Opowieści z końca świata

Dia
podróże życie za granicą Grecja Turcja USA Czechy Węgry
literatura podróżnicza
podróże życie za granicą Grecja Turcja USA Czechy Węgry

Świetny pamiętnik z podóży, nie tylko za granicę, ale i w głąb siebie. Może być świetną inspiracją! Bardzo polecam

To ten typ książki, przy której ma się poczucie, że siedzi się z autorką przy kubku kawy lub kieliszku wina i słucha jej opowieści. Miałam wrażenie, jakbym z Eweliną prowadziła rozmowę na temat jej doświadczeń dotyczących życia w różnych państwach. Autorka ma dystans do siebie, czasami z przymrużeniem oka podchodzi do tego, co przydarza jej się w opisywanych na kartach...

Książka sama w sobie zabawna, zaskakująca i pisana przez życie. W trakcie czytania można zaprzyjaźnić się z Eweliną, która wiele się nie zastanawiając wyjeżdża. Najpierw na pół roku do Turcji, później do Grecji. Jest jakby w transie podróży, ale też tej do wnętrza samej siebie. To książka o tym, że nic nam nie ucieknie, a czasem trzeba się zatrzymać i przemyśleć swoje...

Książkę pożyczyła mi przyjaciółka, bo sama sceptycznie podchodzę do takich nowości. Jedna z lepszych, lekkich lektur na lato o tym, żeby szukać swojego miejsca i siebie. I chociaż często coś idzie nie tak, to można do tego podejść z humorem.

Zbiór średnio ciekawych historyjek.

Jeśli myślicie, że to książka podróżnicza, to cóż, mylicie się.
Całość przypomina notatki z pamiętnika, czy maile wysyłane znajomym - bez jakiejkolwiek refleksji.
To, jak autorka opisuje poważne kwestie - żenuje. Vide opis aborcji, stronicowy, gdzie autorka dziwi się, że w życiu trzeba czasami podjąć trudne decyzje.
Pierwsza część...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W książce znajdziesz historie z różnych stron świata, ale takie prawdziwie. Bez ściemy, mydlenia oczu i wychwalania wszystkiego mimo, iż tak w rzeczywistości nie jest. Wszystko opowiedziane oczami młodej kobiety, która szuka swojego miejsca. W książce jest też trochę historii tych bardziej osobistych, co sprawia, że bardziej przywiązujesz się do autora.
Całość czyta się...

Na półkach: , , , ,

Ewelina Gac to  z wykształcenia ekonomistka, pasjonatka podróży, blogerka. Kiedyś chciała znaleźć swoje miejsce na ziemi, dlatego wyruszyła w podróż. Jak łatwo  można się domyślić na jednym miejscu  nie stanęło . Na blogu W poszukiwaniu końca świata  dzieli się własnymi wrażeniami z kolejnych wypraw, nie stroniąc od praktycznych informacji i  wartościowych porad. Opowieści...

Dzięki tej ksiązce zauważyłem, że zamiast podróżować i odkrywać zacząłem kolekcjonować kraje i miejsca, o których nie mam zbyt wiele do opowiedzenia poza tym co przeczytałem w przewodniku.

Zamierzam to zmienić i wracać do "starych" miejsc, bo mam wiele do nadrobienia. Dziękuję.

Dlaczego lubimy podróżować, jaki jest cel podróży i dlaczego wszyscy powinniśmy spróbować podróżować za granicę? Niezależnie od tego, czy chodzi o naukę nowego języka, czy o historię danego regionu, podróże pozwalają nam nauczyć się tak wielu różnych rzeczy.

Kształtujemy się w różnych kulturach i stylach życia. Podróże zapewniają chwilową przerwę od zgiełku naszego...

Zdecydowanie polecam książkę Eweliny! Bardzo fajna i ciekawa pozycja do poczytania. Książkę czyta się bardzo lekko i szybko, a autorka dołożyła wszelkich starań, by pokazać z autopsji jak wygląda życie na emigracji w różnych krajach.

• 2020
  • Podróżnicze