizacja, pacyfikacje wsi czy roszczenia pieniężne, są tutaj bardzo dokładnie opisane.

Autorzy bardzo rzetelnie podeszli do tematu. Wspaniale zarysowane tło historyczne, wszystkie wydarzenia, zbrodnie, kłamstwa i manipulacje przedstawione z największą uczciwością. Oczywiście wszyscy znamy historię konfliktu, oraz wszelkie działania Adolfa Hitlera jednak uważam, że nawet na polskim rynku nie pojawiły się naprawdę uczciwe publikacje w tym temacie. Książki historyczne są raczej podzielone i nie pokazują tematu w rozumieniu całościowym.

W tej pozycji Pisarze jednak weszli w całą historię wielkiej tragedii narodów. Poruszyli również ważny temat odszkodowań, jakie należą się Polakom za wszelkie straty. Sam ten temat jeszcze zapewne długo będzie dyskutowany, jednak wiadomo, że reparacje nam się należą. Niestety żaden rząd nie zdołał ich wynegocjować.

Osobista refleksja

Pozycja Zbrodnia i grabież w bardzo przystępny sposób nie tylko przedstawia historię II wojny, ale również przedstawia wszelkie kłamstwa, nieścisłości oraz konfabulacje, jakie przez lata wmawiało nam państwo niemieckie. Lata klęczenia przed siłą polityki Niemiec za bardzo wygasiły oczekiwania Polaków. Hegemonia tego narodu w UE powoduje, że wiele państw traci suwerenność. Zastanawiam się jak to możliwe, że wielcy przegrani II wojny dziś pną się na szczyty. Świat jednak niczego się nie nauczył.

Niestety naród polski nie ma sojusznika wśród innych krajów w pozyskaniu odszkodowań. Nawet politycy w polskim rządzie są podzieleni. Jednak moim zadaniem takie publikacje zwiększają świadomość obywateli. Prawda zawsze się obroni.

Pozycje tę polecam wszystkim Polakom. To bardzo ważny temat i moim zdaniem każdy powinien być z nim zaznajomiony.

Data wybuchu II wojny światowej

Niemcy - ignorancja narodu czy...

Mam naprawdę spory problem z ocenieniem tej pozycji. Kupiłem ją, myśląc że to jest książka historyczna. Rzeczywiście, przez znaczną większość stron taką właśnie jest. Dowiedziałem się z niej wielu szokujących faktów, zarówno z czasów II Wojny Światowej, jak i z lat powojennych. Co do tej części nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Dalszych informacji szukać można w bardzo rozbudowanej bibliografii. W dalszej części pojawia się już bardzo dużo współczesnej polityki (autorzy nie ukrywają swoich preferencji politycznych, niekiedy przechodzących w czołobitność) przez to mam wątpliwości, czy aby na pewno wszystkie informacje podane w części dotyczącej współczesności są obiektywne. Brakuje mi w niej spojrzenia osoby o odmiennych poglądach i preferencjach politycznych. Nie mniej jednak uważam, że tą książkę warto przeczytać, do każdej zawartej w niej informacji jest dołączone źródło, skąd autorzy tę wiadomość zaczerpnęli (również w części dotyczącej współczesności).

• - A Przeczytać
  • - Ostrowiec
  • Chcę mieć
  • Nie mam
  • Ciekawa (może kiedyś kupię i przeczytam)

Dodaj cytat z książki Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.