Kolizja

Okładka książki Kolizja Kimberly McCreight
Okładka książki Kolizja
Kimberly McCreight Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Outliersi (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Outliersi (tom 3)
The Collide
Czarna Owca
2019-10-30
2019-10-30
Piotr Kaliński
Outliersi trylogia tajemnica prwda

Co za głupoty! Jak ja strasznie żałuję, że autorka nie została w konwencji pierwszej części, nieco mrocznego thrillera. Tutaj jakieś dziwne intrygi, w sumie robione nie wiadomo po co, jakieś ośrodki dla szczególnie uzdolnionych, jakieś hakerskie cuda. No naprawdę. Poza tym, że szybko się czytało to bzdury jakich mało.

5+ bo ogólnie cała książka ma ręce i nogi ale po prostu niezbyt trafiła do mnie stylem, poprzednie dwie książki nie posiadały takiego stylu i nie ukrywam, że zdziwiłam się, że ta tak wygląda ale też rozumiałam czemu tak jest i uważam, że to dobry wybór tylko po prostu nie trafiło to do mnie.

Ta seria. Ta seria mine absolutnie zabiła.
Nie ukrywam, że przed rozpoczęciem tej części bałam się, że nie przypadnie mi do gustu. Czy jestem rozczarowana? Absolutnie nie. Ta część, jak i cała seria, była pełna akcji i nie było takiego momentu bym się nudziła. Jednak fakt, ze cały czas coś się działo, nie oznacza, ze w tym samym czasie nie mogliśmy obserwować wewnętrznej zmiany bohaterów i tego jak dojrzali od pierwszej części. Intryga była niesamowita, i do samego końca nie można było być pewnym komu można ufać, kto naprawdę za tym wszystkim stoi. Książki są świetnie napisane, postacie umiejętnie wykreowane. Doprawdy nie rozumiem czego ta książka nie ma większego rozgłosu lub przynajmniej wyższej oceny na lubimyczytac lub na goodreads. Z czystym sercem polecam to dla fanów intryg politycznych i mam nadzieje, ze może kiedyś ta seria zostanie zekranizowana, bo byłby to świetny serial.

Ta seria. Ta seria mine absolutnie zabiła.

Delikatnie na siłę, ale jednak nadal bardzo dobre zwieńczenie serii. Wszystko było zrobione na bardzo dobrym poziomie. Jedne czego żałuję to otwartego zakończenia. Według mnie do takiej historii lepiej by pasowało konkretne zakończenie. Jednak nie zmienia to mojego bardzo dobrego zdania o tej trylogii.

Mam mieszane uczucia.
Na pewno "Kolizja" jest najgorszą częścią z całej trylogii. Autorka nadal fajnie łączy bohaterów i wątki, zmienia bieg historii, lecz rozpoczęła pewne wątki nie kończąc ich. Zakończenie nie było satysfakcjonujące, jakby autorka chciała jak najszybciej skończyć pracę i na kilku ostatnich stronach wymyśliła coś, co podobno miało zakończyć akcję.
Nie podobało mi się, że rozdziały były podzielone na postacie, szczególnie, że narracja pierwszoosobowa mieszała się z trzecioosobową.
Nie jest to najgorsza książka, lecz zdecydowanie powinna być bardziej dopracowana.

Mam mieszane uczucia.
Nie...

Kolizja podobała była dobra książką dobrze się czytało i szybko zakończenie średnio mi podobało ale ogólne trylogia mi się podobała dobra jest dla młodzieży choć ja nie jestem młodzieżą i mi się podobała

Chyba najsłabsza ze wszystkich części, jak dla mnie. Bieganie 16-latów po mieście i rozwiązywanie spraw kryminalnych, w które zawikłani są politycy to już dla mnie mocna przesada. Nie tego oczekiwałam od książki w tej tematyce. Książka do przeczytania, przeciętna, brakowała mocnego zakończenia.

Od razu po skończeniu poprzedniej części musiałam sięgnąć po tę. Podczas czytania ciagle towarzyszyła mi taka myśl, że naprawdę nie spodziewałam się, że wydarzenia z 1 tomu pójdą w takim kierunku.

Autorka świetnie wszystko rozwinęła. Co więcej, tutaj w końcu bohaterowie poboczni nie są tylko wspomniani, ale rzeczywiście rozwinięci i mają swój wkład w fabułę. To mi się bardzo podobało.

Na pewno jest to lepsza część niż 2, ale wciąż to pierwszy tom jest moim ulubionym. Mimo wszystko trylogia jest świetna i więcej osób powinno o niej usłyszeć.

Zupełnie o niczym. Zero emocji. Meh.

Zupełnie o niczym. Zero emocji. Meh.

• Serie

Dodaj cytat z książki Kolizja