Zwierzyniec

2019-10-23
2019-10-23

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Kolejna książka autora, po której spodziewałem się więcej. Niemniej nie jest to zła pozycja, dająca trochę wiedzy na temat. I właściwie tyle i nic poza tym ;)

Dobra książka, ale ... mogło być więcej obrazków.

Dobra książka, ale ... mogło być więcej obrazków.

Ogrom wiedzy, który jest w tej książce przytłoczyłby każdego, gdyby nie lekka i humorystyczna forma podania tej wiedzy. Autor sięga nie tylko do etymologii poszczególnych nazw zwierząt, często również do odpowiedników tej nazwy w innych językach, co bywa niezwykle interesujące. Podaje również ciekawe przysłowia lub cytaty z literatury wskazujące na samo zwierzę lub wybraną cechę zwierzęcia - niesamowicie ciekawe to wszystko!

Świetna książka dla miłośników etymologii i języka polskiego. Autor zapoznaje nas z pochodzeniem nazw mniej i bardziej popularnych zwierząt cytując również utwory literackie, w których się pojawiają. Daleko tu jednak do nudnego leksykonu, bo autor z właściwą sobie lekkością przywołuje również przysłowia a nawet motywy popkulturowe.
Dałbym książce jedną gwiazdkę więcej, ale odczuwam żal i niedosyt, gdyż ani audiobook ani książka drukowana nie są kompletne - jednemu brakuje pięknych ilustracji, drugiemu - głosu Pana Profesora.

Dałbym książce jedną gwiazdkę więcej, ale...

Bralczyk nadzieją na przyszły los ;) - parafrazując pewną piosenkę. Dziękuję darczyńczce :D

Etymologia to moje hobby; bardzo lubię dowiadywać się, skąd pochodzi dane słowo; książka do czytania w continuum :) zaglądam często i podczytuję sobie.
Bardzo ładna szata graficzna.

Bardzo ładna szata graficzna.

6/10 - niezła. Ciekawy w treści (a i w formie czytanego przez autora audiobooka miły w odbiorze) alfabetyczny spis wybranych zwierząt z genezą nazw i anegdotkami ich dotyczącymi.

Wspaniała polszczyzna - jest.
Piękne ilustracje - są.
Ciekawostki o zwierzętach - są.
Czyli wszystko to, co lubię. Ale to nie jest książka na jeden wieczór, bo jest pełna wiedzy, czytałam fragmenty przez kilkanaście tygodni.

Wspaniała polszczyzna - jest.
Piękne ilustracje - są.
Ciekawostki o zwierzętach - są.

Arcyciekawe!

Arcyciekawe!

Książka w audiobooku, czytana przez autora to jest majstersztyk.
Co do książki, to mam mieszane uczucia. Jest to dla mnie rozbudowana encyklopedia pochodzenia nazw gatunków zwierząt. Formuła jest ładna i przystępna, gdybym ją słuchała/czytała z dzieckiem to pewnie frajda byłaby większa. Ale im bliżej końca tym bardziej chciałam, aby książka się skończyła. Nie jest to książka na jeden wieczór. Bardzo polecam ją do czytania z dziećmi trochę większymi, w celu poznania wielu słów i historii zwierząt :)

Książka w audiobooku, czytana przez autora to jest majstersztyk.

Dodaj cytat z książki Zwierzyniec