Jak wspierać rozwój przedszkolaka?

Okładka książki Jak wspierać rozwój przedszkolaka? Monika Sobkowiak
Okładka książki Jak wspierać rozwój przedszkolaka?
Monika Sobkowiak Wydawnictwo: Samo Sedno poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Samo Sedno
2019-10-03
2019-10-03
Monika Sobkowiak wychowanie dzieci

Książka "Jak wspierać rozwój przedszkolaka" @monikasobkowiak_ (czyli po mojemu - przedszkolak w dziesięciu aktach 😉) to pozycja, która wielokrotnie otworzyła mi oczy i sprawiła, że zacieram ręce na najbliższe dni ❤️. Czemu? Ponieważ poza masą wyjaśnień dotyczących rozwoju dziecka i wskazówek jak z nim postępować zawiera ona wiele propozycji zabaw, ćwiczeń, a nawet eksperymentów do przedszkolnego laboratorium! 😍😍. Brzmi czadowo, prawda? Ja też tak myślę! Już wiem, że wulkan będzie pierwszym eksperymentem jaki wykonamy 😁🔥.
Każdy temat kończy się krótką ściągawką zawierająca najważniejsze aspekty rozdziału co znacznie ułatwia usystematyzowanie nowych informacji, zapamiętanie ich i wykorzystanie w przyszłości 😍.

Okres przedszkolny to czas, w który nasze dzieci chłoną jak gąbka nową wiedzę i zachowanie...pytają o wszystko sto milionów razy bez zająknięcia i posiada energię, którą ja osobiście jako Mama z całego serca chciałabym mieć 😍🤣❤️. O co chodzi w aktywnym wsparciu rozwoju naszego przedszkolaka? O to by dziecko robiło to co je naprawdę interesuje i czym my dorośli jesteśmy w stanie go zainteresować ❤️❤️❤️. Ale pamiętajcie, nic na siłę! Nie planujcie też jego przyszłości ... pozwólcie cieszyć się dziecku dzieciństwem i zabawą, to zawsze jest strzał w dziesiątkę 🙌❤️.

Książka opisuje co potrafi typowy trzy, cztero, pięcio i sześciolatek...jak dopasować zabawy, ćwiczenia do jego wieku i możliwości.
Lekka i przyjemna w odbiorze książka, którą polecam z całego serducha każdej Mamie i Tacie przedszkolaka 🙌❤️

Dziękuję za współpracę i egzemplarz @wydawnictwosamosedno 🌷🌷🌷

Zanim przejdę do meritum, koniecznie muszę wspomnieć, że Monika Sobkowiak jest “fachowcem od przedszkolaków”. Nie tylko pracuje jako nauczyciel przedszkola, ale jest również neurologopedą, czyli specjalizuje się w diagnozie i terapii zaburzeń mowy o podłożu neurologicznym. I grzechem byłoby nie zaznaczyć, że jest ona znana w sieci jako autorka bloga panimonia.pl, na którym dzieli się wiedzą i zdobytym doświadczeniem z nauczycielami przedszkola i rodzicami.

"Jak wspierać rozwój przedszkolaka?" jest zbiorem wiedzy, która ułatwia rodzicom zrozumienie potrzeb i możliwości dziecka w wieku przedszkolnym. Książka liczy sobie dziesięć rozdziałów, omawiających m.in.: tematykę rozwoju społeczno-emocjonalnego, rozwoju fizycznego i motorycznego, nauki myślenia matematycznego, nauki mówienia, pisania czy czytania. Autorka omówiła także kwestię korzystania dzieci z technologii komputerowej, oraz poruszyła temat integracji sensorycznej, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem rodziców.

Czytaj więcej na https://wrolimamy.pl/recenzja/jak-wspierac-rozwoj-przedszkolaka/

1970

Z zawodu jestem pedagogiem, a także nauczycielką wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego. Tak jak w wielu innych profesjach, ta również wymaga nieustannego dokształcania się, dlatego na wagę złota jest każde szkolenie czy książka dotycząca tematyki zawodowej. Tym razem zabrałam się za "Jak wspierać rozwój przedszkolaka?" autorstwa Moniki Sobkowiak prowadzającej bloga Pani Monia.

Książka składa się z dziesięciu rozdziałów podzielonych na kategorie odwołujące się chociażby do rozwoju społeczno-emocjonalnego czy ruchowego, nauki mówienia, pisania czy myślenia matematycznego. W każdym rozdziale można dowiedzieć się, jakie umiejętności w danym zakresie posiada typowy kilkulatek. Wspaniałym elementem jest masa propozycji zabaw umożliwiających doskonalenie konkretnej kompetencji - idealnie dostosowane zarówno do aktywności grupowych, jak i indywidualnych.

Dzieci w wieku przedszkolnym chłoną wiedzę jak gąbka, a ich rozwój dosłownie pędzi do przodu. Warto wspierać ich poznawczy entuzjazm, nie opierając się jednak na nauce na pamięć czy działaniu odtwórczym, ale na umożliwianiu samodzielnej aktywności, przygotowywaniu interesujących pomocy i intrygujących działań. W tym czasie nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty.

Ta książka jest bardzo inspirująca zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Przynajmniej w moim przypadku, ponieważ sama mam prawie czterolatka w domu, zatem od razu mogłam zastosować pewne działania w praktyce. Taka skarbnica wiedzy oraz pomysłów na zabawy to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza teraz kiedy za oknem szaro, buro i ponuro, przez co nie możemy spędzać całych dni na podwórku. Dzięki tej lekturze możemy zapobiec nudzie w swoich czterech ścianach - mój syn jest zachwycony, kiedy codziennie proponuję mu nowe zabawy, o które sam się dopomina. Dodatkowo z niemałą ciekawością zapoznałam się z umiejętnościami, jakie powinno mieć opanowane dziecko w konkretnym wieku i jestem mile zaskoczona tym, co potrafi moja pociecha, która jeszcze nie uczęszcza do żadnej placówki.

To absolutna esencja wiedzy na temat kilkulatków. Ich etapy rozwoju, potrzeby, wymagania, pomysły na stypulowanie poszczególnych sfer rozwoju. To przewodnik, który ułatwi przedszkolny start nie tylko dziecku, ale przede wszystkim jego rodzicom, jednocześnie uwrażliwiając na sprawy, które mogą niepokoić, zmuszając do zastanowienia się nad ich ewentualnymi konsekwencjami w przyszłości.

Recenzja w całości: https://mamao.pl/jak-wspierac-rozwoj-przedszkolaka/

Książka pełna wiedzy merytorycznej wraz z przykładami aktywności. Polecam każdemu rodzicowi oraz nauczycielowi.

Książka pisana przez praktyka, dużo przykładów zabaw, same konkrety. Bardzo polecam!

• Poradniki
  • Dziecko
  • M
  • Dorosłe

Dodaj cytat z książki Jak wspierać rozwój przedszkolaka?