Rozproszenie

Okładka książki Rozproszenie Kimberly McCreight
Okładka książki Rozproszenie
Kimberly McCreight Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Outliersi (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Outliersi (tom 2)
The Scattering
Czarna Owca
2018-01-17
2018-01-17
Piotr Kaliński
Piotr Kaliński książka dla młodzieży thriller literatura amerykańska młodzież podróż poszukiwanie przyjaźń strach zagrożenie

Nie będę się tu długo rozwodzić, książka nieprzypadła mi szczególnie do gustu. Tak jak w poprzedniej części, autorka miała całkiem niezły pomysł na fabułę, jednak całość nie potrafiła mnie pociągnąć. Szczerze mówiąc, ledwo przebrnęłam do końca i na pewno nie zamierzam kupić kolejnej części.

Jeśli poprzednia część miała dziury fabularne to tutaj to jest jakaś kompletna sieczka. Mogłam totalnie skończyć na poprzedniej części, bo chociaż stanowiła ona jakąś w miarę spójną całość. W tej części działania bohaterki są durne, bez sensu i nic z tego wszystkiego nie wynika. A już afera w której mężczyźni ogólnie/wszyscy wkurzają się, że jakaś umiejętność przypada tylko dziewczynom to jakiś kompletny absurd.

Cieszka ksiazka czytam i czytam ale jakoś nie mogę zakończyć.przeczytalam i koniec mnie zaskoczył i chyba przeczytam kontynuację .

Jeszcze wyższy poziom niż w pierwszym tomie, a zakończenie bardzo ciekawe, musiałam od razu biec do księgarni by zdobyć trzeci tom

Kontynuacja jest idealnym rozwinięciem 1 tomu. Jak w poprzedniej części ilość tajemnic jest wielka, wszystko jest bardzo zagmatwane, przez co jeszcze bardziej ciekawe. Wiele zwrotów akcji, które charakteryzują całą serię. Relacje między bohaterami są realnie zbudowane. Jedyne czego mi brakuje to większego rozwinięcia wątku relacji Wylie z jej bratem.

Druga część lepsza od pierwszej!
Ciężko było mi się oderwać od "Rozproszenia", ponieważ autorka funduje nam dawkę emocji i tajemnicy, którą chce się jak najszybciej poznać. Pojawianie się bohaterów i zwrotów akcji w momentach, w których najmniej się tego spodziewamy to coś, co czyni tę książkę niezwykle emocjonującą. Jeśli ktoś waha się, czy sięgnąć po nią po pierwszej części: polecam!

Druga część lepsza od pierwszej!

Część i Czołem!
Kolejna moja recenzja, a więc:
Miałam nie czytać drugiej części, ale myśl że w sumie zakończenie pierwszej części dała mi te nutkę tajemniczości i czysta ciekawość wygrała więc, w końcu zdecydowałam się przeczytać tę drugą część i powiem tak. Moim zdaniem druga część jest o niebo lepsza, czuć tą tajemnicę i grozę, a wątki i tępo akcji za prawie każdym razem mnie zaskakuję co jest bardzo, bardzo na plus. Ważnym plusem tej części jest to że w porównaniu z pierwszą częścią czyta się ją szybko, a nie długo i mozolnie.
Choć według mnie uczucie między Wylie a Jasperem jest zbędne, to było oczywiste że to się w końcu wydarzy.
Wiem że dokończę tę trylogię, została mi tylko kolizja i mam nadzieje że zmieni ona moje zdanie na temat całej trylogii.
Ale polecam tę książkę, fabuła w drugiej części rozwija się i dzięki czemu czuć jej klimat.
Przyszłym czytelnikom życzę miłej lektury C :

Część i Czołem!
Kolejna moja recenzja, a więc:

rozproszenie podobała niż bardziej niż tom pierwszy była bardzo wciągająca czytałam zapartym tchem co się dalej wydarzy aż do ostatniej strony jestem ciekawa jak skończy cala historia pewnie jeszcze dziś zacznę to trzeci i ostatni

2 cześć trylogii jest również bardzo dora chociaż i tak moim faworytem jest pierwszą część. Co nie oznacza że inne są gorsze. Jest również dużo akcji tajemnic. Główna bohaterka ma tyle przygód że w każdej innej części spotyka ją nowe zagrożenie. Polecam

Pierwsza część bardzo mi się spodobała, dlatego nie mogłam się doczekać aż sięgnę po kolejną część. jednak trochę minęło od przeczytania 1 tomu, więc nie wszystkie szczegóły pamiętałam. Z tego powodu nie mogłam na początku się wciągnąć. Jednak szybko się to zmieniło i pozycja ta mnie pochłonęła.

Była trochę słabsza niż poprzednia. Jednak wciąż bardzo mi się spodobała i naprawdę mogę ją polecić.

Była trochę słabsza niż poprzednia. Jednak wciąż bardzo mi się spodobała i...

• Przeczytane 2019